Kalendarium
22/ |
Czyżby porażka sieci międzyorganizacyjnych15:00 - 17:00 22 października 2019 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Czyżby porażka sieci międzyorganizacyjnych”, który poprowadzi dr hab. Agata Austen, prof. UE z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Tradycja i Wyzwania Nauk o Zarządzaniu”. Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.
Gdzie? |
24/ |
III Kongres Informatyki Ekonomicznej00:00 - 25 Paź 00:00 W dniach 24-25 października 2019 r. odbędzie się III Kongres Informatyki Ekonomicznej oraz VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Wiedza i technologie informacyjne w kreowaniu przedsiębiorczości”. Celem spotkania jest wymiana poglądów i wyników badań naukowych z obszaru zastosowań informatyki w środowisku akademickim, biznesowym, administracji państwowej i samorządowej. Tematyka obrad będzie ukierunkowana m.in. na takie zagadnienia, jak:
Organizatorami wydarzeń są Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz Naukowe Towarzystwo Informatyki Ekonomicznej. Gdzie? Zajazd Jurajski Olsztyn, ul. Karłowatej Sosny 4, Olsztyn k. Częstochowy |
24/ |
Język - Bezpieczeństwo - Technologia08:00 - 25 Paź 18:00 Studium Języków Obcych Wojskowej Akademii Technicznej przy współpracy z Wydziałem Cybernetyki oraz Wydziałem Logistyki organizuje w dniach 24 - 25 października 2019 r. I Międzynarodową Konferencję Naukową „Język - Bezpieczeństwo - Technologia”. Jest to nowa inicjatywa w ramach której zostaną zaprezentowane wyniki badań w takich obszarach tematycznych jak: bezpieczeństwo, e-learning i nowe technologie, efektywność nauczania wyznaczonego normą STANAG 6001 oraz internacjonalizacja procesów edukacyjnych.
Po konferencji zostanie opublikowana punktowana monografia naukowa WAT. Gdzie?
Wojskowa Akademia Techniczna |
24/ |
Vision zero for traffic fatalities09:00 - 25 Paź 17:00 Wydział Inżynierii Lądowej PW wspólnie z międzynarodową organizacją ICTCT zajmującą się bezpieczeństwem ruchu organizuje 32. Międzynarodową Konferencję ICTCT dedykowaną bezpieczeństwu w ruchu drogowym - „Vision zero for traffic fatalities and serious injuries - research questions and challenges”. Konferencja odbędzie się 24-25 października br. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego konferencji jest prof. dr hab. inż. Piotr Olszewski, Dyrektor Instytutu Dróg i Mostów PW. Konferencja rozpocznie się sesją otwartą w dniu 24 października br. w godz. 9:00-10:30 w Małej Auli w Gmachu Głównym PW. Program sesji otwarcia konferencji:
W konferencji uczestniczyć będą przedstawiciele środowiska inżynierów zajmujących się bezpieczeństwem ruchu, naukowcy, samorządowcy, studenci. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z m.st. Warszawa. Honorowy patronat nad konferencją objął Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie? Politechnika Warszawska, zgodnie z programem |
24/ |
Zastosowania statystyki i data mining w badaniach10:00 - 14:00 StatSoft Polska zaprasza do udziału w XXIII edycji konferencji poświęconej zastosowaniom statystyki i data mining w różnych dziedzinach badań naukowych. Jak co roku do wygłoszenia referatów zaproszono współpracowników oraz sympatyków programu Statistica ze środowiska akademickiego, którzy z powodzeniem wykorzystują metody analizy danych w prowadzonych przez siebie badaniach. Szeroki zakres tematyczny prezentowanych wystąpień jest wartościowym źródłem inspiracji przy opracowywaniu wyników własnych badań. Udział w konferencji jest bez opłat. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
Sangate Hotel Airport, |
24/ |
Seminarium: Dane osobowe (RODO) w badaniach17:00 - 19:00 CZIiTT PW zaprasza na seminarium „Dane osobowe (RODO) w badaniach”, które odbędzie się 24 października br. Celem spotkania jest przedstawienie informacji na temat realizacji badań naukowych i społecznych w uwarunkowaniach RODO (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych). Agenda:
