Kalendarium

23/
05

Technologia i analityka telekomunikacyjna

14:30 - 17:16

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych zaprasza na spotkanie informacyjne pt. „Technologia i analityka telekomunikacyjna” organizowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, które odbędzie się 23 maja o godz. 14:30 w Audytorium Centralnym. Wydarzenie składać się będzie z dwóch prezentacji, w których udział weźmie wielu ekspertów. 

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Audytorium Centralne,
ul. Nowowiejska 15/19, Warszawa

26/
05

Regaty o Puchar Rektora PW

08:00 - 22:00

Piąta edycja Regat o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej odbędzie się 26 maja 2018 r. w ośrodku WAT Zegrze. Co roku udział w nich biorą najlepsi żeglarze z Politechniki Warszawskiej.

Informacje o wydarzaniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Ośrodek Szkoleniowy WAT,
ul. Groszkowskiego 2 Zegrze Pł. 

27/
05

BEST Hacking League

12:00 - 28 Maj 16:00

W dniach 27-28 maja 2018 r. odbędzie się BEST Hacking League - 2 dniowe wydarzenie, które powstało z myślą o studentach, chcących sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie programowania. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Politechniki Warszawskiej.  

Główną częścią tegorocznego wydarzenia jest hackathon, 24-godzinny maraton programowania.  Dodatkowo, podczas hackathonu odbywać się będą warsztaty oraz maratony programistyczne, na których studenci będą mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale także praktycznie ją wykorzystać. 

Strona wydarzenia na facebooku.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie? 
Politechnika Warszawska, 
Pl. Politechniki 1, Warszawa

27/
05

120-lecie Kolonii Wawelberga

12:00 - 18:00

Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji 120-lecia jej powstania, który odbędzie się 27 maja 2018 r. Celem wydarzenia jest przypomnienie historii powstania kolonii oraz upowszechnienie wiedzy o dziele Hipolita Wawelberga - utworzonej w 1895 roku - Szkole Technicznej im. Hipolita Wawelberga i Stanisława Rotwanda.

W programie m.in. Bester Quartet, Maria Sadowska, Katarzyna Dąbrowska, Adrian Labanowski, Aleksandra Pisula, Sylwia Najah, Rafał Fudalej, Viva el Cajon, Siesta Trio, STAYnia Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy. Dla najmłodszych przewidzane są liczne atrakcje takiej jak: pokazy tańca, symulator lotu szybowcem, klocki Moovie.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie spektakl „O czym śniła Estera” na podstawie baśni i sentencji Nachmana z Bracławia, przygotowany i wyreżyserowany przez Joannę Grabowiecką. 

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Kolonia Wawelberga,
ul. Górczewska, Warszawa (zgodnie z programem)

27/
05

Koncert: „Raz na wozie”

18:00 - 20:00

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej zaprasza na koncert wiosenny pt. „Raz na wozie”, który odbędzie się 27 maja o godz. 18:00 w Klubie Stodoła. 

Wstęp możliwy jest za okazaniem biletów. Pracownicy Politechniki Warszawskiej mogą je odebrać w Dziale Socjalnym (pok 117 Gmach biurowy kl. B). Pozostałych zapraszamy do sekretariatu zespołu ul. Waryńskiego 12 pok. A222 w DS Riviera. 

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Klub Stodoła,
ul. Batorego 10, Warszawa

28/
05

Wystawa projektów

09:00 - 30 Maj 15:00

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na dwie wystawy projektów. 

W sali 201 można oglądać projekt domu jednorodzinnego - 4 semestr studiów inżynierskich. Natomiast w pawilonie wystawowym dostępna jest wystawa WAW-DET. Jest dobra okazja żeby zobaczyć jakie rozwiązania dla domu jednorodzinnego proponują studenci WAPW. 

