„Launching the Future” - konferencja konsorcjum ENHANCE

12 marca 2021 r. w formule online odbędzie się konferencja „Launching the Future” - pierwsze publiczne wydarzenie skierowane do pracowników, studentów i doktorantów uczelni tworzących konsorcjum ENHANCE.

Uczestnicy wydarzenia wspólnie zastanowią się, co wyzwania współczesnego świata oznaczać będą dla uniwersytetów i ich roli w społeczeństwie: W jaki sposób pandemia wzmacnia trendy i przemiany społeczne w badaniach i edukacji? Jakie są zalety i możliwości? Które wyzwania łatwiej rozwiązać na poziomie europejskim? Czy wszyscy zmęczymy się cyfryzacją, czy też uniwersytety staną się jeszcze bardziej wirtualne? Co to oznacza dla życia na kampusie? Jak będziemy pracować w przyszłości w administracji uniwersyteckiej, badaniach i edukacji?

W programie konferencji:

  • w godz. 9.30-11.05 - wystąpienia władz konsorcjum, przedstawicielki Komisji Europejskiej Vanessy Debiais-Sainton, panel dyskusyjny z udziałem rektorów, prorektorów i przedstawicieli studentów ENHANCE oraz krótki występ Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band”;
  • w godz. 11.30-16.15 - cztery równoległe warsztaty tematyczne: „Post-COVID Education”, „Smart Working”, „International Research Mobility” i „International Education Mobility”.

Konsorcjum ENHANCE (European Universities of Technology Alliance) tworzy siedem wiodących europejskich uczelni technicznych: Politechnika w Berlinie (lider konsorcjum), Politechnika Warszawska, RWTH w Aachen, Uniwersytet Techniczny Chalmersa w Göteborgu, Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny w Trondheim, Politechnika w Mediolanie i Politechnika w Walencji. Od lipca 2020 r. konsorcjum posiada status „Uniwersytetu Europejskiego”, przyznany w konkursie Komisji Europejskiej.  

Osoby zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu proszone są o rejestrację do 10 marca br. Szczegółowe informacje o konferencji oraz formularz rejestracyjny dostępne są TUTAJ>>

Źródło: ENHANCE