Wymagane są zapisy: http://bit.ly/RODOwBadaniach Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
CZIiTT PW, sala 4.07, IV piętro |
28/ |
Transformacja szkolnictwa wyższego - konferencja12:00 - 29 Paź 16:00 W dniach 28-29 października 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się konferencja naukowa „Transformacja akademickiego szkolnictwa wyższego w Polsce w okresie 30-lecia: 1989-2019”, organizowana przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, we współpracy z Politechniką Warszawską i przy wsparciu Fundacji Rektorów Polskich. Celem konferencji jest dokonanie przeglądu i oceny dorobku procesu przemian w szkolnictwie wyższym w Polsce w okresie transformacji 1989-2019 na gruncie nauk o polityce i administracji (nauk o polityce publicznej) oraz nauk o zarządzaniu i jakości (nauk o zarządzaniu) z perspektywy systemowej oraz instytucjonalnej. Na konferencję obowiązuje rejestracja. Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości Partner główny: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Więcej informacji o konferencji dostępnych jest TUTAJ>> Gdzie? Mała Aula i Sala Senatu Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1 |
29/ |
Innowacje w Przemyśle Chemicznym00:00 - 30 Paź 00:00 Polska Izba Przemysłu Chemicznego zaprasza na III Konferencję Naukowo-Techniczną „Innowacje w Przemyśle Chemicznym”, która odbędzie się w dniach 29-30 października 2019 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Celem konferencji jest promowanie innowacyjnych rozwiązań, które są jednym z naturalnych kierunków rozwoju przedsiębiorstw chemicznych, co ma istotny wpływ na budowanie silnej pozycji całego sektora chemicznego, a także całej polskiej gospodarki. W czasie tegorocznej konferencji odbędą się sesje tematyczne dotyczące innowacyjności w procesie nauczania przy ujęciu potrzeb płynących ze strony przemysłu, wzajemnej współpracy na gruncie biznes-nauka, a także innowacji realizowanych pod kątem gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ). Ponadto poruszone zostaną zagadnienia zakresu siedmiu obszarów: innowacji produktowych, innowacji procesowych (w tym wytwarzanie produktów podstawowych i specjalistycznych), innowacji technologicznych, zarządzania innowacjami, nowoczesnych systemów wsparcia działalności podstawowej, działań wzmacniających pozycję konkurencyjną oraz innowacji w kierunku GOZ. Istotną częścią konferencji będą wystąpienia prelegentów dotyczące m.in. realizowanych prac badawczych oraz sesja posterowa, podczas której młodzi naukowcy - w ramach Programu ChemHR - będą mieli okazję zaprezentować własne prace i realizowane działania. Więcej informacji o konferencji dostępnych jest TUTAJ>> Gdzie? Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej, ul. Stanisława Konarskiego 18B, Gliwice |
29/ |
VI Europejskie Forum Antyplagiatowe EFA 201910:00 - 15:35 29 października br. w Warszawie odbędzie się Europejskie Forum Antyplagiatowe EFA 2019, które będzie miało na celu omówienie i podsumowanie pierwszego roku funkcjonowania Jednolitego Systemu Antyplagiatowego (JSA) na uczelniach. Podczas EFA 2019 podjęte zostaną najważniejsze problemy i wyzwania związane z wdrożeniem JSA, między innymi:
W celu zgłoszenia chęci uczestnictwa w wydarzeniu należy przesłać skan wypełnionego formularza na adres: efa@efpe.org.pl. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
Pałac Staszica w Warszawie, |
29/ |
