Kalendarium

26/
05

Juwenalia w Płocku 2017

08:00 - 22:00

26 maja 2017 roku jest dniem wolnym od zajęć w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku. Jest to związane z organizowanymi w mieście Juwenaliami.

30/
05

Mistrzostwa PW w Lekkiej Atletyce

17:00

Zawody zostaną rozegrane w kategoriach: kobiet i mężczyzn.

Konkurencje:

- bieg na 100m.

- skok w dal

- pchnięcie kulą (kobiety - 4kg, mężczyźni - 6kg)

- bieg na 800m.

Prawo startu mają studentki i studenci Politechniki Warszawskiej, po wcześniejszym zgłoszeniu się i potwierdzeniu stanu zdrowia umożliwiającego udział w zawodach.

Organizacją Zawodów zajmują się członkowie sekcji Lekkiej Atletyki KU AZS PW.

Zapisy TUTAJ >>

Gdzie?

Stadion RKS SKRA,
ul Wawelska 5, Warszawa

30/
05

Seminarium Naukowe WZ PW X

17:15 - 19:00

30 maja 2017 roku zostanie wygłoszony wykład pt. "Źródła finansowania startupów: granty, dotacje, inwestycje czy klienci?", który poprowadzi dr Agnieszka Skala z Fundacji Startup Poland. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium „Przedsiębiorczość Wysokiej Techniki” prowadzonego w cyklu Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania.

Aktualny program Seminarium Naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, sala 4.01,
Warszawa

30/
05

Wielka Muzyka w Małej Auli "Flamenco Puro"

19:00

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów zapraszają na XCVIII koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Tym razem chłodne mury Politechniki Warszawskiej rozgrzeją ogniste rytmy Flamenco.

Wystąpią: Eva Piñero (śpiew), Małgorzata Wołyńczyk (taniec), Antonio Amaya (taniec), Mateo el Gallito (taniec i śpiew), Andrzej Kowalski (gitara basowa), Andrzej Lewocki (gitara), Jakub Wagner (gitara).

Gdzie?

Mała Aula Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej,
Pl. Politechniki 1, Warszawa

31/
05

Seminarium Siemens Industry Polska

16:00

Siemens Industry Polska wraz z Zarządem Koła Absolwentów Wydziału Mechaniki Precyzyjnej/Mechatroniki Politechniki Warszawskiej zapraszają na seminarium pt.: "Pełna digitalizacja, czyli czwarta rewolucja przemysłowa".

Po seminarium przedstawiony zostanie program stażowy w Siemens Industry Polska.

Gdzie?

Centrum Seminaryjne Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej
ul. św. Andrzeja Boboli 8, Warszawa

1/
06

40-lecie Koła Naukowego Inżynierii Środowiska

10:10 - 14:00

Obchody Jubileuszu odbędą się podczas Seminarium nt. „40 lat Koła Naukowego Inżynierii Środowiska w 50-letniej historii Politechniki Warszawskiej w Płocku”.

Więcej informacji: www.knis.pw.plock.pl

Gdzie?

Politechnika Warszawska Filia w Płocku, Audytorium.

1/
06

Dysputy pitagorejskie III

16:15

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Dysputy pitagorejskie. Tematem rozmowy będzie „Estetyka - kulturowe znaczenie piękna”.

Obok Dyrektora Centrum prof. Stanisława Janeczko oraz współorganizatora wydarzania prof. Jana Słyka, Dziekana Wydziału Architektury PW, znakomitymi gośćmi specjalnymi będą dr Iwona Szustakiewicz z Wydziału Architektury PW oraz dr Adrian Kuźniar z Wydział Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

W trakcie rozmowy zostaną poruszone kwestie:

  • Nieprzetłumaczalność doznań estetycznych
  • Piękno i prawda - artystyczna świadomość w nauce
  • Forma - wynik analizy i realizacja potrzeb estetycznych
  • Obiektywizm oraz jakość w nauce i w sztuce

Spotkanie będzie miało charakter interaktywnego kontaktu ze słuchaczami.

Gdzie?

Gmach Architektury PW
ul. Koszykowa 55, Warszawa
Sala nr 101

2/
06

X Sympozjum Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów

10:00 - 15:00

X Ogólnopolskie Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”, jak co roku odbędzie się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Spotkanie tradycyjnie organizowane jest przez Instytut Pojazdów PW.

Tematem wiodącym tegorocznej, jubileuszowej edycji będą „Nowoczesne technologie w rekonstrukcji pojazdόw zabytkowych czyli współczesne, zaawansowane metody wykorzystywane w procesach konserwacji, renowacji, restauracji i odbudowie obiektów o znaczeniu historycznym.

Sympozjum rozpocznie sesja plenarna, podczas której wygłoszone zostaną tematyczne referaty. Po niej zaplanowana jest część plakatowa, prezentująca osiągnięcia uczestników sympozjum związane z tematyką tegorocznej edycji. Spotkanie zakończy ekspozycja i prezentacja pojazdów historycznych i wspόłczesnych na parkingu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy osoby zainteresowane osiągnięciami dawnej i współczesnej myśli inżynierskiej, studentów i wykładowców kierunków technicznych, rzeczoznawców, muzealników oraz wszystkich sympatykόw motoryzacji.

Więcej szczegółów na stronie: www.hrkp.simr.pw.edu.pl

Gdzie?

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych PW,
ul. Narbutta 84, Warszawa.

