Kalendarium

23/
11

Sprawna Uczelnia - O turkusowych organizacjach

15:00 - 16:30

Zapraszamy na otwarte spotkanie dla pracowników Politechniki Warszawskiej - seminarium w ramach cyklu „Nowoczesne metody zarządzania na uczelni”, które odbędzie się 23 listopada 2021 r. w godz. 15.00-16.30 na platformie MS Teams.

Na spotkaniu wykład pt. „Turkusowe organizacje - samoorganizacja pracy zespołowej” wygłosi prof. Andrzej Blikle. Wystąpienie będzie trwało 45 minut. Pozostały czas zostanie przeznaczony na dyskusję.

Andrzej Jacek Blikle - profesor matematyki w zakresie matematycznych podstaw informatyki, pracownik PAN i członek Academia Europaea (Europejskiej Akademii Nauk). Honorowy członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego, honorowy prezes stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, a także członek ponad dwudziestu innych organizacji. Jest też dyplomowanym mistrzem cukierniczym, a w latach 1990-2010 kierował firmą A.Blikle rozwijając ją w tym czasie z jednej cukierni do 15 placówek w Warszawie i 8 w sieci franchisingu poza Warszawą. Autor książki  „Doktryna jakości. Rzecz o turkusowej samoorganizacji”.

Turkusowa organizacja oparta jest na współpracy. Pracownicy wspólnie tworzą firmę i wypełniają jej misję. Każdy wie, do jakiego celu dąży, jakimi wartościami się kieruje. W turkusowej organizacji każdy jest ważny i czuje się wartościowy. Zwracana jest uwaga nie tylko na to, jakie umiejętności posiadamy, lecz także, jakimi ludźmi jesteśmy. Istotna jest nasza osobowość, to, czym się charakteryzujemy.

Link do spotkania dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

Platforma MS Teams

24/
11

Gospodarka o obiegu zamkniętym - konferencja

00:00 - 25 Lis 00:00

W dniach 24-25 listopada 2021 r. odbędzie się konferencja „Gospodarka o obiegu zamkniętym - racjonalne gospodarowanie zasobami”.

Jest to już piąte spotkanie dotyczące tematyki gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) organizowane przez Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN - Pracownię Badań Strategicznych.

Celem konferencji jest wymiana wiedzy i doświadczeń oraz prezentacja działań wspierających i pro­mujących rozwiązania zgodne z założeniami GOZ. Przyspieszenie prac nad wdrożeniem rozwiązań zgodnych z GOZ jest konieczne, nie tylko ze względu na nowe regulacje w zakresie ochrony środowi­ska, ale także zwiększenie konkurencyjności i konieczność sprostania oczekiwaniom konsumentów.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy.

Szczegółowe informacje o konferencji dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online oraz w Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA, Dosłońce 56

24/
11

geoTargi Pracy 2021

10:00 - 25 Lis 15:00

Przedstawiciele kilkunastu firm z branży geodezyjnej, urbanistycznej i geoinformatycznej zgromadzą się w dniach 24-25 listopada 2021 r. w Dużej Auli Gmachu Głównego PW na studenckich Targach Pracy, oferując stałe zatrudnienie, praktyki lub staże.

Podczas wydarzenia będzie można:

  • wziąć udział w warsztatach tematycznych organizowanych przez wystawców;
  • skonsultować swoje CV z profesjonalnymi doradcami;
  • odwiedzić wystawę jubileuszową 100-lecia Wydziału GiK PW;
  • zrelaksować się i pograć w planszówki w strefie chillu;
  • poznać organizacje studenckie.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Duża Aula (Pl. Politechniki 1)

25/
11

Środowisko Informacji 2021

08:00

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza do udziału w V edycji konferencji „Środowisko informacji”, która odbędzie się 25 listopada 2021 r. w formie zdalnej, na platformie wideokonferencyjnej. 

Tematem przewodnim wydarzenia będzie wykorzystanie informacji przestrzennej w obszarze środowiska i jego ochrony. Konferencja jest platformą spotkań i wymiany doświadczeń m.in. dla przedstawicieli administracji, biznesu, nauki.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane możliwości wykorzystania środowiskowej informacji przestrzennej, w tym wyniki najciekawszych projektów, a także kierunki rozwoju i zastosowań informacji przestrzennej w ochronie środowiska.  Nie zabraknie informacji o nowych technologiach, czy pomysłach na innowacyjne wdrożenia związane z pozyskaniem i analizą danych dotyczących środowiska. Prelegenci podzielą się własnymi doświadczeniami oraz dobrymi praktykami w zakresie wykorzystania narzędzi GIS.