Dzień otwarty w Dziale Badań i Analiz CZIiTT PW13:00 - 14:00 Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza 29 października 2019 r. na kolejny Dzień otwarty. Pracownicy CZIiTT PW opowiedzą, czym się zajmują oraz zaprezentują infrastrukturę badawczą. Tym razem spotkanie jest dedykowane badaczom, którzy prowadzą zajęcia ze studentami poświęcone badaniom społecznym. Dział Badań i Analiz CZIiTT PW dysponuje siecią laboratoriów badawczych, w tym profesjonalną pracownią fokusową, która może podnieść poziom innowacyjności i atrakcyjności prowadzonych zajęć dydaktycznych. W trosce o kształcenie młodych badaczy Zespół Działu Badań i Analiz przewidział możliwość wykorzystania pracowni fokusowej do zapoznania z praktyką badawczą adeptów badań społecznych. Na Dzień otwarty można zapisać się TUTAJ>> Gdzie? Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (ul. Rektorska 4), Laboratorium Innowacji Technologicznych (sala 1.22, I piętro) |
30/ |
Praktyki w analizie statystycznej11:00 - 14:45 Polska Akademia Nauk zaprasza na konferencję z cyklu Konferencje szkoleniowe PAN - Dozwolone i niedozwolone praktyki w nauce, pt. „Dozwolone i niedozwolone praktyki w analizie statystycznej wyników badań biomedycznych”. Spotkanie odbędzie się 30 października 2019 r., o godzinie 11.00 w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie. Celem konferencji jest podniesienie u badaczy świadomości o dozwolonych i niedozwolonych praktykach w zakresie stosowania narzędzi statystyki matematycznej w badaniach biomedycznych i przyrodniczych. Zaproszeni wykładowcy przedstawią przykłady właściwego i niewłaściwego użycia narzędzi statystycznych oraz skutki z nich płynące, także te pozanaukowe. Wstęp tylko dla osób zarejestrowanych. Rejestracja online możliwa jest do 28 października 2019 r. Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest TUTAJ>> Gdzie?
Sala Lustrzana Pałacu Staszica w Warszawie, |
30/ |
Spotkania z Historią Techniki18:00 Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie zaprasza 30 października 2019 r. na wykład Tomasza Szczerbickiego „Towarzystwo Automoblistów Królestwa Polskiego 1909-1914 - pierwsza organizacja motoryzacyjna w Warszawie”. To kolejna prelekcja przygotowana w ramach muzealnych Spotkań z Historią Techniki. Gdzie? Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie, pl. Defilad 1 |
5/ |
Zarządzanie projektami - cyfrowa transformacja15:00 - 17:00 5 listopada 2019 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Zarządzanie projektami w kontekście cyfrowej transformacji”, który poprowadzi dr hab. inż. Seweryn Spałek, prof. PŚ z Politechniki Śląskiej. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Przedsiębiorczość Wysokiej Techniki”. Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.
Gdzie? |
6/ |
Spotkania z Historią Techniki18:00 Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie zaprasza 6 listopada 2019 r. na wykład Jerzego Lemańskiego „Jest u nas fabryka w Warszawie” - o budowie i pierwszych latach istnienia fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie. To kolejna prelekcja przygotowana w ramach muzealnych Spotkań z Historią Techniki. Gdzie? Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie, pl. Defilad 1 |
7/ |
Targi Pracy IT09:30 - 15:30 7 listopada 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędą się Targi Pracy IT. Organizatorzy zapraszają w godz. 9.30-15.30. Podczas targów będzie można zapoznać się z ofertami pracy i praktyk w takich dziedzinach, jak: informatyka, matematyka, data science, elektronika. Uczestnicy dowiedzą się, jakie są trendy na rynku pracy i w których kierunkach warto się rozwijać. Będą mogli również skonsultować CV z doradcami zawodowymi Biura Karier PW. Każda osoba otrzyma „Tutorial Kariery IT” z wizytówkami aktualnie rekrutujących pracodawców oraz wskazówkami, co warto wiedzieć podczas poszukiwania pracy i jakie pytania zadać podczas targów pracy. Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Academic Partners, Biuro Karier PW, Koło Naukowe Informatyków, Rada Samorządu Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, Samorząd Studentów Wydziału Elektrycznego PW. Wstęp wolny. Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>> Gdzie? Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75 |