Kalendarium

11/
10

Welcome meeting kursu OJA

14:30 - 15:30

Studium Języków Obcych Politechniki Warszawskiej serdecznie zaprasza na rozpoczęcie 600-godzinnego przygotowawczego kursu języka angielskiego dla obcokrajowców w dniu 11.10.2019 r. o godz. 14.30.

Gdzie?

Gmachu Stołówki PW, I piętro,
ul. Rektorska 2 

11/
10

10. Noc w Instytucie Lotnictwa

17:00 - 23:00

10. Noc w Instytucie Lotnictwa odbędzie się w piątek, 11 października 2019 w godz. 17:00 - 23:00. Noc w Instytucie Lotnictwa to niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie lotniczo-edukacyjne, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy i okolic. Zeszłoroczną edycję odwiedziło ponad 43 000 osób w zaledwie 6 godzin. Udział w wydarzeniu to nie tylko możliwość podziwiania z bliska wspaniałych samolotów i śmigłowców, ale także niezwykła okazja do rozmów z autorytetami w dziedzinie inżynierii i konstrukcji lotniczych oraz pilotami i pasjonatami lotnictwa.

Wstęp dla uczestników jest bezpłatny i nieograniczony wiekowo. Impreza ma charakter pikniku i będzie się odbywać na świeżym powietrzu.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Instytut Lotnictwa w Warszawie,
al. Krakowska 110/114

13/
10

Konferencja ICAADE

18:00 - 16 Paź 17:30

W dniach 13-16 października w Politechnice Warszawskiej odbędzie się trzecia edycja międzynarodowej konferencji naukowej pod nazwą International Conference on Amphibious Architecture, Design and Engineering - ICAADE.

ICAADE to konferencja odbywająca się co dwa lata w różnych państwach na świecie, poświęcona amfibijnemu projektowaniu w architekturze i urbanistyce.

Amfibijne planowanie, urbanistyka i architektura to idea oraz metody takiego kształtowania środowiska zbudowanego w obszarach lądowo-wodnych, które pozwalają na ich zrównoważone wykorzystanie przez człowieka przy minimalnej ingerencji w naturalne cykle przyrodnicze. Obejmuje racjonalną gospodarkę zasobami wodnymi, nowoczesną ochronę przeciwpowodziową, zagospodarowanie terenów zalewowych oraz wodnych, rewitalizację frontów wodnych, a także budynki pływające i wiele innych zagadnień wpisujących się w szeroką dyskusję na temat dostosowania środowiska życia człowieka do zmian klimatu.

ICAADE tworzy otwarte forum dla przedstawicieli różnych środowisk: architektów, urbanistów, architektów krajobrazu, specjalistów z dziedziny inżynierii lądowej, wodnej, oceanicznej, inżynierii środowiska i wielu innych. W wydarzeniu biorą udział zarówno akademicy, projektanci, studenci, jak również przedsiębiorcy i przedstawiciele władz.

Szczegółowe informacje o konferencji dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 55

14/
10

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS

09:00 - 16 Paź 16:00

W dniach 14-16 października 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS.

To największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. Co roku gośćmi wystawy są wynalazcy z ponad 25 państw świata m.in. z : Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Malezji, Korei, Turcji, Rumunii, Tajwanu czy oczywiście z Polski.

Swoje osiągnięcia prezentują zarówno instytuty badawcze, uniwersytety i politechniki, jak również innowacyjne przedsiębiorstwa i indywidualni wynalazcy. Do udziału w wystawie zaproszeni są także przedstawiciele instytucji finansowych zainteresowani inwestycjami w nowoczesne produkty i technologie.

Wynalazcy, którzy decydują się na udział w wystawie prezentują swój dorobek w 12 kategoriach m.in.: poczynając od ekologii i ochrony środowiska przez mechanikę, budownictwo, elektronikę oraz przemysł włókienniczy i chemiczny aż do innowacyjnych rozwiązań medycznych.

Na wystawie prezentowane są innowacje stanowiące przegląd osiągnięć technicznych, częściowo już wykorzystywanych w praktyce, a częściowo wciąż oczekujących na wdrożenie. Każdego roku wystawie towarzyszą wykłady i prelekcje dotyczące ochrony własności intelektualnej i organizowany jest Światowy Konkurs Chemiczny.

