Kalendarium

7/
03

14. Forum Gospodarcze TIME

08:50 - 8 Mar 15:20

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji zaprasza do udziału w 14. Forum Gospodarczym TIME, które odbędzie się w dniach 7-8 marca 2022 r.

Forum to spotkanie przedsiębiorców, poświęcone realizacji strategii i programów digitalizacji europejskiego przemysłu i infrastruktury, które jest kontynuacją kampanii na rzecz przyspieszenia rozwoju europejskiej gospodarki cyfrowej.

Tematyka wydarzenia została podzielona na kilka bloków tematycznych, m.in.: energetyka, telekomunikacja, przemysł, usługi, prawo, finanse, cyberbezpieczeństwo, gospodarka cyfrowa, media cyfrowe.

Rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Airport Hotel Okęcie w Warszawie, ul. Komitet Obrony Robotników 24
online

7/
03

Seminarium Użytkowników Uczelnianych Baz Wiedzy

10:00 - 10 Mar 10:50

W dniach 7-10 marca 2022 r. odbędzie się VIII Seminarium Użytkowników Uczelnianych Baz Wiedzy. To  największe wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej poświęcone różnorodnym zagadnieniom związanym z zarządzaniem nauką.

Seminarium Uczelnianych Baz Wiedzy, organizowane cyklicznie od roku 2014, jest miejscem spotkań przedstawicieli świata nauki, kierownictwa uczelni odpowiedzialnego za badania, pracowników bibliotek oraz osób tworzących systemy informacji o nauce. Od pierwszego spotkania Seminarium stało się ważnym forum dyskusji na różnorodne tematy związane z systemami CRIS (Current Research Information Systems) i ich wdrażaniem w uczelniach.

O ile początkowo celem konferencji była przede wszystkim wymiana poglądów i doświadczeń twórców systemu OMEGA-PSIR z zespołami wdrażającymi system na swoich uczelniach, pracownikami nauki i specjalistami w zakresie ewaluacji nauki, to począwszy od roku 2018 roku formuła spotkań została mocno rozszerzona o problemy zarządcze związane z badaniami naukowymi, zagadnienia oceny dorobku naukowego i ewaluacji dorobku uczelni.

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, Biblioteka Główna PW, firma SAEGES. Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.

Szczegółowe informacje o seminarium dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

7/
03

Naukowcy PW kontra COVID-19 - seminarium

14:00 - 16:30

Jakie są rezultaty badań finansowanych w ramach konkursu IDUB against COVID-19? O swoich projektach naukowcy z PW opowiedzą 7 marca 2022 r., w godz. 14.00-16.30. Uczelniane seminarium odbędzie się online na platformie MS Teams.

W programie:

  • godz. 14.00 - dr inż. Piotr Sobotka „Inactivation of SARS-CoV-2 viruses using UV-C radiation from the surface of air filters”;
  • godz. 14.15 - dr hab. inż. Anna Kosieradzka, prof. uczelni „Modele adaptacji organizacji pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych do ograniczeń życia publicznego (związanych z pandemią) w zgodzie z postulatami skuteczności i efektywności biznesowej”;
  • godz. 14.30 - dr hab. Magdalena Kludacz-Alessandri, profesor uczelni „Model pracy zdalnej dla placówek służby zdrowia zapewniający ciągłą opiekę zdrowotną w warunkach ograniczonej mobilności społecznej”;
  • godz. 14.45 - dr hab. inż. Sławomir Kubacki, prof. uczelni „Development of a modern ventilation system for the passenger plane cabin, allowing the reduction of the risk of SARS-CoV-2 infection”;
  • godz. 15.00 - dr inż. Maciej Trzaskowski „Rapid COVID-19 diagnostics with the use of surface plasmon resonance sensors”;
  • godz. 15.15 - dr Michał Łaźniewski „Drug repurposing for identification of potential spike inhibitors for SARS-CoV-2 using molecular docking and molecular dynamics simulations”;
  • godz. 15.30 - dr hab. inż. arch. Krystyna Solarek, prof. uczelni „Nowe role społeczne kampusów w czasach pandemii. Eksperymentalna przestrzeń interakcji w Politechnice Warszawskiej”;
  • godz. 15.45 - dr hab. inż. Robert Olszewski, prof. uczelni „Metody analizy, prognozowania i rekomendowania w zakresie zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19 ze szczególnym uwzględnieniem analizy geoprzestrzennych”
  • godz. 16.00-16.30 - pytania i odpowiedzi.

