Kalendarium

12/
09

Warszawski Salon Maturzystów 2019

09:00 - 13 Wrz 15:00

W dniach 12-13 września 2019 r. w PW odbędzie się Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2019.

Swoją ofertę zaprezentuje kilkadziesiąt uczelni z kraju i z zagranicy. Podczas Salonu będzie można odwiedzić stoisko Politechniki Warszawskiej, gdzie kandydaci na studia będą mogli zapoznać się z aktualnym wachlarzem kierunków proponowanych przez wydziały PW oraz uzyskać materiały informacyjne o uczelni i jej strukturach.

Salon Maturzystów organizowany przez Perspektywy jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, która dociera do uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. Tu maturzyści podejmują decyzje dotyczące swojej przyszłości.

Wstęp wolny.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1

12/
09

V Dzień Popularyzacji Matematyki

10:00 - 16:00

12 września 2019 r. po raz piąty odbędzie się Dzień Popularyzacji Matematyki organizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej przy współudziale wybitnych popularyzatorów matematyki z całego kraju.

Wydarzenie, które w tym roku w szczególny sposób wpisuje się w obchody Jubileuszowego Roku Matematyki, skierowane jest do uczniów (przede wszystkim szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych), nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów matematyki.

W programie bogata oferta zajęć matematycznych oraz związanych z zastosowaniami matematyki. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wykładach, warsztatach, pokazach oraz grach, a także obejrzeć wystawy i filmy o tematyce matematycznej. Będzie też okazja do zmierzenia się z zadaniami olimpijskimi, poznania matematyków z całej Polski, ale też do dobrej matematycznej zabawy.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75

15/
09

Kampania społeczna „Dni uczenia się dorosłych”

00:00

15 września 2019 r. rozpoczyna się ogólnopolska kampania społeczna „Dni uczenia się dorosłych”, wspierająca dorosłych w kształtowaniu i rozwijaniu nawyku ciągłego uczenia się. Jej inicjatorem i koordynatorem jest Polska Izba Firm Szkoleniowych. Kampania potrwa do 15 października 2019 r.

Celem kampanii jest pokazanie, że uczenie się przez całe życie jest nie tylko koniecznie, ale przede wszystkim zmienia człowieka i jego życie na lepsze. Ułatwia funkcjonowanie na rynku pracy, poprawia jakość życia i ułatwia czerpanie z niego przyjemności. Organizatorzy chcą również pokazać Polakom mnogość tematów, form i metod, które są dostępne na wyciągnięcie ręki i pomóc im czerpać z tego, co jest dostępne tuż obok albo w Internecie.

W ramach kampanii odbędą się warsztaty, dni/noce otwarte i spotkania, pikniki edukacyjne, happeningi i wycieczki, treningi plenerowe, pokazy, konferencje i seminaria, konkursy, webinaria itp., organizowane przez partnerów kampanii, czyli organizacje, instytucje i firmy wspierające dorosłych Polaków w rozwijaniu nawyku uczenia się.

Wśród instytucji i organizacji współpracujących w przygotowaniu i prowadzeniu kampanii są m.in.: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Tegoroczna polska edycja kampanii odbywa się pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Szczegółowe informacje o kampanii dostępne są TUTAJ>>

16/
09

Mechatronics'2019: Computing in Mechatronics

00:00 - 18 Wrz 00:00

W dniach 16-18 września 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się konferencja „Mechatronics'2019: Computing in Mechatronics”.

Zakres konferencji obejmuje wszystkie dziedziny mechatroniki, m.in.: systemy i aplikacje mechatroniczne; symulacja, modelowanie i projektowanie mechatroniczne; robotyka; platformy mobilne i pojazdy bezzałogowe; siłowniki i sterowniki; czujniki; zaawansowana kontrola; aplikacje motoryzacyjne, wojskowe i lotnicze; technologie informacyjne i komunikacyjne; kontrola wibracji i hałasu; pomiar i diagnostyka; inteligentne materiały i struktury; systemy pozyskiwania energii; nanotechnologia; fotonika; edukacja mechatroniczna.

