Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych odwiedził Święty Mikołaj z… jednorożcem

Ciekawostki o pojazdach szynowych, rysowanie świątecznych pociągów czy wieszanie bombek na choince - to tylko część atrakcji, które czekały na dzieci podczas spotkania mikołajkowego na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW.

Gośćmi zorganizowanego 5 grudnia 2021 r.  wydarzenia „KOLEJ na Święta z SiMRem” były pociechy pracowników Wydziału. Dzieci wysłuchały krótkiej prezentacji o pojazdach szynowych i różnych rodzajach ich zestawów kołowych. Najmłodsi narysowali swoje wersje świątecznych pociągów, którymi jeździ Święty Mikołaj, a także bombki choinkowe.

Po zakończeniu konkursu plastycznego dzieci wraz z rodzicami zwiedziły najciekawsze laboratoria wydziałowe, a następnie wszyscy wspólnie ubrali choinkę. Nie zabrakło motywu kolejowego. Pod drzewkiem ustawiono tor, po którym poruszał się pociąg elektryczny.

Dzieci odwiedził oczywiście Święty Mikołaj, w nietypowym towarzystwie… jednorożca. Na swych saniach przywiózł prezenty dla najmłodszych uczestniczących w spotkaniu.

Wydarzenie integrujące pracowników i ich dzieci wpisało się w szereg działań Wydziału SiMR odwołujących się do tradycji projektowania pojazdów szynowych w PW, a także upamiętniło przypadający w 2021 r. „Europejski Rok Kolei”.

Film z wydarzenia dostępny jest TUTAJ>>

Źródło: Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych