Kalendarium

3/
10

Konferencja Krajowej Szkoły Skarbowości

00:00 - 4 Paź 00:00

W dniach 3-4 października 2019 r. w Otwocku odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt.: „Nie ma państwowości bez skarbowości - podatki a rozwój”, organizowana przez Krajową Szkołę Skarbowości.

Bloki tematyczne: podatki bezpośrednie; podatki pośrednie, w tym „Karuzele VAT-owskie”; podatki w Polsce a Unia Europejska; metody unikania opodatkowania przez zagraniczne podmioty; cło, przemyt, tranzyt; kontrola graniczna; nielegalne wyprowadzenie kapitału poza granice państwa; rola i znaczenie granic; systemy i metody obliczeniowe skarbowości; urządzenia i programy wykorzystywane w fiskalizmie, informatyzacja; globalizm a skarbowość; państwotwórcza rola fiskalizmu; dzieje fiskalizmu; etyka w skarbowości.

Więcej informacji o konferencji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Filia Krajowej Szkoły Skarbowości w Otwocku, ul. Kolorowa 13

4/
10

Piknik SSPW

12:00 - 21:00

Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej zaprasza 4 października 2019 r. studentów pierwszego roku i pozostałych na coroczny Piknik SSPW.

Piknik integracyjny jest częścią akcji „Orientuj się”. Uczestnicy dowiedzą się, jak odnaleźć się na uczelni, poznają politechniczne organizacje, koła i komisje programowe, zintegrują się ze studentami wszystkich wydziałów. W programie m.in.: konkursy, zjazd na tyrolce w Dużej Auli Gmachu Głównego, stoisko z gadżetami.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1

5/
10

Sobota akademicka

00:00 - 00:00

5 października 2019 r. w Wydziale Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego po raz drugi odbędzie się akcja pod hasłem „Sobota akademicka”.

Tego dnia przyjmowane będą składane przez cudzoziemców wnioski o udzielenie zezwoleń na pobyt czasowy w Polsce w związku z kształceniem się na studiach. Akcja dotyczy studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, prowadzonych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, ul. Marszałkowska 3/5

5/
10

Zawody na celność o Puchar Dziekana Wydziału MEiL PW

09:00 - 18:00

Politechnika Warszawska i Aeroklub Północnego Mazowsza zapraszają 5 października 2019 r. na zawody na celność lądowania szybowców i samolotów o Puchar Dziekana Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW oraz seminarium „Politechnika Warszawska na lotnisku Przasnysz dziś i jutro”.

 Program zawodów:

  • godz. 9.00 - zbiórka zawodników, rozłożenie startu;
  • godz. 9.30 - odprawa przedlotowa;
  • godz. 10.00 - rozpoczęcie rejestracji zawodników;
  • godz. 10.30 - rozpoczęcie startów do konkurencji;
  • godz. 13.00 - seminarium „Politechnika Warszawska na lotnisku Przasnysz dziś i jutro”;
  • godz. 13.30 - gorąca grochówka, kiełbaski, mięso i kaszanka na gorąco;
  • godz. 16.00 - zakończenie startów do konkurencji;
  • godz. 16.30 - zakończenie zawodów/uroczyste rozdanie nagród;
  • godz. 18.00 - zakończenie sezonu przez APM w restauracji Długi Wąż.

Gdzie?

lotnisko Przasnysz

5/
10

Noc Innowacji na WEiTI PW

16:00 - 18:20

5 października 2019 r. w kilku miastach w Polsce odbędzie się pierwsza edycja Nocy Innowacji w ramach Festiwalu Cyfryzacji. Do udziału w wydarzeniu zaproszony został również Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Podczas Nocy Innowacji na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej będzie można dowiedzieć się, jakie znacznie dla współczesnej telekomunikacji i nie tylko mają lasery, jakie informacje przekazują ludziom satelity krążące wokół Ziemi, jak cyfrowo zapisać dźwięk i posłuchać co słychać w komorze bezechowej.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest TUTAJ>>    

Gdzie?

Gmach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Nowowiejska 15/19

7/
10

40-lecie współpracy Sapienza Università di Roma i PW

09:00 - 16:30

7 października 2019 r. odbędzie się uroczysty warsztat naukowy z okazji 40-lecia współpracy Sapienza Università di Roma i Politechniki Warszawskiej, przygotowany przez Zakład Wysokich Napięć i Kompatybilności Elektromagnetycznej na Wydziale Elektrycznym PW.

plakat (pdf, 59,66 kB)
program (pdf, 298,23 kB)
formularz zgłoszeniowy (pdf, 56,22 kB)

Zgłoszenia należy przesyłać tylko e-mailowo na adres: zuzanna.krawczyk@ee.pw.edu.pl

Gdzie?