Zainteresowane osoby mogą rejestrować się wyłącznie za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie serwisu Ekoportal.gov.pl. Formularz będzie aktywny do 28 października 2021 r.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wysłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z udziałem w konferencji. Po zakończeniu weryfikacji zgłoszeń każda osoba otrzyma informację zwrotną na podany w zgłoszeniu adres email.

Konferencja jest finansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Platforma wideokonferencyjna

27/
11

XV Bieg o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej

10:00 - 14:00

27 listopada 2021 roku w godzinach 10.00 -14.00 odbędzie się XV Bieg o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie odbędzie się na terenie Stadionu Syrenka oraz Pola Mokotowskiego w Warszawie.

W tym roku bieg odbędzie się w zmienionej formule - uczestnicy będą biegać w sztafecie 4x2,5km. Sztafety mogą być mieszane - złożone z kobiet i mężczyzn, ze studentów i pracowników różnych wydziałów.

Start jest darmowy dla studentów, absolwentów i pracowników Politechniki Warszawskiej.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Stadion Syrenki w Warszawie

1/
12

Praca akademicka w środowisku międzykulturowym

15:00 - 18:00

1 grudnia 2021 r., w godz.15.00 -18:00, na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się konferencja naukowo-dydaktyczna UNICULTURE na temat wsparcia pracy akademickiej w środowisku wielokulturowym.

Konferencja przeznaczona jest dla kadry akademickiej i osób pracujących na co dzień w zróżnicowanym, międzykulturowym środowisku oraz wszystkich zainteresowanych tematyką wielokulturowości. W programie przewidziana jest również sesja warsztatowa:

  • warsztat 1 - Metodyka pracy akademickiej w środowisku wielokulturowym i włączającym,
  • warsztat 2 - Dialog międzykulturowy i komunikacja w środowisku akademickim,
  • warsztat 3 - Od stereotypów do integracji - jak współpracować z ludźmi z różnych kultur.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Koszty dojazdu/zakwaterowania pokrywa uczestnik.

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do 28 listopada.

Organizatorami konferencji są: Fundacja Rozwoju Aktywności Międzynarodowej i Edukacyjnej FARME oraz Katedra Logistyki i Innowacji, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny, Uniwersytet Łódzki.

Szczegółowe informacje i program konferencji dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny, ul. Rewolucji 1905r. 37/39, Aula C101

2/
12

Zarządzanie bezpieczeństwem - transport

08:00 - 3 Gru 20:00

Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej zaprasza do udziału w IV Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej „Zarządzanie bezpieczeństwem w technikach, technologiach i polityce transportowej”. Konferencja planowana jest w dniach 2-3 grudnia 2021 r. 

Tematyka wydarzenia dotyczyć będzie m.in. problematyki związanej z zastosowaniem nowoczesnych technologii w transporcie, zarówno w odniesieniu do środków transportu, jak również systemów związanych z bezpieczeństwem i ochroną. Zagadnienia te mają szczególne znaczenie z punktu widzenia wyzwań stawianych przed wszystkimi rodzajami transportu we współczesnym świecie - transport lotniczy, kolejowy, morski czy drogowy. Temat przewodni konferencji będzie dyskutowany poprzez pryzmat funkcjonowania zintegrowanego systemu bezpieczeństwa w transporcie lotniczym, kolejowym, drogowym, morskim, śródlądowym i kosmicznym przy uwzględnieniu aspektów technicznych, ekonomicznych, politycznych oraz psychologicznych znajdujących zastosowanie w procesach kształcenia i szkolenia operatorów środków transportu.

Zagadnienia omawiane w sekcjach:

  • Zarządzanie ryzykiem w transporcie
  • Organizacja systemów kształcenia i szkolenia w poszczególnych rodzajach transportu
  • Aspekty prawne kształcenia i szkolenia personelu obsługi środków transportu
  • Nowoczesne metody, technologie i narzędzia stosowane w procesach szkolenia podstawowego i zaawansowanego personelu obsługi środków transportu
  • Polityczne, ekonomiczne i prawne aspekty procesów szkolenia podstawowego i zaawansowanego personelu obsługi środków transportu
  • Dydaktyka i edukacja dla transportu

Poza panelami dyskusyjnymi konferencja będzie okazją do zaprezentowania nowoczesnych urządzeń i systemów, w tym symulacyjnych znajdujących zastosowanie w procesach przygotowania i realizacji usługi transportowej. Dedykowane temu będą warsztaty połączone z wystawą sprzętu znajdującego zastosowanie w walce z CORONAVIRUSEM na lotniskach i nowoczesnych technologii stosowanych w szkoleniach lotniczych. 

