Kalendarium

23/
10

III Zawody na Celność Lądowania o Puchar Dziekana MEiL

07:00 - 16:00

Politechnika Warszawska oraz Aeroklub Północnego Mazowsza zapraszają na III Zawody na Celność Lądowania szybowców o Puchar Dziekana Wydziału Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa.

Program zawodów:

7:00 - odprawa przed zawodami

8:00 - rozpoczęcie zawodów dla zarejestrowanych zawodników

11:00 - uroczyste rozpoczęcie zawodów przez dziekana

12:00 - pokazy samolotów holujących

15:00 - koniec zawodów

15:30 - wręczenie pucharu zwycięzcy oraz zakończenie zawodów

Wszyscy chętni, którzy chcą wziąć udział w zawodach, mogą się rejestrować za pomocą formularza.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Lotnisko Przasnysz

26/
10

Nowoczesne metody zarządzania na uczelni

15:00 - 16:30

Zapraszamy na otwarte spotkanie dla pracowników Politechniki Warszawskiej - seminarium w ramach cyklu „Nowoczesne metody zarządzania na uczelni”, które odbędzie się 26 października (wtorek) w godz. 15:00 - 16.30 na platformie MS Teams. 

Podczas spotkania dr hab. Justyna Maciąg, kierownik Zakładu Zarządzania Publicznego w Instytucie Spraw Publicznych w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, poprowadzi wykład pt. „Budowanie gotowości do zmiany w podejściu procesowym”.

Dr hab. Justyna Maciąg, kierownik Zakładu Zarządzania Publicznego w Instytucie Spraw Publicznych w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest badaczką, wykładowczynią, konsultantką i facylitatorem. Jej zainteresowania oscylują wokół zmian organizacyjnych, technicznych i kulturowych wywołanych wdrażaniem lean management, zarządzania jakością oraz innych procesowych koncepcji zarządzania. Koordynuje działanie ogólnopolskiej sieci Lean Higher Education Poland jako członek Komitetu Sterującego LeanHE. Autorka książek „Lean Culture in Higher Education – Towards Continuous Improvement”, Palgrave Macmillan 2019 oraz “Metody i narzędzia wdrażania Lean management. Poradnik dla menedżerów i pracowników szkół wyższych” wyd. Poltex (free e-book). W 2021 roku ukazała się książka "Metody i narzędzia wdrażania Lean management. Poradnik dla menedżerów i pracowników szkół wyższych.", której jest współautorką. Zarejestrowała znak towarowy LCMQ® (Lean Culture Maturity Questionnaire).

Link do spotkania dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

Platforma MS Teams

27/
10

Szkolenie praktyczne - selektywna zbiórka bioodpadów

09:00 - 16:00

Stowarzyszenie na rzecz recyklingu bioodpadów BIORECYKLING zaprasza do udziału w szkoleniu praktycznym - selektywna zbiórka bioodpadów, które odbędzie się 27 października 2021 r. w godz. 9.00-16.00. 

Podczas spotkania przedstawione zostaną informacje na temat:

  • Aktualnego stanu prawnego i projektowanych zmian.
  • Obowiązków uczestników systemu gospodarowania odpadami.
  • Modeli zbiórki bioodpadów.
  • Dobrych praktyk w Polsce i na świecie.
  • Istotnych elementów specyfikacji przetargowej na odbiór i zagospodarowanie bioodpadów.

Wydarzenie jest dedykowane m.in. przedstawicielom władz gminy odpowiedzialnym za zarządzanie gospodarką odpadową, samorządowcom, radnym oraz studentom kierunków związanych z gospodarowaniem bioodpadami. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, uczestnicy otrzymują certyfikaty.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

On-line

27/
10

Budownictwo drogowe - wyzwania klimatyczne

10:30

Rektor Politechniki Warszawskiej oraz Zarząd LOTOS Asfalt zapraszają na sympozjum „Budownictwo drogowe w kontekście wyzwań klimatycznych i gospodarczych” które odbędzie się 27 października 2021 roku, o godz. 10:30 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Program sympozjum:

  • Otwarcie sympozjum wraz z wystąpieniami zaproszonych gości
  • Potrzeby i cele klimatyczne Polski i UE
  • Badania naukowe jako odpowiedź na wyzwania programu Europejski Zielony Ład
  • Kierunki działalności B+R w odpowiedzi na wyzwania środowiskowe i społeczne
  • Debata dotycząca wyzwań klimatycznych i gospodarczych w budownictwie drogowym z udziałem  przedstawicieli biznesu, nauki i administracji
  • Konkluzje
  • Networking

Transmisja z sympozjum będzie dostępna TUTAJ>>

Gdzie?