Więcej informacji o konferencji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, św. Andrzeja Boboli 8

16/
09

Kongres Społecznej Odpowiedzialności Nauki

00:00 - 17 Wrz 00:00

W dniach 16-17 września 2019 r. w Krakowie odbędzie się Kongres Społecznej Odpowiedzialności Nauki - Nauka dla Ciebie.

Kongres będzie miał charakter naukowo-poznawczy, promujący i popularyzujący naukę. Wydarzenie ma na celu upowszechnianie idei Społecznej Odpowiedzialności Nauki. Działania w tym zakresie, skierowane do różnych grup wiekowych, powinny rozbudzać ciekawość poznawczą oraz integrować społeczności lokalne z ośrodkami akademickimi.

Pierwszy dzień Kongresu, tj. 16 września, będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Na gości będą czekały tematyczne pokazy naukowe obejmujące nauki ścisłe, przyrodnicze, techniczne i humanistyczne. Każdy pokaz będzie swego rodzaju widowiskiem, połączeniem obrazu i dźwięku. Uczestnicy Kongresu będą mogli zapoznać się z ekspozycjami pn. Naukobus i Planetobus, przygotowanymi wspólnie przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik.

Na drugi dzień Kongresu, tj. 17 września, zaplanowana jest część konferencyjna. Po uroczystym otwarciu odbędzie się szereg konferencji poświęconych Społecznej Odpowiedzialności Nauki. W trakcie poszczególnych spotkań poruszane będą tematy dotyczące m.in. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni, komunikowania i promocji Społecznej Odpowiedzialności Nauki oraz działań Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w tym zakresie.

Gdzie?

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, ul. Gołębia 24, Auditorium Maximum

16/
09

E-MRS 2019 Fall Meeting

08:00 - 19 Wrz 18:00

W dniach 16-19 września 2019 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja E-MRS 2019 Fall Meeting, dotycząca inżynierii materiałowej.

Konferencja składa się z 22 sympozjów tematycznych, w tym wystąpień ustnych i plakatowych oraz interdyscyplinarnej sesji plenarnej z zakresu inżynierii materiałowej.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa przemysłowa obejmująca produkty i usługi z zakresu zainteresowania uczestników.

Organizatorzy: Europejskie Towarzystwo Badań Materiałowych, Wydział Inżynierii Materiałowej PW, Polskie Towarzystwo Badań Materiałowych, Instytut Fizyki PAN.

Więcej informacji o konferencji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1

17/
09

45th European Rotorcraft Forum

09:00 - 19 Wrz 16:30

W dniach 17-19 września 2019 r. na Politechnice Warszawskiej w budynku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferu Technologii PW odbędzie się międzynarodowa konferencja - 45th European Rotorcraft Forum.

Jest to najważniejsza konferencja z dziedziny wiropłatów organizowana w Europie corocznie, cyklicznie kolejno w jednym z sześciu krajów europejskich: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Holandii i Rosji. W tym roku Polska jako siódmy kraj dołącza do grona organizatorów konferencji. Główni organizatorzy Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa oraz Uczelniane Centrum Badawcze Lotnictwa i Kosmonautyki zgromadzili ponad 200 naukowców oraz inżynierów zajmujących się tematyką wiropłatów z całego świata.

Konferencja zgromadzi grono naukowców, inżynierów, badaczy oraz użytkowników z ponad 23 krajów świata, specjalizujących się w zagadnieniami związanymi z tematyka śmigłowców i wiropłatów. W trakcie 3-dniowej konferencji zostanie wygłoszonych ponad 120 referatów w 39 sesjach tematycznych. Zagadnienia jakie będą poruszane na konferencji to głownie: aerodynamika, mechanika lotu, dynamika, ale również szybko rozwijające się zagadnienia z zakresu systemów bezzałogowych czy symulacji i bezpieczeństwa. Podczas konferencji zostaną również wygłoszone dwa najlepsze referaty wyróżnione na konferencjach - Asian/Australian Rotorcraft Forum oraz Annual Forum organizowane przez Vertical Flight Society w Stanach Zjednoczonych.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferu Technologii PW, 
ul. Rektorska 4, Warszawa

20/
09

XXIII Festiwal Nauki

08:00 - 29 Wrz 22:00

W dniach 20-29 września br. w Warszawie odbędzie się XXIII edycja Festiwalu Nauki. W wydarzeniu, tak jak w latach ubiegłych, udział bierze również Politechnika Warszawska. Spotkania odbywają się: w pracowniach, laboratoriach, salach doświadczalnych i seminaryjnych. Prelegentami są naukowcy pracujący w instytucjach biorących udział w Festiwalu, mający w dorobku osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i popularyzatorskie. Część wydarzeń jest otwartych, ogólnie dostępnych, są również zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych wszystkich poziomów edukacji, tzw. lekcje festiwalowe.

Festiwal Nauki w Warszawie powołany został z inicjatywy środowisk naukowych przez Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, Rektora Politechniki Warszawskiej oraz Prezesa Polskiej Akademii Nauk w 1996 roku. Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 1997 roku.

Lista wydarzeń organizowanych przez Politechnikę Warszawską dostępna jest na stronie www.pw.edu.pl/Aktualnosci/Wez-udzial-w-XXIII-Festiwalu-Nauki

Informacje o wydarzeniu oraz szczegółowy program dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Zgodnie z programem

23/
09

Otwarcie Instytutu Konfucjusza w PW

11:00

23 września 2019 r. w Politechnice Warszawskiej we współpracy z Beijing Jiaotong University rozpoczyna działalność Instytut Konfucjusza. Główne zadania Instytutu to upowszechnianie kultury chińskiej i języka mandaryńskiego poprzez prowadzenie kursów edukacyjnych, warsztatów artystycznych oraz szkoleń biznesowych.

O Instytutach Konfucjusza

Instytuty Konfucjusza to sieć organizacji non-profit, których ideą jest propagowanie chińskiego języka i kultury. Na świecie działa ich ponad 500. W Polsce powstało dotychczas pięć Instytutów Konfucjusza: przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Politechnice Opolskiej, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Gdańskim. Instytut Konfucjusza w Politechnice Warszawskiej będzie pierwszym na Mazowszu.

Gdzie?

Mała Aula Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1

25/
09

Zapisy na zajęcia sekcji sportowych

16:00 - 17:00

Zarząd Ogniska TKKF „Politechnika” serdecznie zaprasza pracowników Politechniki Warszawskiej wraz z rodzinami oraz wszystkich chętnych na zajęcia sekcji sportowych w roku akademickim 2019/2020. Zapisy rozpoczną się 25 września 2019 r. w godz. 16.00-17.00.

Ognisko TKKF „Politechnika” działa od 60 lat i obecnie prowadzi zajęcia w sekcjach: siatkówki, koszykówki, pływania, aqua aerobiku, ćwiczeń „zdrowy kręgosłup”, kulturystyki, tenisa ziemnego.

Gdzie?

Politechnika Warszawska Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, ul. Waryńskiego 12a

27/
09

Konferencja Konstruktor 2019

00:00 - 29 Wrz 00:00

W dniach 27-29 września 2019 r. w Boguszowie-Gorcach odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja Studentów i Doktorantów Wydziałów Budownictwa Konstruktor 2019. Organizatorami wydarzenia są: Politechnika Wrocławska - Katedra Konstrukcji Budowlanych oraz Koło Naukowe Młodych Menadżerów Budownictwa działające przy Politechnice Wrocławskiej.

Tematyka konferencji:

  • zagadnienia z zakresu projektowania konstrukcji betonowych, metalowych, drewnianych i murowych;
  • problemy związane ze sposobami wznoszenia i eksploatacją konstrukcji inżynierskich;
  • uszkodzenia, awarie, naprawy i wzmocnienia konstrukcji inżynierskich;
  • nowoczesne materiały stosowane w budownictwie;
  • badania naukowe elementów i konstrukcji inżynierskich;
  • analizy numeryczne, modelowanie komputerowe konstrukcji inżynierskich, BIM;
  • mechanika konstrukcji i materiałów;
  • inżynieria przedsięwzięć budowlanych;
  • fizyka budowli;
  • geotechnika i hydrotechnika.