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej,
sala 201, ul. Koszykowa 55, Warszawa/pawilon wystawowy

29/
05

Jak zrobić ze spawarki drukarkę 3D

15:00 - 17:00

29 maja 2018 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Jak zrobić ze spawarki drukarkę 3D”, który poprowadzi Mateusz Ostrysz - przedstawiciel Spawalniczego Koła Naukowego JOINT. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego „Mazowiecka Platforma Kół Naukowych”, współorganizowanego przez Radę Kół Naukowych PW oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferu Technologii PW.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, sala 4.01

1/
06

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

00:00 - 23:59

Zgodnie z harmonogramem roku akademickiego  1 czerwca 2018 r. jest w Politechnice Warszawskiej dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Szczegóły organizacyjne dotyczące funkcjonowania Uczelni zawarte są w Piśmie okólnym nr 5/2018 Kanclerza PW  z dnia 15/05/2018 w sprawie funkcjonowania Uczelni w dniach wolnych od pracy: 31 maja - 3 czerwca 2018 r.

Informację dla pracowników Uczelni o dniach wolnych od pracy w Politechnice Warszawskiej zawiera Decyzja Rektora PW nr 24/2018  z dnia 7 lutego 2018 r.

6/
06

Warsztaty Design Thinking

11:00 - 14:00

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejny warsztat Design Thinking z cyklu „Od kreatywności do innowacji”. 

Podczas warsztatów uczestnicy przejdą przez wszystkie etapy procesu Design Thinking. Efektem spotkania będą realne prototypy, które odpowiedzą na wyzwanie projektowe przedstawione początku spotkania. Organizatorzy przybliżą teorię związaną z użytkowaniem i wykorzystaniem DT w życiu codziennym i w pracy, jednak przede wszystkim spotkanie będzie miało charakter warsztatowy.

Design Thinking jest to metoda twórczego rozwiązywania problemów. Pozwala na tworzenie innowacyjnych produktów i usług, skupiając się na głębokim zrozumieniu potrzeb użytkownika.

Metoda Design Thinking cechuje się szerokim zastosowaniem, dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi. Pozwala rozwiązywać problemy biznesowe, a także społeczne, które nie mają jednego oczywistego rozwiązania, lecz są skomplikowanymi zagadnieniami wymagającymi zintegrowanego podejścia.

Celem tej metody jest kreowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w postaci produktów, technologii, usług, strategii, procesów, programów edukacyjnych, modeli biznesowych itp. Design Thinking daje gwarancję niestandardowych rozwiązań.

Obowiązują zapisy

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
sala 1.08, ul. Rektorska 4, Warszawa

6/
06

Wykłady prof. Chrisa McMahona

12:15 - 09:30

W dniach 6-8 czerwca 2018 r. profesor Chris McMahon z Uniwersytetu Technicznego w Lyngby (Dania) wygłosi na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej wykłady poświęcone problematyce projektowania inżynierskiego.

Wykłady będą poświęcone następującym tematom:

  • Engineering education for the 21st century: design thinking, systems thinking, life-cycle thinking (wykład adresowany do pracowników)
    Termin: 6.06.2018, godz. 12.15-13.00, miejsce: sala multimedialna.
  • How do we build up design expertise over 3-4 years of a course? (wykład adresowany do studentów i pracowników)
    Termin: 7.06.2018, godz. 12.15-13.00, miejsce: sala multimedialna.
  • How do we categorize design research? (wykład adresowany do doktorantów i pracowników)
    Termin: 8.06.2018, godz. 8.30-9.30, miejsce: sala 3.12.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej,
ul. Ludwika Narbutta 84, Warszawa
zgodnie z programem

7/
06

Patriotyzm i niepodległość - dar czy wyzwania

16:00 - 18:00

Rektor Politechniki Warszawskiej, Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność w PW oraz Archikonfraternia Literacka zapraszają na wykład pt. „Patriotyzm i niepodległość - dar czy wyzwania", który wygłosi prof. dr hab. Jan Żaryn, Senator RP. 

Oprawę muzyczną zapewni orkiestra pod dyrekcją o. Ireneusza Wybraniaka.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, 
Mała Aula, Plac Politechniki 1, Warszawa

8/
06

Historyczny rozwój konstrukcji pojazdów - sympozjum

10:00 - 16:00

W dniu 8 czerwca 2018 r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbędzie się XI ogólnopolskie sympozjum „Historyczny rozwój konstrukcji pojazdów”. 

Sympozjum jest wydarzeniem dedykowanym rozwojowi konstrukcji pojazdów, a także przybliża techniki rekonstrukcji pojazdów, mających znaczenie historyczne. Tradycyjną częścią sympozjum jest wystawa i prezentacja starych pojazdów. Jak zawsze będzie ono okazją do spotkania specjalistów, sympatyków starej motoryzacji oraz osób zainteresowanych osiągnięciami dawnej myśli inżynierskiej.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji będzie „Motoryzacja w Polsce po odzyskaniu niepodległości”. Sympozjum rozpocznie sesja plenarna (godz. 10:00), podczas której będą wygłoszone referaty. Po niej planowana jest część plakatowa, prezentująca zagadnienia związane z tematyką tegorocznej edycji. Spotkanie zakończy ekspozycja i prezentacja pojazdów historycznych i współczesnych na parkingu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Gdzie? 

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej,
ul. Narbutta 84, Warszawa

9/
06

Siatkarskie mistrzostwa ogniska TKKF „Politechnika"

10:00 - 13:00

Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „POLITECHNIKA” zaprasza na siatkarskie mistrzostwa. Zawody odbędą się 09.06.2018 r. w godz. 10.00 - 13.00 w pawilonie sportowym „Riviera” ul. Waryńskiego 12a. 

Strona internetowa Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PW.

Gdzie? 

Pawilon sportowy „Riviera”,
ul. Waryńskiego 12a

9/
06

IX Warszawski Piknik Archiwalny

10:00 - 10 Cze 18:00

W dniach 9-10 czerwca 2018 r. w Pałacu Belwederskim oraz Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie odbędzie się IX Warszawski Piknik Archiwalny. Wydarzenie organizowane jest z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów.  

W dniu 9. czerwca br. Archiwum Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zaprasza na bezpłatne zwiedzanie Pałacu Belwederskiego w godz. 10-16.00. Czas zwiedzania jednej grupy to 1,5 godz. W trakcie zwiedzania Belwederu można będzie zapoznać się z wystawą pt. „Józef Piłsudski w Belwederze - na zdjęciach z Narodowego Archiwum Cyfrowego”.

W ramach wydarzenia „Archiwa w ogrodzie" Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej Fundacja Fotografia dla Przyszłości zaprezentuje wystawę pt. „Architektura Polski w zieleni" - prace fotograficzne słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Warszawskiej - Villa Botanica (Fangorówka). Wystawa dostępna jest również w Bibliotece Cyfrowej Politechniki Warszawskiej: bcpw.bg.pw.edu.pl

Transport do ogrodu Botanicznego w Powsinie: zabytkowy autobus warszawski z przystanku Łazienki Królewskie z pętli autobusowej w Powsinie - w dwie strony.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Pałac Belwederski/Ogród Botaniczny w Powsinie - zgodnie z programem

9/
06

22. Piknik Naukowy

11:00 - 20:00

Polskie Radio we współpracy z Centrum Nauki Kopernik zapraszają w dniu 9. czerwca br. na 22. Piknik Naukowy. Wśród wystawców, znajdą się Koła Naukowe i Wydziały Politechniki Warszawskiej. 

Tematem tegorocznego Pikniku jest „Ruch”. Wydarzenie stanowi okazję do pogłębienia wiedzy w wybranym obszarze poprzez czynny udział w pokazach interaktywnych oraz dyskusję z przedstawicielami m.in. instytucji naukowych, uczelni i instytutów badawczych na tematy związane z nauką i technologiami. Wystawcy zaprezentują swoje dotychczasowe osiągnięcia oraz ujawnią kulisy codziennej działalności.

Wstęp wolny.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

PGE Narodowy,
Aleja Poniatowskiego 1, Warszawa