Gmach Starej Kotłowni Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, sala 04

7/
10

Sekret tkwi w danych

18:00

7 października 2019 r. w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej Łukasz Kosman z MIT EF CEE przedstawi najnowsze strategie sukcesywnego wprowadzania produktu na rynek podczas warsztatu „Sekret tkwi w danych. Różnica pomiędzy innowacją a głupotą”.

We współczesnym świecie biznesu nie ma miejsca na decyzje oparte na osobistych przekonaniach. Jedyną właściwą wskazówką są uzasadnienia oparte na danych. W tym miejscu przydatna okazuje się być koncepcja MVP, spopularyzowana przez Erica Riesa. Strategia ta jest jednak często niewłaściwie stosowana. Spotkanie otworzy rozmowa na temat jej typowych pułapek. Uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać MVP, aby osiągnąć sukces we wprowadzaniu produktu na rynek.

Łukasz Kosman, absolwent Bankowości Inwestycyjnej w Szkole Głównej Handlowej oraz Technopreneurship on MBA na Uniwersytecie NUS w Singapurze. Założyciel i Partner Zarządzający LeanCode, Software Development Studio, specjalizujący się w tworzeniu startupów technologicznych i nowych przedsięwzięć dla najlepszych korporacji rankingu Fortune500. Mentor wielu startupów.

Na spotkanie można zarejestrować się TUTAJ>>

Gdzie?

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 79, sala 210

8/
10

Targi KONIK 2019

00:00 - 9 Paź 00:00

W dniach 8-9 października 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędą się XVI Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2019.

Celem Targów jest umożliwienie kołom naukowym i organizacjom studenckim Politechniki Warszawskiej prezentacji swojego profilu działalności, osiągnięć oraz aktualnie realizowanych projektów.

Udział w wydarzeniu jest otwarty i bezpłatny.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1

8/
10

Dzień z Horyzontem 2020

09:45 - 16:30

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapraszają 8 października 2019 r. na „Dzień z Horyzontem 2020”. Spotkanie odbędzie się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z wybranymi przykładami polskich projektów realizowanych w ramach programu „Horyzont 2020” oraz możliwościami aplikowania w konkursach w latach 2019-2020.

W dalszej części wydarzenia eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego poprowadzą krótkie równoległe sesje tematyczne, dotyczące wybranych działań w programie Horyzont 2020 i szczegółowych zasad aplikowania w otwartych konkursach.

Osoby i zespoły mające pomysł na projekt oraz przygotowujące wnioski będą mogły skorzystać z indywidualnych konsultacji z ekspertami.

Więcej informacji, szczegółowy program oraz rejestracja dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4

8/
10

Scope Fluidics

15:00 - 17:00

8 października 2019 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Scope Fluidics: nowoczesna diagnostyka medyczna w odpowiedzi na globalne wyzwania w ochronie zdrowia”, który poprowadzi prof. dr hab. Piotr Garstecki z Instytutu Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Przedsiębiorczość Wysokiej Techniki”.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, sala 4.01

9/
10

Impact mobility rEVolution’19

00:00 - 10 Paź 00:00

W dniach 9-10 października w Katowicach odbędzie się Impact mobility rEVolution’19, największe w Polsce wydarzenie poświęcone mobilności, przemysłowi transportowemu i zaawansowanym technologiom.

Na scenie Impact mobility rEVolution’19 pojawią się liderzy biznesu, nauki, administracji czy szefowie startupów zmieniających obecne modele biznesowe i społeczne.Uczestnicy będą dyskutować o nowych sposobach myślenia o transporcie, jak używać technologii i danych, by łączyć ze sobą ludzi i miejsca, a także o tym, jak zwiększać efektywność transportu bez szkód dla środowiska, przy utrzymaniu bezpieczeństwa.

Dyskusje będą toczyć się w ramach 5 ścieżek tematycznych - e-mobility, finansowanie i inwestycje (w tym partnerstwo publiczno-prywatne), mobilność w miastach, mobilność jako usługa oraz czysty i zrównoważony transport.

Impact mobility rEVolution’19 to również szereg wydarzeń towarzyszących: Expo Zone, w której wystawcy z całego świata prezentują najnowsze inteligentne rozwiązania mobilne, a także swoje wizje przyszłości, Roundtables - warsztaty i spotkania małych grup ekspertów w celu znalezienia rozwiązania korzystnego dla wszystkich interesariuszy oraz Impact Link - spotkania odbywające się po części merytorycznej, pozwalające na poszerzenie sieci kontaktów w nieformalnej atmosferze.

