E-sportowe Akademickie Mistrzostwa Polski

Ruszyła druga edycja E-sportowych Akademickich Mistrzostw Polski. Studenci zafascynowani e-sportem po kilkuetapowych kwalifikacjach pod koniec listopada spotkają się w Warszawie, by walczyć w finałach E-AMP.

Rywalizacja odbędzie się w trzech dyscyplinach - Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends i FIFA 19. Rejestracja będzie trwała do niedzieli, 21 października, a już dzień później odbędzie się pierwsza tura otwartych, internetowych kwalifikacji.

Uczestnicy tegorocznej edycji E-AMP rywalizować będą o tytuły Akademickich Mistrzów Polski na nowych zasadach. Przede wszystkim członkowie składów muszą posiadać status studenta tej samej uczelni wyższej, a od etapu półfinałowego wymagane jest członkostwo w Akademickim Związku Sportowym. W tym roku na uczestników czekają nie tylko medale, nagrody finansowe i rzeczowe, ale przede wszystkim miejsce w grupie finałowej ligi Edu Esports League oraz możliwość uczestnictwa w obozach i szkoleniach organizowanych przez Akademicki Związek Sportowy.

Formularz rejestracyjny oraz wszystkie informacje dotyczące rywalizacji znajdują się na stronie internetowej e-ampy.pl. Kwalifikacje zakończą się w październiku, a kolejne rundy zaplanowane są od początku listopada. Finały na żywo odbędą się w dniach 24-25 listopada w Warszawie.

Źródło i zdjęcie: Biuro Prasowe AZS