Mała Aula Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej,
Plac Politechniki 1, Warszawa

3/
11

Otwarcie wystawy CLEANTECH

13:00

Ambasada Szwajcarii w Polsce we współpracy z Politechniką Warszawską organizuje w dniach 3-24 listopada 2021 r. w Auli Głównej wystawę mobilną CLEANTECH dedykowaną czystym technologiom. Na wystawie będą przedstawione rozwiązania opracowane przez firmy szwajcarskie.

Uroczyste otwarcie wystawy zaplanowano na 3 listopada 2021 r. o godz. 13:00 z udziałem Rektora Politechniki Warszawskiej prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zaremby i J.E. Jürga Burri, Ambasadora Szwajcarii w Polsce. Po uroczystości odbędzie się seminarium dla pracowników naukowych i studentów dotyczące zielonej transformacji. Seminarium poprowadzi Przemysław Zakrzewski, dyrektor Corporate Technology Center firmy ABB. 

Program otwarcia wystawy w dniu 3 listopada 2021 r.:

  • 13:00 Oficjalne otwarcie, Gmach Główny PW, Duża Aula

Wystąpienie J.M. Rektora PW

Wystąpienie J.E. Ambasadora Szwajcarii w Polsce Jürga Burri

Krótka prezentacja wystawy (Pablo Padrutt i Katarzyna Błażejewska, Ambasada Szwajcarii w Polsce)

  • 14:00 Seminarium dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych, sala 123

Temat: Zrównoważony rozwój jako priorytet w cyfrowym biznesie. Prowadzący: Przemysław Zakrzewski, Dyrektor ABB Corporate Research Centre w Krakowie

Zainteresowanych wzięciem udziału w seminarium prosimy o przesłanie wiadomości na ten adres.

Gdzie?

Politechnika Warszawska, zgodnie z programem

4/
11

Myślenie kwantowe jako fundament poznania świata

16:15

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na otwarte spotkanie z cyklu OPEN TIME OF CAS - Rozmowy i Rozumowania pt. „Myślenie kwantowe jako fundament poznania świata”. 

Spotkanie odbędzie się 4 listopada 2021 r. o godz. 16.15 na platformie ZOOM. 

Jako prelegenci wystąpią: prof. Leszek Adamowicz (Wydział Fizyki Politechnika Warszawska), dr hab. Andrzej Dragan (Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski), prof. Stanisław Janeczko (Centrum Studiów Zaawansowanych, Politechnika Warszawska), prof. Marek Kuś (Centrum Fizyki Teoretycznej Polska Akademia Nauk).

Link do spotkania dostępny jest TUTAJ>>

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w wydarzeniu i dyskusji.

Gdzie?

Platforma ZOOM

8/
11

Biznes jutra zaczyna się od danych

14:00 - 15:30

CZIiTT PW włączając się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i zaprasza do udziału w seminarium „Biznes jutra zaczyna się od danych”. Tematem dyskusji będą: pozycje absolwentów uczelni na rynku pracy, społeczna odpowiedzialność nauki w dobie pandemii oraz trendy w potrzebach innowacyjnych firm przed i po COVID-19.

Program spotkania:

Prowadzenie: dr Katarzyna Modrzejewska

  • „Rynek pracy jutra” - Monika Zgutka, Małgorzata Płaszczyca, Dariusz Parzych, godz. 14:00
  • „Społeczna odpowiedzialność nauki i biznesu w dobie pandemii - panel dyskusyjny” - moderacja: Gabriela Hołdanowicz, godz. 14:30
  • „Biznes jutra zaczął się wczoraj, a dziś pandemia. trendy w potrzebach innowacyjnnych firm przed i po Covid-19” - dr Aleksandra Wycisk-Ficek, godz. 15:10

Wymagana jest rejestracja. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Online

10/
11

Jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca PW

19:00 - 21 Lis 15:00

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej obchodzi swoje 70-lecie. Z tej okazji w sali widowiskowej „Mazowsze” w Otrębusach odbędą się dwa koncerty: „Młodzi 70-letni” oraz „Zawsze razem”. Wydarzenie otrzymało Patronat Honorowy Prezydenta R.P. Andrzeja Dudy.

