Kalendarium

13/
12

GIS Day w Stolicy 2021

10:00 - 15:00

13 grudnia 2021 r. odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa GIS Day w Stolicy 2021, pod hasłem „W stronę lepszego jutra”.  

Konferencja jest międzynarodowym świętem miłośników i użytkowników systemów informacji geograficznej. Ma na celu promocję GIS, integrację międzyuczelnianą oraz aktywizację organizacji pozarządowych i społecznych. Jest to otwarta konferencja współtworzona przez koła naukowe największych warszawskich uczelni.

Tegoroczna konferencja będzie się składać z trzech paneli tematycznych: Smart City, Smart Energetyka, Smart Biznes. Poprowadzą ją zaproszeni prelegenci, wśród których znajdują się zarówno przedstawiciele rożnych firm zajmujących się tematyką GIS oraz pracownicy naukowi warszawskich uczelni. Na gości będzie również czekać konkurs z nagrodami.

Organizatorami konferencji są Studenckie Koło Naukowe Geografii Ekonomicznej i Badań Regionalnych, działające przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „Geoida”, Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej, Koło Naukowe Geoinformatyki i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego, Koło Naukowe „Geopixel” Wojskowej Akademii Technicznej, Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

14/
12

Współczesne wyzwania zarządzania projektami

15:00 - 17:00

14 grudnia 2021 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Współczesne wyzwania zarządzania projektami”, który poprowadzi dr hab. inż. Krzysztof Wodarski, prof. PŚ z Politechniki Śląskiej. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

Platforma WEBEX po wcześniejszej rejestracji

16/
12

Sprawna Uczelnia: Mapowanie i optymalizacja procesów PW

14:30 - 16:00

16 grudnia 2021 r. w godz. 14.30-16.00 na platformie MS Teams odbędzie się spotkanie dla członków społeczności akademickiej Politechniki Warszawskiej, dotyczące mapowania i optymalizacji procesów w Uczelni. Spotkanie jest organizowane w ramach realizowanego w PW programu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”.

Prelegenci:

  • Anna Rogowska (dyrektor Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii), która przedstawi mapowanie procesów w obszarze komercjalizacji wyników badań;
  • Małgorzata Woźniak (dyrektor Centrum Obsługi Projektów), która opowie o mapowaniu procesów w obszarze zarządzania projektami;
  • prof. Agnieszka Bitkowska (przewodnicząca Zespołu zarządzania procesowego), która nakreśli kolejny etap prac nad optymalizacją procesów.

Link do spotkania dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

16/
12

Trening uważności młodego naukowca

15:00 - 17:00

Biuro Karier, w ramach projektu HR Excellence in Research, zaprasza młodych naukowców na warsztaty online, w trakcie których uczestnicy:

  • dowiedzą się czym jest mindfulness i co daje regularne praktykowanie uważności
  • doświadczą ćwiczeń związanych z byciem „tu i teraz”
  • zyskają konkretne narzędzia związane z mindfulness
  • zatrzymają się na chwilę - skupią się na własnym ciele, oddechu, emocjach i myślach

Spotkanie odbędzie się 16 grudnia br. na platformie MS Teams i dedykowane jest doktorantom PW.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>> 

Gdzie?

Platforma MS Teams

16/
12

Symetria w strukturze Wszechświata

16:15

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na otwarte spotkanie online z cyklu OPEN TIME OF CAS - Rozmowy i Rozumowania pt. „Symetria w strukturze Wszechświata, symetria w biologii i fizyce". Prelegentami będą: dr hab. Andrzej Dragan (Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski); prof. Jan Fronk (Wydział Biologii, Uniwersytet Warszawski); prof. Stanisław Janeczko (Centrum Studiów Zaawansowanych, Politechnika Warszawska).

Spotkanie odbędzie się 16 grudnia 2021 r. o godz. 16.15 na platformie online. W celu uzyskania linku do spotkania należy przesłać prośbę pod adres csz@pw.edu.pl.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

21/
12

Dzień Teledetekcji 2021

10:00

Stowarzyszenie Studentów „GEOIDA” oraz Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej Wydziału Geodezji i Kartografii PW zapraszają 21 grudnia 2021 r. na konferencję naukową z okazji Dnia Teledetekcji, która odbędzie się pod hasłem „Z metropolii na biegun - teledetekcja a klimat”. 

Dla uczestników przygotowano dwa panele. Pierwszy z nich obejmuje tematy związane z wpływem zmian klimatycznych na zasoby wodne naszej planety. Po przerwie zmienione zostanie środowisko badań na obszary miejskie. Drugi panel pozwoli poznać zastosowanie teledetekcji w analizie wysp ciepła i zmian powierzchni biologicznie czynnych na obszarach zurbanizowanych.

