Kalendarium

26/
05

Akademia E-learningu

09:00 - 16:30

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki zaprasza na konferencję online „Akademia E-learningu”, która odbędzie się 26 maja 2022 r.

Celem wydarzenia jest spotkanie przedstawicieli środowiska akademickiego związanych z rozwojem e-edukacji w Polsce. W trakcie konferencji odbędą się panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli różnych środowisk, szkolenie oraz warsztaty. Uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytania: Jak wspierać motywację i koncentrację studentów?, Jak łączyć tradycję z nowoczesnością w nauczaniu?, Kształcenie zdalne a dostępność?.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

26/
05

Platforma 3DEXPERIENCE - szkolenie online

10:00 - 30 Maj 13:00

W wyniku współpracy z DPS Software Politechnika Warszawska otrzymała dostęp do platformy 3DEXPERIENCE - chmurowego systemu w pełni zintegrowanego z SOLIDWORKS. Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online z podstaw administracji i użytkowania platformy.

Platforma 3DEXPERIENCE zapewnia zaawansowane rozwiązania do zarządzania pracą zespołową i wspólnymi projektami w czasie rzeczywistym. Jej przykładowe zastosowanie w dydaktyce zaprezentowano podczas webinarium.

Podczas szkolenia będzie można dowiedzieć się: czym jest platforma 3DEXPERIENCE, jak wygląda administracja platformą (dodawanie użytkowników, nadawanie uprawnień, tworzenie grup użytkowników i społeczności), jakie są narzędzia do komunikacji na platformie, jak zarządzać dokumentacją i obiegiem plików w chmurze, omówiona zostanie integracja z SOLIDWORKS. Uczestnicy szkolenia poznają również aplikacje przydatne w dydaktyce.

Szkolenie podzielone jest na dwie sesje (po ok. 3 godziny), które odbędą się 26 i 30 maja 2022 r. Początek o godz. 10.00.

Zgłoszenia należy przesyłać mailowo na adres: ekrolewicz@dps-software.pl.

Gdzie?

online

27/
05

Sympozjum Roku Mieczysława Wolfkego

14:00 - 20:00

Zapraszamy do uczestnictwa on-line w Sympozjum Roku Mieczysława Wolfkego.

Dorobek Mieczysława Wolfkego to wiele wspaniałych prac naukowych, które wpłynęły na historię nauki na świecie. Jego wkład można znaleźć w opracowaniach nt. historii optyki, fizyki kwantowej, kriogeniki, techniki oświetleniowej czy organizacji nauki. W czasie sympozjum eksperci opowiedzą o osiągnięciach Mieczysława Wolfkego i ich wpływie na dzisiejsze prace badawcze. W programie sympozjum m.in. „Mieczysław Wolfke - od intuicji do innowacji” dr inż. Krzysztof Petelczyc, „Współczesna holografia na Wydziale Fizyki PW” dr inż. Michał Makowski oraz „Od odkrycia nadciekłości do kwantowej turbulencji” prof. dr hab. inż. Piotr Magierski.

Link do transmisji.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

on-line

28/
05

Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej

10:00

Zapraszamy na Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej. W tym roku wracamy do formuły stacjonarnej. Nasi studenci, doktoranci i pracownicy opowiedzą o studiach i studiowaniu na Politechnice oraz pokażą, że PW to cały kampus możliwości. 

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny PW, Kampus Centralny PW, Wydziały PW

30/
05

Współpraca w PW - seminarium online

14:00 - 15:00

Zapraszamy pracowników Politechniki Warszawskiej do udziału w seminarium, podczas którego zostaną przedstawione wyniki drugiej edycji „Badania obustronnej satysfakcji w relacjach pracownicy naukowi - pracownicy administracji Politechniki Warszawskiej”.

Badanie jest częścią projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”.

Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams.

Gdzie?

online

31/
05

X Cashless Congress

00:00 - 1 Cze 00:00

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Cashless Congress, wydarzenia płatności bezgotówkowych i branży finansowej, odbędzie się w dniach 31 maja-1 czerwca 2022 r.