Informacje o dostępnych biletach można uzyskać w sekretariacie Zespołu Pieśni i Tańca PW: sekretariat@zpit.pw.edu.pl, 22/2349885.

21 listopada 2021 r. o godz. 15.00 w kościele akademickim p.w. N. Zbawiciela celebrowana będzie Msza Święta połączona z koncertem pieśni. 

Program jubileuszu:

  • „Młodzi 70-letni” 10.11.2021 r. o godz. 19:00

w Sali widowiskowej „Mazowsze” w Otrębusach koncert w wykonaniu aktualnego składu Zespołu z jednym udziałem grupy „Oldboje”

  • „Zawsze razem” 11.11.2021 r. o godz. 15:00

w Sali widowiskowej „Mazowsze” w Otrębusach koncert w wykonaniu kilku grup wychowanków Zespołu z jednym udziałem aktualnego składu

  • Uroczysta Msza Święta wraz z koncertem pieśni 21.11.2021 o godz. 15:00

kościół akademicki p.w. N. Zbawiciela

Gdzie?

Zgodnie z programem

    

11/
11

III Turniej Golfowy o Puchar Rektora PW

10:00

11 listopada odbędzie się coroczny III Turniej Golfowy o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej.

Turniej zostanie rozegrany na polu golfowym Klub Golfowy Lisia Polana. Golfiści będą rywalizować o Puchar Rektora w klasyfikacji stableford netto z 3/4 hcp.

Kategorie dodatkowe:

W kategorii Stableford netto

HCP 0 - 36

I Miejsce

II Miejsce

III Miejsce

W kategorii Stableford netto

HCP 36.1 - 54

I Miejsce

II Miejsce

III Miejsce

Podczas turnieju zbierane będą pieniądze na rzecz Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza”- Stowarzyszenie Tęcza. Celem zbiórki jest pomoc w wybudowaniu ośrodka dla podopiecznych stowarzyszenia.

Podczas ceremonii wręczenia nagród odbędzie się także licytacja przedmiotów wykonanych przez podopiecznych stowarzyszenia, jak również prezentów ofiarowanych przez przyjaciół stowarzyszenia między innymi Klubu piłkarskiego Legia Warszawa.

Informacje dodatkowe dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Klub Golfowy Lisia Polana, Pomiechówek

15/
11

Dzień Politechniki Warszawskiej

12:00 - 14:00

15 listopada świętujemy Dzień Politechniki Warszawskiej - tego dnia w 1915 roku rozpoczął się rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii naszej Uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w polskim języku wykładowym.

W ramach obchodów święta o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej.

W programie:

  • hymn państwowy,
  • powitanie uczestników uroczystości,
  • przemówienie Rektora PW prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zaremby,
  • wręczenie odznaczeń państwowych, nagród w konkursie o Nagrodę Siemensa, Nagrody Naukowej PW im. M. Wolfkego,
  • Gaudeamus.

Wstęp na wydarzenie za zaproszeniami.

Gdzie?

Duża Aula Gmachu Głównego PW, Pl. Politechniki 1

16/
11

V Ogólnopolska Konferencja Naukowa DEMIST'21

08:00 - 17 Lis 20:00

V Ogólnopolska Konferencja Naukowa DEMIST'21 (Gospodarka cyfrowa - zarządzanie, innowacje, społeczeństwo i technologie) - podobnie jak poprzednie edycje - jest spotkaniem świata nauki, biznesu i administracji. Uczestnicy konferencji dyskutować będą o najważniejszych zjawiskach i kierunkach zmian na rynku cyfrowym i ich wpływie na przyszłość zarządzania. Wydarzenie objęto honorowym patronatem Politechniki Warszawskiej.

Tematyka tegorocznej konferencji to:

  • Projektowanie ścieżek klienta (customer experience),
  • Smart City - zmiana technologiczna czy społeczna?,
  • Finanse cyforwe - finetechy i danetyzacja,
  • Dane - podstawowy „surowiec” gospodarki cyfrowej,
  • Blockchainie - co się zmieniło, co się zmieni?
  • Cyfrowych doświadczeniach pandemii COVID-19.

