Kalendarium

19/
12

Kolędy i pastorałki The Engineers Band

18:00

W imieniu organizatorów zapraszamy na koncert „My też... Szukamy Stajenki” w wykonaniu Orkiestry Rozrywkowej PW The Engineers Band, która zaprezentuje niezwykłe kolędy i pastorałki autorstwa Zbigniewa Łapińskiego i Jacka Kaczmarskiego. Scenariusz i reżyseria: Dariusz Łapiński.

Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w kasie SDK (od 12 grudnia).

Gdzie?

Służewski Dom Kultury,
ul. Bacha 15, Warszawa

19/
12

Wigilia Ogólnouczelniana 2016

19:00

Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt wraz z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Politechniki Warszawskiej oraz Akademickim Stowarzyszeniem Katolickim Soli Deo serdecznie zapraszają na Wigilię Ogólnouczelnianą.

Podczas tego wieczoru w świątecznej atmosferze podzielimy się opłatkiem i będziemy wspólnie kolędować. Całość uświetni występ Teatru Politechniki Warszawskiej ze spektaklem pt: "Pustostan". Dla wszystkich uczestników przewidziany jest poczęstunek.

Gdzie?

Mała Aula w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej

23/
12

Przerwa świąteczna w Politechnice Warszawskiej

18:00 - 2 Sty 06:00

Zgodnie z Decyzją Rektora PW nr 11/2016 informujemy, że w okresie od 24 grudnia 2016 r. do 1 stycznia 2016 r. Politechnika Warszawska będzie zamknięta. Szczegóły organizacyjne zawarte są w Piśmie okólnym nr 9/2016 Kanclerza PW z dnia 9/12/2016 w sprawie funkcjonowania Uczelni w dniach wolnych od pracy: 24 grudnia 2016 roku - 1 stycznia 2017 roku.

Zgodnie z harmonogramem roku akademickiego świąteczna przerwa w zajęciach dla studentów przewidziana jest w dniach 23 grudnia 2015 - 1 stycznia 2017 roku.

Pracownicy Politechniki Warszawskiej zaczynają przerwę świąteczną 24 grudnia 2016 roku i kończą 1 stycznia 2017 roku.

31/
12

Rajd sylwestrowy Koła PTTK PW

08:00 - 1 Sty 16:00

Koło PTTK nr 1 przy PW serdecznie zaprasza na rajd sylwestrowy "Ale Meksyk!". W tym roku celem jest mazowiecki Joniec, gdzie na uczestników będzie czekało wiele atrakcji, m.in. spływ kajakowy Wkrą, gry terenowe, wieczór gier planszowych, całonocna impreza w stylu meksykańskim z konkursami.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej.

Zapisy na wydarzenie trwają do 11 grudnia lub do wyczerpania miejsc (liczba miejsc ograniczona).

Aktualne godziny rozpoczęcia i zakończenia rajdu prosimy sprawdzać na stronie Organizatora.

8/
01

Koncert kolęd Chóru Akademickiego PW

19:00

8 stycznia o godz. 19:00 (po Mszy Świętej) Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej wykona najpiękniejsze polskie i amerykańskie kolędy.

Wstęp wolny.

Gdzie?

Kościół Św. Andrzeja Apostoła
ul. Chłodna 9, Warszawa.

8/
01

Kolędy i pastorałki z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

19:15

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów oraz Proboszcz Parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie zapraszają na XCV koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli „My też… Szukamy Stajenki” kolędy i pastorałki Jacka Kaczmarczyka i Zbigniewa Łapińskiego.

  • Wykonawcy: Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band”
  • Scenariusz, reżyseria i kierownictwo muzyczne: Dariusz Łapiński

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Gdzie?

Kościół Najświętszego Zbawiciela przy Placu Zbawiciela w Warszawie

10/
01

VI Seminarium CSZ PW/CI PW

16:15 - 17:30

Centrum Studiów Zaawansowanych PW oraz Centrum Informatyzacji PW zapraszają w semestrze zimowym 2016/2017 na VI Seminarium Wyzwania Modelowania Inżynierskiego i Biznesowego. Tematem szóstego z serii wykładów będzie:

Wykładowca: dr hab. inż. Marek Marcinek
Katedra Chemii Nieorganicznej i Technologii Ciała Stałego Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej

Szczegóły cyklu wykładów VI Seminarium

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
sala 4.01, ul. Rektorska 4, Warszawa.

