Akademia PSPA i Studencka Konferencja Astronautyczna

Studenckie Koło Astronautyczne oraz Polish Space Professionals Association zapraszają na pierwszą edycję Akademii PSPA i SKA. Wydarzenie podejmuje zarówno profesjonalne zagadnienia inżynierii satelitarnej, jak również promuje osiągnięcia i aktualne projekty SKA.

Wraz z przystąpieniem Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej, a tym samym w wyniku wzrostu popularności tematyki kosmicznej oraz jej znaczenia w gospodarce, stopniowo zwiększa się liczba polskich specjalistów w dziedzinie inżynierii kosmicznej. Część z nich zrzesza PSPA - Polish Space Professionals Asociation. Od wielu lat duże zainteresowanie kosmosem przejawiają również polscy studenci. Największą organizacją ich skupiającą jest Studenckie Koło Astronautyczne Politechniki Warszawskiej, które obchodzi w przyszłym roku swoje 20-lecie.

Konferencja odbędzie się 10 października 2015 roku w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych przy ul. Narbutta 84 w Warszawie (Kampus Południowy PW). W planie wydarzenia znajdą się wykłady oraz warsztaty związane z inżynierią satelitarną. Zorganizowany zostanie panel dyskusyjny na temat: Jak spożytkować w kraju potencjał polskich specjalistów z sektora kosmicznego pracujących za granicą?

Wśród dodatkowych atrakcji można wymienić połączenie wideo z zespołem FREDE, biorącym w tym czasie udział w misji BEXUS ESA, czy specjalnie wydzielone miejsce przeznaczone na luźne dyskusje i prezentacje w stylu SpaceUp.

Więcej informacji na stronie http://pspa.pl

Podobny materiał:
Prezentacja rakiety H1 Studenckiego Koła Astronautycznego