Technicznie najlepsi w rankingu wg indeksu Hirscha

Już po raz trzeci Politechnika Warszawska okazała się najlepszą uczelnią techniczną i trzecią na podium w zestawieniu polskich uczelni akademickich. Ranking opublikował Tygodnik Polityka.

W porównaniu z ubiegłym rokiem klasyfikacja pierwszej dziesiątki nie zmieniła się. W najlepszej trójce uczelni technicznych znalazły się: Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Politechnika Wrocławska.

Źródło: Polityka.pl

Politechnika Warszawska zajęła również trzecie zaszczytne miejsce w kategorii obejmującej wszystkie polskie uczelnie akademickie. Wyżej od naszej Uczelni uplasowały się jedynie dwa uniwersytety: Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński.

Źródło: Polityka.pl

Na czym polega metodyka rankingu wg indeksu Hirscha pisaliśmy w ubiegłorocznym artykule: Ranking Tygodnika Polityka z Politechniką na czele stawki.

W Tygodniku Polityka nr 23 (1.06-9.06.2015) czytamy - Na indeks ów składa się liczba publikacji naukowych ogłoszonych przez dany ośrodek i ich naukowa istotność mierzona liczbą cytowań w innych publikacjach. Indeks 10 oznacza, że wśród opublikowanych przez ośrodek prac 10 było cytowanych co najmniej 10 razy.