Biuletyn PW / Kalendarium / Ze statystyką na ty

Ze statystyką na ty - MiNI Akademia Matematyki

W sobotę 16 marca 2019 r. Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów, nauczycieli i pasjonatów matematyki na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wykład „Ze statystyką na ty” poprowadzi dr Krzysztof Bryś. 

Podczas wykładu będzie można poznać odpowiedzi na pytania, czym statystyk różni się od wróżki, jak przygotować i przeprowadzić badanie statystyczne, co można zrobić z zebranym materiałem statystycznym, jak należy interpretować wyniki badań statystycznych, czy można im ufać i jak z nich korzystać. Słuchacze dowiedzą się, dlaczego w niektórych przypadkach lepiej nie słuchać intuicji, w jaki sposób matematyka ułatwia wykrywanie oszustw oraz dlaczego czasem zdecydowanie lepiej używać mediany niż średniej.

Po wykładzie, około godziny 15.30, odbędą się zajęcia warsztatowe, podczas których ich uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnie zmierzyć się z zadaniami związanymi z tematyką omawianą na wykładzie. Warsztaty będą prowadzone w kilku grupach zróżnicowanych pod względem trudności omawianych problemów. Zajęcia będą też okazją by dowiedzieć się więcej na temat studiów na nowym kierunku Matematyka i Analiza Danych uruchamianym na Wydziale MiNI PW od kolejnego roku akademickiego.

Tuż przed wykładem, o godzinie 13.00 rozegrany zostanie  szósty (i ostatni w tegorocznej edycji) Konkurs Ligi MiNI Akademii Matematyki. Zadania konkursowe dotyczyć będą tematyki omawianej na poprzednich zajęciach, czyli zadań geometrycznych na minimum i maksimum. 

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej,
ul Koszykowa 75, Warszawa

CYTAT TYGODNIA

"

 

 

Na szczęście słońce rozlewając światło nie pyta ludzi,
czy sobie go życzą, bo rozdzieliliby się na stronnictwa,
a niektóre z nich żądałyby,
ażeby zgasło

 

 

Aleksander Świętochowski

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW