Informacje dotyczące wyjazdu dzieci i młodzieży na kolonie do Sarbinowa w 2019 r.

Zbiórka 23 czerwca 2019r. (niedziela) godz.7.00 na Placu Politechniki. Planowany przyjazd do Sarbinowa Morskiego ok. godz. 18.00. Powrót dzieci z kolonii 8 lipca 2019r. (poniedziałek) około godz. 18.00 na Plac Politechniki.

Zaprowiantowanie do autokaru: woda niegazowana, kanapki, warzywa niecieknące: np. papryka, ogórek, mało soczysty owoc np.: banan, jabłko, przekąska – najlepiej ciastko zbożowe typu belvita lub baton zbożowy typu bakalland. W przypadku choroby lokomocyjnej proszę podać leki na pół godziny przed wyjazdem.

Lista rzeczy, które powinny się znaleźć w wyposażenia uczestnika kolonii:

Kosmetyki, artykuły higieniczne:

- klapki kąpielowe

- dwa ręczniki + ręcznik na plażę

- pasta i szczotka do zębów, najlepiej podpisane (chodzi o młodsze dzieci)

- mydło, szampon, grzebień

- saszetka na kosmetyki- podpisana

- chusteczki higieniczne

- mokry papier toaletowy

- opcjonalnie turystyczna suszarka do włosów

- środki przeciw komarom, kleszczom (opaski, kremy, nie spray)!

- krem z filtrem słonecznym min. 30!

Odzież:

- buty - dwie pary, w tym sportowe i sandały

- kurtka p/deszczowa!

- komplety bielizny i skarpety (na każdy dzień dla dzieci młodszych)

- worek na brudną bieliznę (najlepiej płócienny)

- jedna ciepła rzecz (polar, sweter, bluza z kapturem, ocieplacz)

- koszulki bawełniane w odpowiedniej liczbie

- krótkie spodenki (trzy pary)

- długie spodnie (dwie pary)

-z uwagi na planowany bal przebierańców można dorzucić jakiś ciekawy strój z dodatkami

- okulary p/słoneczne!

- nakrycie głowy, najlepiej z daszkiem/rondem!

Rekreacja:

- okulary do pływania

- kostium kąpielowy i plażowy

- mały, lekki plecak na wycieczki

- bidon – niewielki

Sprzęt:

- opcjonalnie telefon i ładowarka (podpisane lub zaznaczone dla młodszych)

- mini latarka

- 1 lektura

Dokumenty:

- legitymacja szkolna!

Pozostałe ważne informacje dla rodziców/opiekunów:

  • jeśli uczestnik przyjmuje leki na stałe należy taką informację umieścić w torebce plastikowej zamykanej na suwak wraz z lekami. Powinna się tam koniecznie znaleźć informacja co do pory podawania i sposobu dawkowania leków. Informację przekazujemy Lekarzowi, a w razie utrudnień w kontakcie, bezpośrednio wychowawczyni. Podobnie sprawa się przedstawia z lekami na chorobę lokomocyjną podawanymi przed podróżą. Zapas tych środków na powrót oraz wycieczki autokarowe należy dodać do torebki.   W przypadku noszenia na stałe aparatów wspomagających słuch, konieczności używania inhalatorów wziewnych zdiagnozowanej astmy oprócz informacji w karcie należy zgłosić to bezpośrednio wychowawczyni.
  • W przypadku zachorowania dziecka i zaordynowaniem przez lekarza podania antybiotyku, kosztami zakupu antybiotyku zostanie obciążony rodzic lub opiekun, po uprzednim poinformowaniu. W sytuacji konieczności hospitalizacji rodzice lub opiekunowie będą informowani na bieżąco o działaniach medycznych i stanie dziecka.

Przypominamy, że w przypadku zatrzymania dziecka w szpitalu na co najmniej jedną dobę wypis i odbiór dziecka może nastąpić tylko i wyłącznie w obecności rodzica lub opiekuna.

  • Bardzo prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na czystość głowy.
  • Jeśli Państwo zdecydują się na depozyt środków pieniężnych dla dziecka u wychowawcy, to prosimy o włożenie pieniędzy do podpisanej koperty w banknotach dziesięciozłotowych i kilka pięciozłotowych monet. Sugerowana kwota to 100 PLN.
  • W przypadku incydentalnego moczenia się dziecka Ośrodek dysponuje podkładami na materac. Tę informację należy dyskretnie przekazać Wychowawcy lub Kierownikowi.
  • Podczas zebrania uzgodniono z obecnymi Rodzicami sposób korzystania z telefonów komórkowych przez Uczestników. Ustalono stałą porę kontaktu podczas ciszy poobiedniej (1415 – 1530 ) oraz opcjonalnie dziesięć minut przed i po kolacji.
  • Godziny posiłków: śniadanie – 0830; obiad – 1330: kolacja - 1815

Wychowawcy nie mają obowiązku podawać swojego prywatnego numeru telefonu rodzicom. W razie potrzeby w sprawach ważnych proszę kontaktować się z Kierownikiem. Kierownik Kolonii Wojciech Bercholc- telefon kontaktowy 501027330.

Za rzeczy cenne nie zdeponowane u Wychowawcy nie ponosimy odpowiedzialności.

Facebook: wszystkich rodzicówzainteresowanych śledzeniem wydarzeń na kolonii zapraszamy do wyszukania nas na Facebooku. Po wpisaniu hasła „Sarbinowo 2018 kolonia PW” prosimy kliknąć  „dodaj znajomego” co umożliwi Państwu dołączenie do naszej grupy, po akceptacji przez administratora.