Grudniowe promocje doktorskie i habilitacyjne 2017

- To będzie trudny rok, ale niezwykle inspirujący, wpływający na wiele kolejnych lat - mówił prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej podczas promocji doktorskich i habilitacyjnych, które wręczono 15 grudnia 2017 roku.

Rektor Politechniki Warszawskiej podkreślał wyzwania, jakie stoją przed całą społecznością akademicką w przededniu wejścia Ustawy 2.0.

- Myślę, że wspólnymi siłami, korzystając z ogromnego doświadczenia panów rektorów - moich poprzedników, ich wiedzy, umiejętności, a także zapału i perspektywicznego patrzenia młodzieży, potrafimy wykorzystać ustawę właściwie i stworzyć takie warunki, aby nie tracąc nic z tradycji Politechniki, nadać jej nowy rytm - życzył wszystkim zebranym prof. Jan Szmidt.

Rektor Politechniki Warszawskiej zaprosił też gości na koncert rozpoczynający obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, który odbędzie się 13 stycznia 2018 roku w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.

Prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich odbiera odznaczenie państwowe nadane przez Prezydenta RP/fot. BPW

W pierwszej części uroczystości, prowadzonej przez prof. Wojciecha Wawrzyńskiego, Prorektora ds. Ogólnych, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wręczył pracownikom Uczelni odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP.

Następnie Prorektor ds. Nauki prof. Rajmund Bacewicz poprowadził część poświęconą promocjom doktorskim i habilitacyjnym.

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt wręcza promocje doktorskie i habilitacyjne/fot. BPW

Medalem Politechniki Warszawskiej uhonorowano prof. dr. hab. inż. Wojciecha Radomskiego, dr. honoris causa Politechniki Świętokrzyskiej. Naukowiec jest światowej klasy ekspertem z zakresu projektowania, budowy i eksploatacji mostów, także ich estetyki oraz badań i zastosowań materiałów konstrukcyjnych. Za działalność naukową, zawodową i dydaktyczną został odznaczony m.in. Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Laudację wygłosiła prof. dr hab. Anna Siemińska-Lewandowska.

Na zakończenie uroczystości Odznaki Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej odebrali następujący pracownicy PW:

• dr Nemezjusz Mateusz Pazio
  •  mgr inż. Leszek Widomski
  •  Krystyna Brożek
  •  mgr Helena Lechnio

Medalem Politechniki Warszawskiej uhonorowano prof. dr. hab. inż. Wojciecha Radomskiego/fot. BPW

Lista odznaczonych za zasługi na rzecz rozwoju nauki

LISTA_DOKTORZY_15.12.2017

LISTA_HABILITACJE_15.12.2017

Fotogaleria grudniowych promocji doktorskich i habilitacyjnych

Zdjęcia: Biuletyn PW