Link do spotkania dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

online (MS Teams)

8/
03

Seminarium Naukowe Wydziału Zarządzania

15:00 - 17:00

W ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania 8 marca 2022 r. prof. dr hab. inż. Maciej Bałtowski z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wygłosi wykład pt. „Przedsiębiorstwa państwowe jako elementy współczesnej, globalnej gospodarki”.

Spotkania mają charakter otwarty i będą realizowane w trybie zdalnym na platformie wideokonferencyjnej Webex. W przypadku chęci uczestnictwa organizatorzy proszą o kontakt mailowy z Justyną Kacprzak: justyna.kacprzak@pw.edu.pl oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online, platforma WEBEX

8/
03

„O architekturze” - Joanna Jurga

18:00

Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW kontynuuje cykl wykładów „O architekturze”. 8 marca 2022 r. o godz. 18.00 gościem spotkania będzie Joanna Jurga.

Dr Joanna Jurga - architektka wnętrz i badaczka architektury, reprezentująca innowacyjne podejście do projektowania. Prowadzi badania nad ludzkimi zmysłami, poczuciem bezpieczeństwa w izolacji w warunkach ziemskich i kosmicznych oraz nad tym, jak je implementować w architekturze, urbanistyce i projektowaniu wnętrz, by poprawić jakość życia w ograniczonej przestrzeni. W swoich badaniach stara się przenieść wnioski z obserwacji prowadzonych w branży kosmicznej, gdzie astronauci żyją w warunkach skrajnej izolacji, do życia codziennego.

Cykl wykładów „O architekturze” to międzynarodowy projekt Stowarzyszenia Akademickiego Wydziału Architektury PW, organizowany we współpracy z Wydziałem Architektury PW. Stowarzyszenie zaprasza przedstawicieli pracowni architektonicznych, zarówno polskich, jak i zagranicznych architektów, do wygłoszenia prelekcji, w trakcie której prezentują oni swoją filozofię architektury.

Transmisja live na profilu A-Akademii, współorganizatora wydarzenia, na Facebooku.

Gdzie?

Gmach Wydziału Architektury PW, ul. Koszykowa 55 (sala wystawowa), online

10/
03

Targi Pracy IT

09:30 - 15:30

10 marca 2022 r. odbędzie się kolejna edycja Targów Pracy IT dla Studentów, związanych z dziedzinami: informatyki, matematyki, data science, elektroniki, metod ilościowych.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich studentów PW związanych z wymienionymi dziedzinami, w szczególności Elektroniki i Technik Informacyjnych, Matematyki i Nauk Informacyjnych, Elektrycznego, Fizyki.

Targi ułatwią szybkie nawiązanie kontaktu z najlepszymi i najbardziej stabilnymi pracodawcami, komunikację z rekruterami, otwierają również szybką ścieżkę aplikacji na interesujące stanowiska.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Politechnika Warszawska

15/
03

28. Inżynierskie Targi Pracy

10:00 - 16 Mar 17:00

W dniach 15-16 marca 2022 r. odbędą się 28. Inżynierskie Targi Pracy, organizowane przez BEST WARSAW.

Inżynierskie Targi Pracy to idealna okazja do spotkania z przedstawicielami firm, poznania potencjalnych pracodawców oraz stawianych wymogów, a także szansa ubiegania się o wymarzoną praktykę, staż, a nawet pracę.

Targi objęte są patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

18/
03

Targi Pracy IT Online

08:50 - 15:30

18 marca 2022 r. odbędą się Targi Pracy - wirtualne centrum kariery IT i Data Science.

Targi ułatwią szybkie nawiązanie kontaktu z najlepszymi i najbardziej stabilnymi pracodawcami, komunikację z rekruterami, otwierają również szybką ścieżkę aplikacji na interesujące stanowiska.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

19/
03

Hackathon4Ukraine

10:00 - 20 Mar 10:00

Stworzyć rozwiązanie informatyczne, które pomoże dotkniętej wojnie Ukrainie. To cel hackathonu, którego pomysłodawcami są studenci z Koła Naukowego Data Science Politechniki Warszawskiej oraz Technology, Media and Telecomunications na Imperial College London.

Na opracowanie rozwiązania informatycznego maksymalnie 5-osobowe zespoły będą miały 24 godziny. Można stworzyć aplikację mobilną, webową, korzystać z narzędzi sztucznej inteligencji lub czegokolwiek innego, co przyjdzie do głowy. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Szczegółowe informacje i link do formularza rejestracji znajdują się TUTAJ>>

Gdzie?

online

19/
03

Finał Turnieju Szachowego o Koronę Rektora PW

17:00

19 marca 2022 r. o godz. 17.00 odbędzie się wielki finał drugiej edycji Turnieju Szachowego o Koronę Rektora Politechniki Warszawskiej.