2/
06

IV Nocy Robotów PIAP

16:00 - 23:00

To jedyna w kraju tak duża impreza skierowana do wszystkich pasjonatów robotyki oraz przedstawicieli nauki i biznesu. Celem Nocy Robotów PIAP jest promocja osiągnięć inżynierów i naukowców w dziedzinie robotyki i automatyki. Podczas jednej nocy, w jednym czasie i miejscu będzie można zobaczyć, dotknąć i zrozumieć funkcjonowanie robotów.

Od instytucji niekomercyjnych (uczelni, instytutów, kół studenckich) organizatorzy nie pobierają żadnych opłat, a wstęp jest wolny dla wszystkich gości.

Przesyłanie deklaracji uczestnictwa: do 31 marca 2017 r

Szczegóły na stronie internetowej Noc Robotów oraz na Facebooku.

Formularz zgłoszeniowy

Gdzie?

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów,
Al. Jerozolimskie 202, Warszawa

3/
06

Regaty o Puchar Rektora

10:00

Na początku czerwca po raz czwarty odbędą się Regaty o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej.

Poszczególne Wydziały reprezentowane będą przez trzyosobowe zespoły.

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na FB.

Gdzie?

Ośrodek WAT Zegrze

5/
06

Projekty inwestycyjne Politechniki Warszawskiej

15:15 - 16:45

Prezentacja

Projekty inwestycyjne Politechniki Warszawskiej w ramach Kontraktu Terytorialnego RPO Mazowsza 2014-2020:

  • Kampus Nowych Technologii
  • Terenowy Poligon Doświadczalno-Wdrożeniowy - PRZASNYSZ
  • Centrum Naukowych Analiz Geoprzestrzennych
  • Centralne Laboratorium Mechaniki i Budownictwa - PŁOCK

Gdzie?

Mała Aula w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej
Pl. Politechniki 1, Warszawa

6/
06

I Konferencja Człowiek i Robot

09:00

Platforma Bioinżynierii i Biotechnologii „InterBioMed PW” oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT PW) Politechniki Warszawskiej we współpracy z Constance Care Centrum Rehabilitacji oraz Warszawskim Uniwersytetem Medycznym organizuje konferencję interdyscyplinarną „Człowiek i Robot: Szansa czy konflikt w środowisku medycznym?”, poświęconą rozwojowi medycyny rehabilitacyjnej, a w szczególności wykorzystaniu robotyki i automatyki.

W trakcie seminarium przybliżone zostaną wpływy robotyki na neuroplastyczność rdzenia i mózgu, zastosowanie robotyki w rehabilitacji neurologicznej. Uczestnicy zapoznają się także z jednym z najnowszych osiągnięć techniki, pierwszym na świecie systemem robotycznym do terapii rehabilitacyjnych sterowanym bezpośrednio układem nerwowym człowieka - Hybrid Assistive Limb - HAL® System. Pokazane zostaną spektakularne osiągnięcia i efekty zrealizowane przy jego użyciu oraz system rehabilitacji pacjentów z urazami kręgosłupa, opracowany na Politechnice Warszawskiej.

Konferencja jest współorganizowana przez konsorcjum Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o. o., Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW oraz PIAP-ScienTech Sp. z o.o. realizujące projekt Inkubator Innowacyjności +.

Więcej informacji i program TUTAJ >>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW
ul. Rektorska 4, Warszawa

6/
06

Wyzwania modelowania inżynierskiego i biznesowego VII

15:00 - 16:15

Centrum Studiów Zaawansowanych, Wydział Zarządzania oraz Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej zapraszają na seminarium z cyklu „Wyzwania modelowania inżynierskiego i biznesowego”.

  • Temat: Wyzwania i możliwości w projektowaniu akumulatorów Li-ion dla pojazdów elektrycznych/Challenges and opportunities in the development of Li-ion batteries for electric vehicles
  • Autor: prof. dr hab. inż. Janina Molenda, Akademia Górniczo-Hutnicza

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, sala 4.01,
Warszawa.

7/
06

Warsaw Design Thinking Zero

13:00 - 16:00

Warsztaty dla osób pracujących kreatywnie, poszukujących ciekawych metod pracy i rozwiązywania problemów, dla każdego, kto chce poznać metodę design thinking.

Organizatorzy: Design Thinking Poznań, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej

Prowadzące: Sara Kapela, Dominika Boguszewska

Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy do 4 czerwca br. TUTAJ >>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, Warszawa

8/
06

Zbiórka krwi w PW „Śródmieście gra dla życia”

09:00 - 14:00

Ruszyła dziewiąta edycja zbiórki krwi pod nazwą „Śródmieście gra dla życia”. Organizatorem akcji jest Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Specjalne krwiobusy będą czekały na chętnych w różnych miejscach w Śródmieściu, m.in. przed wejściem głównym do gmachu Politechniki Warszawskiej, na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego czy przed Pałacem Kultury i Nauki w pobliżu stacji metra Centrum.

Każdy krwiodawca, który weźmie udział w akcji i podzieli się z potrzebującymi bezcennym darem - swoją krwią, we wskazanych śródmiejskich punktach, otrzyma bezpłatną wejściówkę na koncert Tomasza Organka z zespołem. Występ odbędzie się 30 czerwca 2017 roku w Klubie Palladium przy ulicy Złotej 7/9.

Gdzie?

Plac przed Gmachem Głównym PW