17/
01

Urodziny CZIiTT PW

10:00 - 16:00

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej istnieje już od ponad roku. Z tej okazji zorganizowane zostaną Urodziny Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, podczas których organizatorzy opowiedzą o osiągnięciach CZIiTT PW i współpracy na linii: nauka-biznes-administracja publiczna.

Uroczystość otworzą: Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak oraz Dyrektor Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej Anna Rogowska.

Gdzie?

Aula CZIiTT PW
ul. Rektorska 4, Warszawa.

Szczegóły i zapisy na warsztaty TUTAJ>>

17/
01

Seminarium Naukowe WZ PW III

15:15 - 17:30

17 stycznia 2017 roku zostanie wygłoszony wykład pt. "Symulacja komputerowa w zapewnianiu bezpieczeństwa pracy", który poprowadzi dr hab. inż. Andrzej Baier, prof. PŚl z Politechniki Śląskiej. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, sala 4.05,
Warszawa.

19/
01

Konferencja „Transplantacja - darem życia”

09:30 - 11:30

Konferencja jest organizowana w ramach programu „Partnerstwo dla Transplantacji w Województwie Mazowieckim”. Celem Programu jest zwiększenie liczby dokonywanych przeszczepów narządów pobieranych od osób zmarłych, rozwinięcie programu przeszczepiania nerek od dawców rodzinnych oraz uzyskanie społecznego poparcia dla idei dawstwa narządów. Program realizowany jest z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego od 2009 roku. W konferencji wezmą udział przedstawiciele: POLTRANSPLANTU, Wojskowego Instytutu Medycznego, konsultant wojewódzki w dziedzinie transplantologii klinicznej, osoby po przeszczepie oraz przedstawiciele uczelni.

Uczestników konferencji zachęcamy do zarejestrowania się w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej na specjalnie przygotowanym do tego stanowisku przez pracowników Zakładu Transfuzjologii Klinicznej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Potencjalnymi dawcami szpiku mogą zostać zdrowi dorośli, którzy po okazaniu dowodu i wypełnieniu ankiety oddadzą próbki krwi do zbadania. Cała procedura rejestracji trwa około 30 minut. Stanowisko to znajdzie się w sali nr 144, w Gmachu Głównym. 

Na konferencji będzie można również zaopatrzyć się w oświadczenie woli. Każda osoba dorosła podpisująca ten dokument, wyrażając zgodę na pobranie po śmierci swoich tkanek i narządów do przeszczepienia daje dowód świadomej chęci ratowania życia i przywracania zdrowia chorym ludziom. Własnoręczne podpisanie oświadczenia ułatwia bliskim osoby zmarłej oraz lekarzom uszanowanie wyrażonej woli. Szczególnie ważne jest, aby w ślad za podpisaniem oświadczenia woli powiadomić najbliższych o swojej decyzji.

Gdzie?

Mała Aula Politechniki Warszawskiej,
Pl. Politechniki 1, Warszawa.

Ramowy program konferencji dostępny jest TUTAJ>>

19/
01

Debata „Strategie polskiej innowacyjności”

16:30

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne wraz z Polskim Towarzystwem Współpracy z Klubem Rzymskim serdecznie zaprasza do uczestnictwa w debacie w ramach cyklu Forum Myśli Strategicznej "Strategie polskiej innowacyjności". W debacie udział wezmą:

  • gen. bryg. prof. dr hab. n. med. Marek Maruszyński (Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie) „Innowacyjność w medycynie oczami chirurga”,
  • prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak (Prorektor ds. Rozwoju, Politechnika Warszawska) oraz Marcin Postawka (Wicedyrektor Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii) „Zarządzanie innowacjami jako priorytet strategii rozwoju Politechniki Warszawskiej”,
  • dr hab. Mirosław Grewiński, prof. WSP im. J. Korczaka w Warszawie, „Innowacje w polityce społecznej”.

Dyskusję poprowadzi:

  • prof. dr hab. Julian Aul

Debata jest organizowana w ramach projektu z zakresu edukacji ekonomicznej pt. Forum Myśli Strategicznej. Strategia polskiej konkurencyjności - scenariusze rozwoju.

Spotkanie będzie rejestrowane elektronicznie i publikowane. Zapisy stenograficzne zamieszczone zostaną na stronie internetowej PTE. Transmisje online ze spotkania dostępna będzie TUTAJ>>

Gdzie?

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne,
ul. Nowy Świat 49, Warszawa.