Prelegentami będą przedstawiciele świata nauki - nauczyciele akademiccy Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Śląskiego, przedstawiciele Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Instytutu Geodezji i Kartografii, a także prelegent z firmy ESRI Polska.

W przerwach między prelekcjami jak co roku studenci przeprowadzą konkursy dla publiczności, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

Zapisy na konferencję naukową oraz warsztaty towarzyszące dostępne są poprzez formularz zgłoszeniowy.

Konferencja odbędzie się na platformie MS Teams.

Gdzie?

online

22/
12

Czat z Prorektorem ds. Studenckich

13:00 - 13:40

Zapraszamy na spotkanie online z prof. Robertem Zalewskim, Prorektorem ds. Studenckich. Przedświąteczny czat odbędzie się na platformie MS Teams. 

Spotkanie będzie moderowane. W trakcie czatu będzie można zarówno zapisywać, jak i bezpośrednio zadawać pytania.

Gdzie?

Platforma MS Teams

23/
12

Przerwa świąteczna w Politechnice Warszawskiej

19:00 - 3 Sty 06:00

Zgodnie z Decyzją Rektora PW nr 40/2021 informujemy, że w okresie od 24 grudnia 2021 r. do 2 stycznia 2022 r. Politechnika Warszawska będzie zamknięta. Szczegóły organizacyjne zawarte są w Piśmie okólnym nr 7/2021 Kanclerza PW z dnia 8 grudnia 2021 r. w sprawie funkcjonowania Uczelni w dniach wolnych od pracy: 24 grudnia 2021 r. - 2 stycznia 2022 r.

Zgodnie z harmonogramem roku akademickiego świąteczna przerwa w zajęciach dla studentów przewidziana jest w dniach 23 grudnia 2021 r. - 2 stycznia 2022 r.

Pracownicy Politechniki Warszawskiej zaczynają przerwę świąteczną 24 grudnia 2021 r. i kończą 2 stycznia 2022 r.

10/
01

V ogólnopolskie Forum Dziekanatów

10:00 - 11 Sty 15:00

W dniach 10-11 stycznia 2022 r. w formule online odbędzie się V ogólnopolskie Forum Dziekanatów. Organizatorzy zaplanowali sześć bloków tematycznych, wśród których znajdą się zagadnienia informatyczne, prawne i strategiczne.

Spotkanie otworzy panel rektorski, w którym udział weźmie m.in. prof. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej. Kolejne bloki tematyczne poświęcone będą cyfryzacji, Elektronicznemu Zarządzaniu Dokumentacją, stypendiom, systemowi POLon, a także działalności Stowarzyszenia Forum Dziekanatów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy.

Organizatorami forum są: Stowarzyszenie Forum Dziekanatów, Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie, Akademia Leona Koźmińskiego i Politechnika Warszawska.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

11/
01

Wyzwania edukacji menedżerów

15:00 - 17:00

11 stycznia 2022 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Wyzwania edukacji menedżerów. Wyniki badań jakościowych”, który poprowadzi dr hab. Agnieszka Postuła z Uniwersytetu Warszawskiego. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej w formie online. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?

Platforma WEBEX po wcześniejszej rejestracji

19/
01

Nagroda Nobla z Fizyki

16:30

Dlaczego Nagroda Nobla z Fizyki w roku 2021 została przyznana za badania złożoności? – na to pytanie postara się odpowiedzieć prof. Janusz Hołyst z Wydziału Fizyki podczas seminarium, które odbędzie się 19 stycznia 2022 r.

Nagroda Nobla z Fizyki za rok 2021 została przyznana za przełomowe odkrycia dotyczące zrozumienia układów złożonych trzem badaczom: Syukuro Manabe i Klausowi Hasselmanowi za opracowanie modeli zmian klimatu na Ziemi oraz Giorgio Parisiemu za wyjaśnienie natury ukrytego porządku w pozornie nieuporządkowanych układach.

Podczas seminarium prof. Janusz Hołyst z Wydziału Fizyki PW przedstawi wybrane wyniki z prac laureatów m.in. jak dwutlenek węgla wpływa na temperaturę różnych warstw atmosfery, czy można obliczyć wpływ człowieka na globalne ocieplenie, czym jest szkło spinowe, ilu jest przyjaciół w skłóconym społeczeństwie i jaka jest pojemność sztucznej sieci neuronowej.

Seminarium organizuje Koło Naukowe Fizyki Komputerowej PW. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Fizyki, ul. Koszykowa 75, sala 111

16/
02

4. Forum Akademicko-Gospodarcze

10:00 - 17 Lut 15:00

W dniach 16-17 lutego 2022 r. odbędzie się 4. Forum Akademicko-Gospodarcze. Temat wiodący konferencji online: „Niezbędne zmiany w gospodarce szansą dla nauki i biznesu”.