Więcej informacji o konferencji TUTAJ>>

Gdzie?

Hotel „Piotr”, Boguszów-Gorce, ul. Tadeusza Kościuszki 4

29/
09

Festiwal Nauki Małego Człowieka

11:00 - 17:00

Ponad 30 atrakcji znalazło się w programie tegorocznego Festiwalu Nauki Małego Człowieka, który odbędzie się 29 września 2019 w godzinach 11.00-17.00. Organizatorem Festiwalu jest Wydział Fizyki PW, a współorganizatorem Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych. Wydarzenie wspierają Dziekani obu Wydziałów.

Festiwal Nauki Małego Człowieka to idealna okazja, by rozbudzić naukowe pasje dzieci i młodzieży. Przygotowane atrakcje w przystępny sposób wyjaśnią problemy i zjawiska otaczającego nas świata, rozbudzą ciekawość i pokażą praktyczny wymiar nauki. Uczestnicy wezmą udział w pogadankach, prezentacjach, pokazach, warsztatach i eksperymentach związanych m.in. z matematyką, fizyką, chemią, biologią, medycyną, astronomią, robotyką i lotnictwem. 

Wydarzenia odbywać się będą w czterech lokalizacjach: na Wydziale Fizyki, Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych, w Hangarze Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa oraz na campusie koło Wydziału Fizyki.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Zgodnie z programem

29/
09

Msza Święta Inauguracyjna 2019/2020

20:30 - 21:30

Rektor Politechniki Warszawskiej uprzejmie zawiadamia o Mszy Świętej Inauguracyjnej roku akademickiego 2019/2020, która zostanie odprawiona w dniu 29 września 2019 roku (niedziela) o godzinie 20.30 w Kościele Najświętszego Zbawiciela.

Gdzie?

Kościół Najświętszego Zbawiciela,
Plac Zbawiciela, Warszawa

30/
09

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 Filii w Płocku

11:00 - 13:00

W dniu 30 września 2019 r. o godzinie 11.00 Politechnika Warszawska Filia w Płocku zaprasza na inaugurację roku akademickiego 2019/2020, która odbędzie się w Auli Gmachu Głównego.

Program:

  • Hymn Państwowy
  • Otwarcie uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020
  • Wystąpienie Jego Magnificencji Rektora Politechniki Warszawskiej
  • Wystąpienia okolicznościowe
  • Immatrykulacja
  • Przemówienie przedstawiciela studentów i doktorantów
  • Wręczenie nagród
  • Otwarcie Roku Akademickiego 2019/2020
  • Wykład inauguracyjny prof. dr hab. inż. Zbigniewa Kledyńskiego Współczesne wyzwania polskiej gospodarki wodnej
  • Gaudeamus igitur

Organizatorzy proszą o zajmowanie miejsc do godz. 10:50.

W dniu 13 października br. o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Płocku odbędzie się Ogólnodiecezjalna Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020.

Gdzie?

Aula Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, 
ul. Łukasiewicza 17, Płock

1/
10

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020

10:00 - 12:00

Rektor i Senat Politechniki Warszawskiej uprzejmie zapraszają na uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 1 października 2019 roku o godz. 10.00 w Gmachu Głównym PW.

Program:

  • Hymn Państwowy
  • Powitanie uczestników uroczystości
  • Przemówienie Rektora PW prof. dr. hab. inż. Jana Szmidta
  • Wystąpienia okolicznościowe
  • Immatrykulacja
  • Wystąpienie Przewodniczącego Samorządu Studentów PW
  • Wystąpienie Przewodniczącego Rady Doktorantów PW
  • Promocje doktorskie
  • Wykład inauguracyjny Ks. prof. dr. hab. Krzysztofa Pawliny pt. Szkice o odkrywaniu człowieczeństwa - bez szczęśliwych ludzi nie ma szczęśliwego świata
  • Gaudeamus

Prosimy o zajmowanie miejsc do godz. 9.50.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości

Gdzie?

Politechnika Warszawska, Gmach Główny,
Plac Politechniki 1, Warszawa

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.