24/
01

Projekty dzielnicy akademickiej UW

08:00 - 27 Sty 12:00

25 stycznia w galerii UW w Pałacu Kazimierzowskim odbędzie się wernisaż wystawy „Wizje dzielnicy akademickiej UW”. Prace będzie można oglądać do 27 stycznia.

Na wystawie zaprezentowane będą projekty urbanistyczne i architektoniczne wykonane przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Prace dotyczą trzech tematów: urbanistyki Powiśla, uzupełnienia zabudowy kampusu głównego oraz umieszczenia budynku UW w sąsiedztwie pomnika Kopernika.

Więcej TUTAJ >>

Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się 25 stycznia o godz. 14.00 w galerii UW w Pałacu Kazimierzowskim (Krakowskie Przedmieście 26/28).

Wystawę można zwiedzać od 24 do 26 stycznia w godz. 8.00-18.00 oraz 27 stycznia w godz. 8.00-12.00.

24/
01

Seminarium Naukowe WZ PW IV

15:00 - 17:30

24 stycznia 2017 roku zostanie wygłoszony wykład pt. "Cognitive computing w zarządzaniu", który poprowadzi dr Andrzej Wodecki z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania.

Aktualny program Seminarium Naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, sala 4.01,
Warszawa.

26/
01

Konferencja ABI 2017

10:00 - 17:00

Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej wraz ze Stowarzyszeniem Administratorów Bezpieczeństwa Informacji zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji pt.: Wykonywanie nowej funkcji ABI - drugi rok doświadczeń.

Konferencja odbędzie się w ramach ustanowionego przez Zarząd SABI w 2015 roku – Dnia Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Dnia ABI). Data ta jest symboliczna, gdyż 26 stycznia 2015 r. GIODO uruchomił system informatyczny zapewniający publiczny dostęp do ogólnopolskiego jawnego rejestru administratorów bezpieczeństwa informacji. Tym samym, tego dnia wpisano pierwszego ABI do rejestru, co oznaczało, że został po raz pierwszy zakończony proces powołania ABI, na podstawie przepisów znowelizowanej w dniu 7 listopada 2014 r. ustawy o ochronie danych osobowych.

Ustanowienie otwartego Dnia ABI umożliwia środowiskowe spotkania i wymianę doświadczeń w wykonywaniu zadań ABI. Jest to o tyle istotne, że w związku z obowiązującym ogólnym rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej w sprawie ochrony danych osobowych pojawią się nowe zakresy zadań dotyczące nadzoru nad bezpieczeństwem danych osobowych oraz nowa funkcja inspektora ochrony danych.

Patronat honorowy:

  • dr Edyta Bielak-Jomaa - Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Partner konferencji:

  • Google Poland

Rada programowa konferencji:

  • Maciej Byczkowski (Prezes Zarządu Stowarzyszenia Administratorów Bezpieczeństwa Informacji),
  • Andrzej Rutkowski (Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Administratorów Bezpieczeństwa Informacji),
  • dr Grzegorz Sibiga (Instytut Nauk Prawnych PAN),
  • dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki prof. PW (Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej).

Zgłoszenie udziału należy przysyłać wyłącznie na adres e-mail: dzienabi@sabi.org.pl, do dnia 20 stycznia 2017 r. W zgłoszeniu należy podać wyłącznie imię i nazwisko uczestnika oraz firmę/organizację. Potwierdzenia wpisania na listę uczestników konferencji przesyłane będą od 20.01.2017 r.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Konferencja Dzień ABI 2017 - agenda

26/
01

Konferencja Hyper Poland

10:00

Hyper Poland zaprasza na konferencję prasową poświęconą podsumowaniu działalności Hyper Poland w 2016 roku oraz dalszym planom związanym z nowym środkiem komunikacji o nazwie Hyperloop. Na spotkaniu podsumowany zostanie konkurs SpaceX Pod Competition. Organizatorzy zaprezentują również model 3D kapsuły w skali 1:15 i przedstawią wyniki konkursu Build Earth Live przeprowadzonego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w którym zespół Hyper Poland zdobył BIM for Innovation Award.

Omówione zostaną szczegóły przedsięwzięcia Hyperloop One Global Challenge oraz projekt prototypu kapsuły, przygotowywany przez Hyper Poland University Team na Politechnice Warszawskiej i Politechnice Wrocławskiej.

Gdzie?

Instytut Lotnictwa,
al. Krakowska 110/114,
Warszawa