Konferencje otworzą: Krzysztof Pietraszkiewicz - Prezes Zarządu Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego, Prezes Związku Banków Polskich, prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk - Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Rektor Politechniki Śląskiej, Wiceprezes Zarządu Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego, prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba - Rektor Politechniki Warszawskiej, Przewodniczący Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

16 lutego organizatorzy zaplanowali sesję otwierającą i dwie sesje panelowe pod wspólnym tytułem „Modernizacja gospodarki - wykorzystanie szans dla Polski”, a 17 lutego kolejne trzy sesje panelowe pod wspólnym tytułem „Zielony ład i zmiany w gospodarce na rzecz ograniczenia emisji CO2”, a także sesję podsumowującą całe wydarzenie.

Konferencja jest otwarta dla wszystkich. Rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

22/
02

Skuteczny system promocji projektów

11:00 - 14:30

Centrum Obsługi Projektów zaprasza pracowników PW na warsztaty w ramach szkolenia „Skuteczny system promocji projektów: Repozytorium, POL-on”.

Prowadzący warsztaty: pracownicy Centrum Obsługi Projektów PW.

Termin: 22 lutego 2022 r., godz. 11.00-14.30.

Miejsce: online (platforma MS Teams).

Agenda: 

  • projekty w Bazie Wiedzy PW, POL-on, SEDN - rola danych i zarządzanie nimi na PW;
  • dane współdzielone z innymi jednostkami w projektach zarządzanych przez COP w Bazie Wiedzy PW;
  • pytania i dyskusja.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie COP PW.

Szkolenie organizowane w ramach zadania nr 49 „Szkolenie z zakresu dostępnych źródeł finansowania projektów” projektu „NERW PW Nauka - Edukacja - Rozwój - Współpraca”.

4/
03

Światowy Dzień Inżyniera

10:30 - 13:00

Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna oraz Politechnika Warszawska zapraszają 4 marca 2022 r. na obchody Światowego Dnia Inżyniera pod hasłem „Zbudujmy lepszą inżynierię przyszłości”.

W programie:

  • godz. 10.30 - uroczysta inauguracja Światowego Dnia Inżyniera;
  • godz. 10.30-10.50 - wystąpienie Ewy Mańkiewicz-Cudny, Prezes FSNT-NOT pt. „Dlaczego obchodzimy Światowy Dzień Inżyniera?”;
  • godz. 10.50-11.10 - wystąpienie prof. dr. hab. inż. Mariusza Malinowskiego, prorektora ds. nauki Politechniki Warszawskiej, pt. „Nowe technologie w energetyce jako odpowiedź na wyzwania Europejskiego Zielonego Ładu”;
  • godz. 11.10-11.35 - prezentacja prof. dr. hab. inż. Henryka Skarżyńskiego z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu pt. „Człowiek-Medycyna-Technika”;
  • godz. 11.35-11.55 - referat prof. dr hab. inż. Teofila Jesionowskiego, Rektora Politechniki Poznańskiej, Przewodniczącego KRPUT pt. „Kształcenie inżynierów dla przyszłości”;
  • godz. 11.55-12.15 - wystąpienie Teresy Sosnowskiej, Zastępcy Prezesa ds. Normalizacji PKN, pt. „Digitalizacja norm i procesu ich opracowywania”;
  • godz. 12.15-12.35 - wystąpienie prof. dr. hab. inż. Jerzego Barglika, Prezesa AIP w Polsce, pt. „Rola Akademii inżynierskich i ich znaczenie”;
  • godz. 12.35-13.00 - prezentacja przedstawicieli Koła Naukowego Energetyków Politechniki Warszawskiej: Małgorzaty Dembowskiej - prezes KNE PW; Jakuba Kuleszy - członka zarządu ds. promocji KNE PW; Agaty Cieślik - koordynatora projektu Ekodomek pt. „Zrównoważony rozwój i transformacja oczami młodych inżynierów”;
  • godz. 13.00 - podsumowanie Światowego Dnia Inżyniera.

Spotkanie odbędzie się online, na platformie VMS. Rejestracja za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online, platforma VMS

5/
03

Koncert The Engineers Band w Łomży

18:00

Prezydent Łomży oraz Rektor Politechniki Warszawskiej zapraszają na koncert Orkiestry Rozrywkowej PW „The Engineers Band”, który odbędzie się 5 marca 2022 r. o godz. 18.00 w Hali Kultury w Łomży.

Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru w Hali Kultury, informacje pod numerem telefonu 86 215 6887.

Gdzie?

Hala Kultury w Łomży, ul. Stary Rynek 6

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.