Wejściówki na wydarzenie dla środowiska akademickiego są bezpłatne.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, Plac Sławika i Antalla 1

10/
10

XLIII Poligraficzne Konfrontacje

10:00 - 16:30

Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej  zaprasza 10 października 2019 r. na XLIII Poligraficzne Konfrontacje pt. „Fundusze europejskie dla drukarń. Warsztaty praktyczne”.

Szczegółowe informacje, program wydarzenia i formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Fundacja im. Stefana Batorego, Warszawa, ul. Sapieżyńska 10A, sala konferencyjna

10/
10

Szkolenie z pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatora

10:00 - 14:00

10 października br. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się szkolenie z pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatora. Wydarzenie towarzyszące spotkaniu inaugurującemu pojawienie się 12 defibrylatorów z Budżetu Partycypacyjnego na Politechnice Warszawskiej.

Plan wydarzenia:

  • 10.00 - 14.00 - ćwiczenia z pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatorów; prowadzenie: Fundacja Anikar (lekarz Adam Maciej Pietrzak - Specjalista ds. ratownictwa medycznego, Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, lekarz specjalista z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny ratunkowej, Instruktor Ratownictwa Drogowego PZM, Ratownik WOPR. Wykładowca Akademii Medycznej następnie Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, a także lekarz koordynator ratownictwa medycznego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Jest autorem podręczników, artykułów i programów telewizyjnych i radiowych z dziedziny medycyny ratunkowej) wraz z inspektoratem BHP.
  • ok. 12.30 - pokaz z pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatora w Dużej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.
  • ok. 12.45 - wykład na temat działania systemu ratownictwa z punktu widzenia koordynatora służb (sala nr 206).

Uczelniany budżet partycypacyjny to nowa forma konsultacji ze studentami i pracownikami PW, w ramach której cała społeczność akademicka zgłasza swoje pomysły na zmiany i ulepszenia dotyczące Politechniki i terenów do niej przynależących. To również studenci i pracownicy PW decydują poprzez głosowanie o tym, które ze zgłoszonych projektów zostaną zrealizowane.

Gdzie? 

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej,
Pl. Politechniki 1

11/
10

Spotkanie inaugurujące pojawienie się 12 defibrylatorów

10:00 - 11:00

W imieniu Prorektora ds. Studenckich, dr. hab. Janusza Walo, prof. PW, zapraszamy na spotkanie inaugurujące pojawienie się 12 defibrylatorów z Budżetu Partycypacyjnego na Politechnice Warszawskiej.

Symboliczne odsłonięcie defibrylatora odbędzie się 11 października br. o godz. 10.00 na Wydziale Chemicznym w Gmachu Starej Chemii na parterze.

Zapraszamy również na otwarte szkolenie z pierwszej pomocy przy użycia defibrylatora, które odbędzie się 10 października br.

Informacje o wydarzeniu dostępne są  TUTAJ>>

Uczelniany budżet partycypacyjny to nowa forma konsultacji ze studentami i pracownikami PW, w ramach której cała społeczność akademicka zgłasza swoje pomysły na zmiany i ulepszenia dotyczące Politechniki i terenów do niej przynależących. To również studenci i pracownicy PW decydują poprzez głosowanie o tym, które ze zgłoszonych projektów zostaną zrealizowane.

Gdzie?

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej,
Gmach Starej Chemii, parter

11/
10

Ogólnopolski konwent o bezpieczeństwie drogowym

11:30

11 października 2019 r. odbędzie się ogólnopolski konwent pt. „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”. Politechnika Warszawska objęła patronat honorowy nad wydarzeniem.

Wydarzenie jest w zamierzeniu inauguracją cyklu corocznych spotkań tematycznych o charakterze konferencji naukowych. Połączone będzie z uroczystą galą uhonorowania wiodących innowacyjnych firm tytułem i statuetką „Patron Bezpiecznych Dróg 2019” oraz wręczeniem podziękowań i certyfikatów „Szlachetna Firma - Dobroczyńca w Biznesie”.

W związku z tym, że w 2019 r. Fundacja „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych, inicjator i główny organizator konwentu, obchodzi 15-lecie swojej działalności, tegoroczna gala będzie miała charakter jubileuszowy.

Głównym celem projektu „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego” jest wsparcie procesu intensyfikacji nowych pomysłów, które pozwolą na szybsze, skuteczniejsze i bardziej wydajne rozwiązywanie problemu społecznego, związanego z nadmierną ilością i śmiertelnością wypadków drogowych w Polsce, tak aby mogły się one rozwinąć w konkretne rozwiązania, a na końcu przedsięwzięcia, które w trakcie testowania sprawdzą się najlepiej, zostały wdrożone.

Wydarzenia ma charakter charytatywny. Udział w nim jest bezpłatny. Formularz rejestracyjny dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

Sala NOT w Warszawie, ul. Czackiego 3/5

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.