Organizatorem turnieju jest klub szachowy Entropia PW. Celem wydarzenia jest wyłonienie najlepszego szachisty spośród grona studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej, a także popularyzacja tej szlachetnej dziedziny rywalizacji.

Turniej został objęty patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

miejsce wskaże organizator

21/
03

XXVIII Targi Pracy i Praktyk

00:00

Z powodu sytuacji pandemicznej XXVIII Targi Pracy dla Informatyków i Elektroników zostaną ograniczone do wydania elektronicznej wersji katalogu targowego. Inauguracja dystrybucji katalogu przewidywana jest na 21 marca 2022 r.

Katalog zostanie opublikowany na stronie internetowej Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i rozesłany do wszystkich studentów wydziału. Zostanie także przekazany do organizacji studenckich na Politechnice Warszawskiej w celu jego rozpowszechnienia, a także informowania o nim w mediach społecznościowych.

Organizatorzy planują również dystrybucję katalogu wśród studentów innych wydziałów Politechniki Warszawskiej oraz innych uczelni.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

22/
03

Solidarni z Ukrainą - koncert charytatywny

19:00

Zapraszamy na koncert charytatywny Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej The Engineers Band. Będzie to CXVIII koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli.

Orkiestra pod batutą Dariusza Łapińskiego wykona program pt. „Trzynasta Trzydzieści” autorstwa Jana Kondraka (tekst) oraz Zbigniewa Łapińskiego (muzyka).

W trakcie koncertu będzie prowadzona zbiórka finansowa na rzecz dotkniętych wojną w Ukrainie.

Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać w Gmachu Głównym PW w pokojach 112 i 165 albo zgłosić się na adres orkiestra@pw.edu.pl.  

Więcej informacji o koncercie TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Mała Aula

24/
03

Konferencja o dorobku Stanisława Bieńkowskiego

09:00 - 15:15

Akademia WSB wspólnie z Wydziałem Zarządzania Politechniki Warszawskiej zapraszają 24 marca 2022 r. do udziału w V Konferencji Naukowej z cyklu „Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu i jakości. Od tradycji do współczesności” pt. „Współczesne kontynuacje dorobku Stanisława Bieńkowskiego (1882-1958)”. Wydarzenie odbędzie się w formule online.

Cykl konferencji poświęcony jest dorobkowi polskich klasyków nauk o zarządzaniu i jakości. W 2022 r. przypada 140. rocznica urodzin profesora Stanisława Bieńkowskiego (1882-1958), inżyniera mechanika i organizatora produkcji, ale też ekonomisty i współzałożyciela Akademii Handlowej w Krakowie (poprzedniczki obecnego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie). Oprócz osiągnięć naukowych w latach II Rzeczypospolitej, po II wojnie światowej znacząco przyczynił się do odbudowania w Polsce ruchu naukowego zarządzania.

Rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy.

Więcej informacji o konferencji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

25/
03

„Klimatyzacja obiektów szpitalnych” - konferencja

09:00 - 15:00

25 marca 2022 r. w formule online odbędzie się II Konferencja naukowo-techniczna „Klimatyzacja obiektów szpitalnych”.

Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej oraz Główną Sekcję Ciepłownictwa Ogrzewnictwa Wentylacji i Inżynierii Atmosfery Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych.

Celem konferencji jest stworzenie platformy wymiany wiedzy na temat najnowszych wyników badań i rozwiązań technicznych w zakresie wentylacji oraz klimatyzacji szpitali.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

30/
03

Targi pracy branży life science

09:00 - 2 Kwi 18:00

W dniach 30 marca-2 kwietnia 2022 r. odbędzie się III edycja targów pracy branży „life science” - „Spotkaj Swojego Pracodawcę”.

Branża „life science”cieszy się coraz większą popularnością. To obszerna dziedzina nauki zajmującą się badaniami nad organizmami żywymi oraz ich wykorzystaniem. Studenci PW dostrzegli potencjał branży i postanowili zorganizować targi dla osób, które chciałyby rozwijać karierę właśnie w tej specjalizacji.

Uczestnicy III edycji targów będą mieli możliwość poznania potencjalnych pracodawców, a także wzięcia udziału w prelekcjach prowadzonych przez przedstawicieli firm. Odbędą się również sesje Q&A pozwalające na zdobycie odpowiedzi na pytania dotyczące praktyk i rekrutacji.

Profesorowie i popularyzatorzy nauki poprowadzą panele dyskusyjne, a firmy takie jak L’Oreal czy PKN Orlen przeprowadzą warsztaty.

Targi objęte są patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, ul. Rektorska 4
online

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.