Konferencja Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN

24-25 listopada br. w formule online odbędzie się szósta edycja konferencji Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN. Udział w spotkaniu jest całkowicie bezpłatny. 

Konferencja nie będzie jednostronna, a interaktywna - organizatorzy zapewnią wszystkim uczestnikom możliwość udziału w dyskusji nad najważniejszymi kwestiami w szkolnictwie wyższym.

W ramach wydarzenia zaplanowano dwa dni transmisji na żywo pełne debat z udziałem najbardziej prominentnych przedstawicieli środowiska akademickiego w Polsce oraz rzeczowych prezentacji najlepszych rozwiązań wspierających działalność uczelni zwłaszcza w czasie COVID.

Merytorycznie LUMEN 2020 skupi się na zagadnieniach związanych ze skutkami COVID-19, wdrażaniem Ustawy 2.0 i wyzwaniami nowej kadencji władz rektorskich. Organizatorzy pokażą aktualne trendy w szkolnictwie wyższym, omówione zostaną liczne zmiany prawne i zaprezentowane innowacje zarządcze gotowe do zaadaptowania na uczelniach.

Łącznie program Konferencji LUMEN obejmuje 10 paneli z udziałem 40 praktyków zarządzania uczelniami. Każdy z paneli poświęcony jest innemu, kluczowemu tematowi związanemu z aktualną sytuacją uczelni w Polsce i na świecie. Pierwszy dzień konferencji dotyczyć będzie zarządzania strategicznego, a drugi zarządzania operacyjnego.

Obszerność tematyki konferencji najlepiej oddają tytuły poszczególnych paneli:

Zarządzanie strategiczne (24 listopada):

  • Strategiczne wyzwania w szkolnictwie wyższym i nauce
  • Nowi liderzy uczelni i ich programy - panel z udziałem rektorów kadencji 2020-2024
  • Uczelnie ery post-covidowej - doświadczenia i dobre praktyki
  • Doskonalenie potencjału kadry dydaktycznej XXI wieku - kompetencje kluczowe, nowoczesne narzędzia oraz metody kształcenia
  • Ewaluacja działalności naukowej 2017-2021 - wyzwania, strategie zarządcze i narzędzia (panel z udziałem prof. Krzysztofa Zaremby, Rektora Politechniki Warszawskiej - godz. 15.15)

Zarządzanie operacyjne (25 listopada):

  • Zarządzanie dorobkiem naukowym - gdzie w strukturach uczelni umiejscowić odpowiedzialność operacyjną?
  • Techniczna obsługa procesu ewaluacji - od danych do informacji
  • Gdy sprint zamienia się w maraton - kształcenie zdalne jako element długoterminowej strategii działania i rozwoju szkół wyższych
  • Narzędzia ułatwiające zarządzanie uczelnią w erze Covid - doświadczenia i dobre praktyki
  • Jak bezpiecznie i efektywnie organizować egzaminy studenckie na odległość w kontekście pandemii COVID-19?

Informacje o konferencji dostępne są TUTAJ>> 

Gdzie?

online