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, a współorganizatorami: Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Politechnika Warszawska.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1

14/
10

Targi Pracy i Praktyk dla Informatyków i Elektroników

09:30 - 15 Paź 15:30

W dniach 14-15 października 2019 r. odbędą się XXIII Targi Pracy i Praktyk dla Informatyków i Elektroników.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Nowowiejska 15/19

14/
10

1st InterBioMed Young Scientists Forum

10:00 - 15 Paź 16:00

Platforma InterBioMed oraz Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej zapraszają w dniach 14-15 października 2019 r. na konferencję „1st InterBioMed Young Scientists Forum”.

Forum dotyczy najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie inżynierii biomedycznej. Jego celem jest promowanie interakcji między naukowcami przed i po doktoracie. Interdyscyplinarne spotkanie umożliwi naukowcom, klinicystom i przedstawicielom przemysłu wymianę i rozpowszechnianie najnowszych odkryć naukowych i działań badawczych. W trakcie forum przewidziane są specjalistyczne wykłady zaproszonych gości, sesje tematyczne dla młodych naukowców, a także sesje specjalnie organizowane dla klubów naukowych i partnerów przemysłowych.

Organizatorem merytorycznym i prowadzącym forum jest prof. Wojciech Święszkowski z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Poleczki 19

15/
10

Konferencja „Jak wspierać z głową?”

10:00 - 15:00

Fundacja na Rzecz Młodych Naukowców we współpracy z Politechniką Warszawską zapraszają 15 października 2019 r. na konferencję „Jak wspierać z głową. Rola uczelni w budowaniu ekosystemu wsparcia przedsiębiorczości ”.

Wydarzenie będzie okazją do spotkania i dyskusji na temat roli uczelni w kreowaniu i wzmacnianiu środowiska przedsiębiorców. Jako przykłady podejmowanych działań zaprezentowane zostaną projekty realizowane w ramach programu 3 Misja Uczelni.

Program konferencji podzielony został na dwa główne bloki. Pierwsza część dotyczy potrzeby realizacji działań proprzedsiębiorczych. Druga natomiast - rozwoju przedsiębiorczości akademickiej rozumianej przede wszystkim jako oddziaływania na sferę naukową, która stanowi ogromy zasób i potencjał do wykorzystania na rynku.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, ul. Rektorska 4, sala 4.01

15/
10

Innowacyjna aparatura do badań stosowanych

15:00 - 17:00

15 października 2019 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Innowacyjna aparatura do wyrafinowanych badań stosowanych”, który poprowadzi dr Andreas Glenz z firmy PREVAC. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Wyzwania Modelowania Inżynierskiego i Biznesowego”, współorganizowanego przez Centrum Informatyzacji PW oraz Centrum Studiów Zaawansowanych PW.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, sala 1.01

16/
10

10. Forum Rozwoju Mazowsza

09:00 - 17 Paź 15:00

Główną ideą Forum Rozwoju Mazowsza jest promocja regionu i wdrażanych w nim innowacyjnych rozwiązań, ze szczególnym uwzględnieniem projektów współfinansowanych z funduszy europejskich. Dwudniowe wydarzenie skupia uczestników z obszaru biznesu, nauki, administracji, a także organizacji pozarządowych, który podczas debat, prezentacji dobrych praktyk, innowacji technologicznych, czy inspirujących rozwiązań edukacyjnych i prospołecznych mają szansę zaprezentować swój wkład w rozwój Mazowsza. 

Ubiegłoroczne, 9. Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Podczas 10. Forum Rozwoju Mazowsza organizatorzy zamierzają pokazać spektrum zmian, jakie dokonały się na Mazowszu dzięki wsparciu funduszy europejskich w ostatnim dziesięcioleciu. Do prezentacji własnych dokonań i współorganizacji tego wyjątkowego wydarzenia zaproszono: samorządy, uczelnie i ośrodki naukowe, przedsiębiorców oraz organizacje pozarządowe.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Centrum konferencyjne MsMermaid,
Wioślarska 8/1 piętro,Warszawa

16/
10

Nabór do Teatru PW

16:00 - 20:00

Zapraszamy do dołączenia do Teatru Politechniki Warszawskiej. Kandydaci proszeni są o przygotowanie ulubionego fragmentu literackiego (tekst może być również czytany). 

Strona internetowa Teatru PW dostępna jest TUTAJ>>

Gdzie?