Kongres łączy środowiska nauki, biznesu i administracji publicznej poprzez wymianę poglądów na tematy interesujące dla branży - dotyczące zmian prawnych, nowych trendów produktowych, innowacyjnych rozwiązań technicznych, aktywności na rzecz płatności bezgotówkowych.

Organizatorem Cashless Congress jest Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. Politechnika Warszawska objęła patronat honorowy nad wydarzeniem.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Hotel InterContinental w Warszawie, ul. Emilii Plater 49, online

1/
06

NanoTech Poland 2022

08:45 - 3 Cze 17:30

Centrum NanoBioMedyczne Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza w dniach 1-3 czerwca 2022 r. na międzynarodową konferencję NanoTech Poland 2022.

To coroczne wydarzenie, które obejmuje najbardziej nowatorskie aspekty nanotechnologii i nanonauki w fizyce, chemii, biologii, medycynie i innych dziedzinach.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Collegium Physicum, ul. Umultowska 85, Poznań

3/
06

Konkurs KOKOS

08:00 - 5 Cze 16:00

Niezależne Zrzeszenie Studentów w dniach 3-5 czerwca br. zaprasza na finał konkursu Konstrukcji Studenckich - KOKOS.

Wyłonienie i nagrodzenie najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, skonfrontowanie ich prac ze światem biznesu, pomoc w komercjalizacji projektów oraz pozyskaniu inwestorów to główne cele wydarzenia. Poprzez wydarzenia towarzyszące - szkolenia i warsztaty z zakresu autoprezentacji, kompetencji miękkich, czy strategii biznesowych młodzi konstruktorzy zyskują niezbędne wsparcie merytoryczne. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem PW, tegoroczna pula nagród finansowych wynosi 30 000 zł.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Kraków, zgodnie z programem

3/
06

Obchody 60-lecia Wydziału Mechatroniki

08:30 - 20:00

Zapraszamy do rejestracji na uroczyste obchody 60-lecia utworzenia Wydziału Mechatroniki (dawniej Wydziału Mechaniki Precyzyjnej), które odbędą się 3 czerwca 2022 r.

Wymagana jest rejestracja.

Ramowy program dnia:

08.30-09.00 Msza św. w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli (ul. Rakowiecka 61)

09.15-10.00 Wizyty w Laboratoriach i spotkania w zakładach

10.00-11.00 Sympozjum Naukowe „Od Mechaniki Precyzyjnej do Mechatroniki” – tradycja i przyszłość. Prezentacje perspektyw rozwoju mechatroniki (Audytorium 11)

 • Instytut Mikromechaniki i Fotoniki
 • Instytut Automatyki i Robotyki
 • Instytut Metrologii i Inżynierii Biomedycznej

11.00-11.45 Prezentacja osiągnięć Studenckich Kół Naukowych (Audytorium 11)

11.45-12.45 Wizyty w laboratoriach i spotkania w Zakładach (cd.)

13.00-14.30 Oficjalna część obchodów jubileuszu 60-lecia utworzenia Wydziału Mechatroniki (Audytorium 11)

 • Hymn
 • Okolicznościowe wystąpienie Dziekana Wydziału
 • Wystąpienie Rektora PW
 • Prezentacja historii Wydziału
 • Uczczenie osób zasłużonych dla Wydziału Mechaniki Precyzyjnej i Wydziału Mechatroniki
 • Wystąpienie Przewodniczącego Koła Absolwentów
 • Wystąpienia zaproszonych Gości
 • Koncert muzyki klasycznej
 • 15.00-18.00 Piknik (parking wydziałowy)
 • 19.00 Spotkanie Jubileuszowe zorganizowane przez Klub Absolwentów Wydziału Mechaniki Precyzyjnej/Mechatroniki w Klubie Studenckim „Stodoła” (rejestracja na stronie: stodola.pl/ 

W godzinach 09.15-13.00 czynna będzie recepcja (parter)

Udział w obchodach jest nieodpłatny. Dodatkowa, płatna wejściówka obowiązuje na Spotkanie Jubileuszowe zorganizowane przez Klub Absolwentów Wydziału Mechaniki Precyzyjnej/Mechatroniki w Klubie Studenckim „Stodoła”.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

zgodnie z programem

6/
06

100 lat Badań i Kształcenia w Elektrotechnice

11:00 - 7 Cze 16:00

Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej świętuje w tym roku 100-lecie istnienia. Z tej okazji zaprasza na konferencję „100 lat Badań i Kształcenia w Elektrotechnice”.