Informacje o wydarzeniu oraz elektroniczna rejestracja dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

W zależności od sytuacji epidemicznej konferencja odbędzie się w formie tradycyjnej lub on-line

2/
12

Problemy jakości powietrza wewnętrznego w Polsce

09:00 - 3 Gru 16:00

W dniach 2-3 grudnia 2021 r. odbędzie się XVI edycja konferencji „Problemy jakości powietrza wewnętrznego w Polsce” organizowana przez pracowników Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW (dr. inż. Jerzego Sowę oraz dr. inż. Macieja Mijakowskiego). Spotkanie odbędzie się w formie on-line.  

Referat otwierający wygłosi prof. Lidia Morawska z Queensland University of Technology (QUT), Australia. Od wielu specjalnością naukową prof. Lidii Morawskiej jest fizyka aerozoli. Po pandemii SARS-CoV-1 prof. Morawska wzięła udział w wielu fundamentalnych projektach naukowych poświęconych możliwości rozprzestrzeniania epidemii się drogą powietrzną. W roku 2021 została zaliczona przez magazyn „Time” do grona 100 najbardziej wpływowych osób na Świecie. Za szczególne osiągnięcie uznano pokierowanie działaniami grypy naukowców, które doprowadziły do zmiany nastawienia Światowej Organizacji Zdrowia, początkowo negującej powietrzą drogę rozprzestrzeniania COVID-19 oraz nadmiernie przeceniającej rolę kontaktu bezpośredniego oraz drogi kropelkowej.

Korzystając z formuły webinaru, oprócz polskich prelegentów, w konferencji wezmą udział także inni znani naukowcy polskiego pochodzenia pracujący obecnie w ośrodkach naukowych z Danii, Francji czy Szwecji.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja, termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 listopada 2021 r.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz formularz rejestracyjny dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

on-line

2/
12

Zaproszenie na EMPower

09:00 - 15:00

Koło Naukowe Energetyków działające przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami w energetyce oraz dostępnością do danych na ich temat, na konferencję EMPower, która odbędzie się 2 grudnia 2021 w godzinach 9.00-15.00.

Wydarzenie będzie transmitowane online na platformie Youtube oraz z wydarzenia na Facebooku Koła Naukowego Energetyków Politechniki Warszawskiej.

Konferencja będzie organizowana w ramach premiery medialnej najnowszego projektu Koła - Energetyczna Mapa Polski (EMP). Projekt ten zakłada stworzenie interaktywnej strony internetowej pokazującej w przystępny sposób dane na temat polskiego systemu elektroenergetycznego.

Prelegentami będą przedstawiciele nauki, techniki i biznesu związani z energetyką oraz dostępnością danych, między innymi reprezentanci Polskiej Grupy Energetycznej, Instytutu Energetyki Odnawialnej, Webalize, Transition Technologies S.A. oraz Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Online

2/
12

Kiermasz Świąteczny PW

10:00 - 3 Gru 18:00

Po raz kolejny przed naszym Gmachem Głównym zapanuje wyjątkowa atmosfera. W specjalnie przygotowanych domkach będzie można nabyć świąteczne specjały.

W domku Politechniki Warszawskiej czekać będą uczelniane gadżety, które będzie można otrzymać w zamian za datek na Stypendium pod choinkę dla wyróżniających się studentów i doktorantów.

Gdzie?

plac przed Gmachem Głównym PW

2/
12

Kompetencje przyszłości studentów - webinarium

10:00 - 14:30

2 grudnia 2021 r. odbędzie się webinarium „Kompetencje przyszłości studentów a doświadczenia pandemii”. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele uczelni, studentów, środowiska gospodarczego, a także instytucji administracji centralnej.

Podczas webinarium, zorganizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości w ramach projektu „Aktywny Student”, uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchać zarówno indywidualnych wystąpień ekspertów, jak i wziąć aktywny udział w debatach przedstawicieli kluczowych grup środowiska akademickiego.