Uczestnicy konferencji uzyskają preferencyjne warunki publikacji w czasopismach:

  • „Foundations of Management”
  • „Przegląd Organizacji”
  • oraz w planowanej monografii „Gospodarka cyfrowa 2021. Zarządzanie, innowacje, społeczeństwo i technologie. DEMIST’21”

Termin wczesnych zgłoszeń mija 1 czerwca 2021 r.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

18/
11

CyberEXPERT 2021

09:00 - 17:40

18 listopada 2021 r., w formule hybrydowej, odbędzie się pierwsza konferencja CyberEXPERT 2021 – „Metody i narzędzia w procesie tworzenia cyberzdolności Sił Zbrojnych RP - wyzwania i perspektywy”.

Konferencja, organizowana przez Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa przy współudziale Instytutu Teleinformatyki i Cyberbezpieczeństwa Wojskowej Akademii Technicznej, ma zapoczątkować tradycję corocznych spotkań mających na celu budowanie wiedzy i doświadczeń w zakresie IT, cyber i kryptologii.

Po sesji plenarnej odbędą się dwa równoległe panele tematyczne. W pierwszym z nich poruszone zostaną aspekty prawne rozpoznania i analizy danych z białego wywiadu, w drugim natomiast nacisk położony będzie na techniczne aspekty cyberbezpieczeństwa.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu i program dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa, Warszawa, gen. S.Kaliskiego 2

online

22/
11

Szlachetna Paczka w PW

08:00 - 10 Gru 08:00

Samorząd Studentów po raz kolejny organizuje i koordynuje w Politechnice Warszawskiej charytatywną akcję „Szlachetna Paczka”. Przyłączyć może się każdy.

Dary takie jak: żywność długoterminowa, środki chemiczne, artykuły szkolne, zabawki, ubrania, buty, środki higieny osobistej są zbierane w akademikach oraz w Gmachu Głównym w specjalnych, świątecznych kartonach.  

Akcję można również wesprzeć poprzez zbiórkę online: https://zrzutka.pl/z/szlachetna-pw-2021.

Wszystkie informacje o akcji, dodatkowych atrakcjach można znaleźć TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny PW, akademiki

23/
11

LUMEN 2021

09:00 - 24 Lis 16:00

Fundacja Rektorów Polskich, PCG Academia oraz Times Higher Education zapraszają do udziału w VII Konferencji Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN. Wydarzenie odbędzie się 23 i 24 listopada 2021 r. w trybie hybrydowym z wykorzystaniem formuły online. 

Konferencja LUMEN to największe forum debaty na temat zarządzania szkolnictwem wyższym w Europie Centralno-Wschodniej. Zainicjowana przez PCG Academia w 2015 roku zrzesza setki osób zaangażowanych w profesjonalne zarządzanie uczelniami - rektorów, kanclerzy i menedżerów.

Pierwszy dzień konferencji będzie dedykowany zagadnieniom o charakterze strategicznym, tj. wsparciem finansowym uczelni w ramach Krajowego Planu Odbudowy, ewaluacji działalności naukowej, internacjonalizacji oraz zrównoważonemu rozwojowi uczelni. Drugiego dnia omówione zostaną kwestie związane z zarządzaniem operacyjnym i przedstawione konkretne rozwiązania zarządcze oraz informatyczne mające na celu poprawę efektywności działania polskich szkół wyższych.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Warszawa/online

23/
11

O Lemie i kosmosie - konferencja

10:00 - 24 Lis 16:00

Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Polska Agencja Kosmiczna zapraszają w dniach 23-24 listopada 2021 r. na konferencję pt. „O Lemie i kosmosie”.

W planie wystąpienia i panele dyskusyjne z udziałem najważniejszych polskich specjalistów z obszaru space, twórców sci-fi i oczywiście znawców Stanisława Lema.

Poza formą stacjonarną, wydarzenie transmitowane będzie na portalach społecznościowych Polskiej Agencji Kosmicznej.

Rejestracja za pomocą formularza do 19 listopada. Szczegółowy program konferencji dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie, Plac Trzech Krzyży 3/5, sala „Pod kopułą”

online

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.