Dom Studencki "Bratniak",
ul. Grójecka 39, sala B235

17/
10

Konkursy Narodowego Centrum Nauki - szkolenie

10:00 - 14:00

Centrum Obsługi Projektów Politechniki Warszawskiej zaprasza 17 października 2019 r. na szkolenie z dr Martą Buchalską, ekspertem z Narodowego Centrum Nauki, pt. „Informacja o konkursach i realizacji grantów z Narodowego Centrum Nauki”.

W programie szkolenia:

  • konkursy NCN - krajowe i międzynarodowe - ze szczególnym uwzględnieniem ważnych zmian;
  • kalendarz konkursowy;
  • procedura oceny wniosku - kto ocenia i na co zwraca uwagę;
  • zagadnienia etyczne i zarządzanie danymi;
  • dokumentacja konkursowa - gdzie szukać informacji i jak je czytać;
  • konstrukcja wniosku (kosztorys, części merytoryczne, dorobek kierownika i skład zespołu);
  • rozliczanie projektów.

Dostępnych jest 80 miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz rejestracyjny dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4, sala 1.01

17/
10

Welcome meeting dla słuchaczy Foundation Year

10:00 - 12:00

Studium Języków Obcych Politechniki Warszawskiej zaprasza na rozpoczęcie Programu Przygotowawczego Foundation Year 2019/2020 w dniu 17.10.2019 r. o godz. 10.00 w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

WELCOME (pdf, 76,02 kB)

Gdzie?

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej,
pokój nr 300, ul. Koszykowa 79, Warszawa

17/
10

Inauguracja roku akademickiego w Szkołach Doktorskich

15:00 - 16:00

Centralna inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Szkołach Doktorskich Politechniki Warszawskiej odbędzie się 17 października 2019 r. o godz.15.00 w Małej Auli Gmachu Głównego PW.

Program:

  • Otwarcie uroczystości.
  • Hymn Państwowy.
  • Wystąpienie JM Rektora Politechniki Warszawskiej.
  • Wystąpienie Przewodniczącego Rady Doktorantów Politechniki Warszawskiej.
  • Wręczenie listów gratulacyjnych dla najlepszych doktorantów w Szkołach Doktorskich.
  • Gaudeamus igitur.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej,
Mała Aula, Plac Politechniki 1, Warszawa

18/
10

Od wizji do projektu

18:00

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza i Wydział Architektury PW zapraszają 18 października 2019 r. na wykład z cyklu „Od wizji do projektu”. Prelekcję pt. „Conditions” wygłosi światowej sławy architektka Dorte Mandrup.

Przełamywanie utartych schematów. Poszukiwanie niewydeptanych ścieżek. Działanie na przekór konwencjom. To jedna strona architektonicznego słownika Dorte Mandrup, duńskiej projektantki, autorki projektów nowatorskich, często szalonych, zawsze zachwycających. Drugą stronę  stanowią dogłębne przygotowanie, rozeznanie warunków społecznych i naturalnych przestrzeni oraz pełne pietyzmu podejście do detalu. W jej pracach wybija się zarówno buntownicza i szeroko zakrojona wizja artystyczna, jak i potrzeba uszanowania specyfiki miejsca, zrozumienia jego przeszłości i pełnego potencjału.

Podczas warszawskiego wykładu Dorte Mandrup opowie o kulisach powstawania projektów dla UNESCO, wnikaniu w kontekst danej przestrzeni i budowaniu całościowej koncepcji w oparciu o analizę otoczenia.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 55

21/
10

NICA Days 2019

09:00 - 25 Paź 18:00

21-25 października br. w CZIiTT PW spotkają się eksperci, naukowcy, inżynierowie i studenci zainteresowani fizyką ciężkich jonów oraz różnymi aspektami projektu NICA (Nuclotron-based Ion Collider fAcility), realizowanego przez JINR w Dubnej. Głównym tematem konferencji będzie aktualny poziom zaawansowania projektu, jego korzyści i możliwości dalszego rozwoju.

Konferencja NICA Days 2019 organizowana jest w połączeniu z wydarzeniami: „IVth MPD Collaboration Meeting” oraz „V Slow Control Warsaw 2019”, dotyczącymi budowy detektora MPD (Multi-Purpose Detector). Przewidywane są wspólne sesje, mając na uwadze zainteresowanie każdą z części konferencji.

Więcej informacji oraz zapisy dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, Warszawa

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.