Zaproszeni eksperci przedstawią perspektywę szkolnictwa wyższego w Europie, rozwiązania dotyczące kształtowania kompetencji przyszłości w dzisiejszym świecie, a także wyzwania, zagrożenia i szanse stojące przed polskimi uczelniami i gospodarką. Przedstawiciele rektorów, wykładowców oraz studentów podejmą dyskusję na tematy kluczowe dla poszczególnych grup odbiorców. Rektorzy pochylą się nad systemowymi rozwiązaniami dot. kształcenia młodych ludzi na potrzeby nauki, gospodarki i społeczeństwa. Wykładowcy zastanowią się nad wykorzystaniem szans, jakie daje kształcenie zdalne oraz rozwiązaniami, które mogą zminimalizować negatywny wpływ tej formy nauczania. Przedstawiciele studentów porozmawiają o studentach i studiach przyszłości pod kątem szans i ograniczeń, jakie można zdefiniować dzięki doświadczeniom studiowania w dobie koronawirusa.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, rejestracja trwa do 1 grudnia.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

7/
12

Sztuczna inteligencja - seminarium

15:00 - 17:00

7 grudnia 2021 r. na platformie Webex odbędzie się seminarium „O odpowiedzialnej innowacji, prawach człowieka i o tym, że robot nie może skrzywdzić człowieka”.

Uczestnictwo w spotkaniu będzie możliwe przez dołączenie do wydarzenia na platformie Webex za pomocą otrzymanego linku. Dane do logowania będą udostępnione po wcześniejszej rejestracji, poprzez zgłoszenie chęci uczestnictwa do 5 grudnia 2021 r. do godz. 23:59 pod linkiem: https://forms.office.com/r/uEz5U7NuT9

Obecność na seminarium będzie rejestrowana i potwierdzona certyfikatem.

Współorganizatorami spotkania są: Zakład Przedsiębiorczości i Innowacji Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, Kancelaria Decisive Worldwide Szmigiel Papros Gregorczyk sp. j. 

Więcej informacji o seminarium dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

platforma Webex

8/
12

Zagrożenia hybrydowe - instrumenty przeciwdziałania

10:00 - 12:35

Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego w ramach projektu EU-HYBNET zaprasza do udziału w spotkaniu online „Zagrożenia hybrydowe - instrumenty przeciwdziałania, inicjatywy, rekomendacje”. 

Celem wydarzenia jest zaprezentowanie wybranych projektów i prac polskich podmiotów zajmujących się tematyką zagrożeń hybrydowych, w tym walki z dezinformacją. Dodatkowo, przedstawiony zostanie również międzynarodowy projekt EU-HYBNET, którego głównym założeniem jest stworzenie europejskiej sieci instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem i zwalczeniem zagrożeń hybrydowych. Omówione będą m.in. zasady możliwości dołączenia do sieci EU-HYBNET.

Realizacja tego pięcioletniego projektu rozpoczęła się w maju 2020 roku i jest finansowana przez Komisję Europejską w ramach Programu Horyzont 2020. Koordynatorem organizacyjnym EU-HYBNET jest Fiński Uniwersytet Nauk Stosowanych Laurea, natomiast rolę koordynatora merytorycznego pełni Europejskie Centrum Doskonalenia w Dziedzinie Zwalczania Zagrożeń Hybrydowych (Hybrid CoE).

Spotkanie jest kierowane w szczególności do przedstawicieli instytucji naukowych, środowisk akademickich, podmiotów prywatnych oraz organizacji pozarządowych zainteresowanych tematyką wydarzenia. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

9/
12

Wampiriada - zbiórka krwi

09:00 - 14:00

9 grudnia 2021 r. w ramach akcji „Wampiriada” Niezależnego Zrzeszenia Studentów odbędzie się ambulansowa zbiórka krwi. Krwiobus będzie czekał przed Gmachem Głównym PW w godz. 9.00-14.00.

Gdzie?

pl. Politechniki 1, przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej

 

9/
12

Przyszła perspektywa UE 2021-2027 - warsztaty

12:00 - 14:30

Centrum Obsługi Projektów zaprasza pracowników PW na warsztaty w ramach szkolenia „Przyszła perspektywa UE 2021-2027 szansą na rozwój uczelni”.

Warsztaty odbędą się 9 grudnia br. w godz. 12.00-14.30. Poprowadzą je pracownicy Centrum Obsługi Projektów PW.

Agenda:

  • Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) (dawny PO WER);
  • Programy EWT - Interreg 2021 - 2027;
  • Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) (dawny PO IŚ);
  • Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW);
  • Fundusze Europejskie dla Mazowsza (FEM) (dany RPO WM);
  • Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC) (dawny PO PC);
  • Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) (dawny PO IR);
  • Dyskusja i konsultacje indywidualne.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie COP PW.

Szkolenie organizowane w ramach zadania nr 49 „Szkolenie z zakresu dostępnych źródeł finansowania projektów” projektu „NERW PW Nauka - Edukacja - Rozwój - Współpraca”.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, ul. Rektorska 4 (sala 4.05)

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.