Celem wydarzenia jest umożliwienie dyskusji oraz sformułowanie priorytetowych działań dla polskich podmiotów naukowo-badawczych oraz przemysłowych. Podczas spotkania zaprezentują się zaprzyjaźnione z Wydziałem firmy i instytucje.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie konferencji: www.BKE100.pl

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, ul. Rektorska 4

9/
06

Konferencja „Zero Waste Technologies”

00:00 - 10 Cze 00:00

W dniach 9-10 czerwca 2022 r. odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zero Waste Technologies”.

Celem wydarzenia jest wymiana wiedzy oraz doświadczeń naukowców z różnych dziedzin, których łączy temat technologii bezodpadowych.

Konferencja odbędzie się w języku angielskim.

Szczegółowe informacja oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (Al. Prof. S. Kaliskiego 7)

14/
06

Seminarium Naukowe Wydziału Zarządzania

15:00 - 17:00

W ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania 14 czerwca 2022 r. dr hab. inż. Anna Mężyk z Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu wygłosi wykład pt. „Ekonomia współdzielenia (sharing economy) jako wyraz idei zrównoważonego rozwoju”.

Spotkania mają charakter otwarty i będą realizowane w trybie zdalnym na platformie wideokonferencyjnej Webex. W przypadku chęci uczestnictwa organizatorzy proszą o kontakt mailowy z Justyną Kacprzak: justyna.kacprzak@pw.edu.pl oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online, platforma WEBEX

30/
08

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Transport XXI wieku

16:00 - 2 Wrz 11:30

Wydział Transportu PW zaprasza na międzynarodową konferencję naukową „Transport XXI wieku”. Wydarzenie umożliwi prezentację osiągnięć ośrodków naukowych i badawczych zajmujących się problematyką transportu: szynowego, drogowego, lotniczego i morskiego w aspekcie techniczno-technologicznym i organizacyjnym oraz integrację środowiska skupionego wokół dyscypliny inżynierii lądowej i transportu.

Tematyka tegorocznej konferencji to:

 • infrastruktura transportu i inżynieria komunikacyjna
 • budowa i eksploatacja środków transportu
 • inżynieria logistyki i technologia transportu
 • organizacja i planowanie transportu
 • systemy sterowania ruchem w transporcie
 • telematyka transportu i inteligentne systemy transportowe
 • smart city i elektromobilność
 • inżynieria bezpieczeństwa i ekologia w transporcie

Konferencja odbywa się pod patronatem Politechniki Warszawskiej, Komitetu Transportu PAN oraz Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.

Szczegółowe informacje opublikowane zostaną na stronie Wydziału Transportu PW.

Gdzie?

Józefów k/Warszawy

7/
09

Multikonferencja 2022

09:00 - 9 Wrz 14:30

W dniach 7-9 września 2022 r. odbędzie się Multikonferencja 2022, czyli 37. Krajowe Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki oraz 21. Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Głównym celem Multikonferencji jest prezentacja osiągnięć naukowych i technicznych oraz aktualnych tendencji rozwojowych w radiokomunikacji, telekomunikacji, teleinformatyce i multimediach.

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, ul. Nowowiejska 15/19

12/
09

Microwave and Radar Week 2022

00:00 - 14 Wrz 00:00

W dniach 12-14 września 2022 r. odbędzie się 10. edycja konferencji Microwave and Radar Week, podczas której spotykają się naukowcy z całego świata. 

Konferencja składa się z dwóch wydarzeń:

 • 24. edycji International Microwave and Radar Conference MIKON;
 • International Radar Symposium IRS 2022.

Konferencje są poświęcone najnowszym problemom związanym z techniką radiową, mikrofalową, radarową i inżynierią przetwarzania sygnałów. Ze względu na szybki rozwój technologiczny obszary te zyskują coraz większe znaczenie w zastosowaniach cywilnych oraz wojskowych, zarówno w aspekcie technicznym, jak i ekonomicznym.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Gdańsk