Centrum Studiów Zaawansowanych PW oraz Centrum Informatyzacji PW zapraszają w semestrze letnim 2014/2015 na Seminarium Problemy, Metody i Obliczenia Wielkoskalowe oraz Wyzwania Modelowania Inżynierskiego i Biznesowego.
Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii zaprasza na spotkanie interdyscyplinarne pt. "System znakowania, lokalizowania i określania obiektów w przestrzeni „TOTUPOINT” – prezentacja koncepcji, korzyści społecznych oraz modelowej realizacji i perspektyw rozwoju".
Najlepsi konstruktorzy robotów z Polski i zagranicy wezmą udział Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon, który odbędzie się 7 marca w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Roboty biorące udział w zawodach można zgłaszać do 4 marca. Pula nagród w Turnieju sięga 20 tys. zł.
Puchar Mistrzów Świata wreszcie będzie można zobaczyć w Warszawie. Kibice siatkówki sfotografują się z trofeum przy okazji meczu AZS Politechniki Warszawskiej z LOTOSEM Trefl Gdańsk.
Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza na trzecią edycję programu FBA - Skuteczny Lider Małej Firmy. Rozpoczęcie zajęć poprzedzi wykład otwarty prof. Olafa Żylicza.
Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT) zaprasza na seminarium „Magnetyczne układy warstwowe o modyfikowanych w płaszczyźnie właściwościach magnetycznych i ich zastosowania”. Gościem spotkania będzie prof. Feliks Stobiecki.
Blisko setka zaplanowanych wydarzeń, a w ich ramach szereg prezentacji i warsztatów. Poniżej przedstawiamy rozkład konferencji naukowych przygotowanych przez jednostki organizacyjne Politechniki Warszawskiej w 2015 r.
Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na odczyt prof. Marco Cantoniego, który odbędzie się 22 stycznia 2015 r. w ramach Konwersatorium PW. Tematem wykładu będzie „Analytical Electron Microscopy in Materials Science”.
W dniach 1-3 maja planowany jest pierwszy „Mazury Drone Show 2015”. Docelowo pokaz ma zostać wykreowany na największą w Polsce imprezę międzynarodową z udziałem bezzałogowych statków powietrznych.
Politechnika Warszawska oraz Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii zapraszają na seminarium z udziałem prof. Thomasa Skotnickiego, światowej rangi specjalisty w zakresie przyrządów półprzewodnikowych oraz zaawansowanych technologii mikroelektronicznych.
Fundacja JWP oraz Partnerzy i Patroni projektu Rzecznicy Talentów już po raz drugi pragną zaprosić na seminarium pt. „Po co chronić znaki towarowe i wzory przemysłowe w przedsiębiorstwie?”. W programie m.in. naruszenia znaków towarowych i wzorów przemysłowych.
Politechnika Warszawska na rok 2015 przygotowała zestaw niezwykle atrakcyjnych wydarzeń, z których część mieliśmy okazję poznać jesienią 2014 r. Ich kontynuację zapowiadamy już dzisiaj.
15 grudnia 2014 r. w Warszawie odbędzie spotkanie przybliżające strategię trójstronnej współpracy akademickiej. Przedstawiciele uczelni z Niemiec i Ukrainy podpiszą umowę w zakresie rozwoju wzajemnych relacji.
Fundacja Zaawansowanych Technologii zaprasza 15 grudnia do Biblioteki UW na konferencję I Ty możesz zostać Młodym Naukowcem!, której towarzyszy Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory. Partnerem wydarzenia jest Politechnika Warszawska.
4 grudnia w ursynowskiej Arenie siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej meczem z Transferem Bydgoszcz inaugurują rundę rewanżową fazy zasadniczej PlusLigi. Zespoły dzielą dwa miejsca w tabeli.
Kolejne seminarium CEZAMAT-u odbędzie się dnia 27 listopada 2014 r. Gościem spotkania będzie prof. Bartosz Andrzej Grzybowski, który wygłosi wykład nt. „Self-assembly, trapping and manipulation of nonmagnetic microobjects with magnetic fields".
Fundacja JWP wraz partnerami oraz patronami II edycji projektu Rzecznicy Talentów zaprasza na pierwsze seminarium merytoryczne pt. Nie „patentuj” znaków towarowych! Własność przemysłowa od A do Z.
W dniach 29-30 października 2014 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się międzynarodowa konferencja Multimedia – technology, design, management in conjunction with 5th International IP Management Forum.
Temat przewodni Kongresu „Polska jutra. Jak rozwinąć nasze skrzydła?” podejmie się odpowiedzi na pytanie, czy zmiana postaw, wzorców myślenia i zachowań Polaków jest w ogóle możliwa.
Nawiązując do zagadnień Międzynarodowego Tygodnia Otwartej Nauki, Biblioteka Główna PW zaprasza na seminarium Otwarta Nauka. W programie poruszone zostaną tematy związane m.in. z plagiatem.