W dniach 19-20 czerwca 2017 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej w Warszawie odbędzie się konferencja „Ustrój i zarządzanie w szkolnictwie wyższym”. To dziewiąta i ostatnia z cyklu konferencja programowa przed wrześniowym Narodowym Kongresem Nauki w Krakowie.
Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Dysputy pitagorejskie. Tematem rozmowy będzie „Estetyka - kulturowe znaczenie piękna”.
Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej i Urząd Komunikacji Elektronicznej zapraszają na spotkanie z Marcinem Cichym, Prezesem UKE. Termin spotkania: 25 maja (czwartek) 2017 r. w Gmachu Nowym Technologicznym przy ul. Narbutta 85. Uwaga: zmiana sali na NT 144.
W dniach 8-12 maja 2017 r. na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa prof. Tzou Hornsen poprowadzi cykl wykładów pt. „Smart structures and structronic systems - fundamentals and applications”.
Dziesiąta edycja Ogólnopolskiego Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”, jak co roku odbędzie się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Spotkanie tradycyjnie organizowane jest przez Instytut Pojazdów PW.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz łódzkimi uczelniami zapraszają na konferencję programową Narodowego Kongresu Nauki „Finansowanie nauki i szkolnictwa wyższego”. Spotkanie odbędzie się w dniach 25-26 maja br. w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.
W sobotę 13 maja br. w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej brydżyści zasiądą do rywalizacji o Puchar Rektora. Rozegrane zostanie około 30 rozdań. Zawody stanowić będą zarazem Grand Prix Mazowsza.
11 maja 2017 r. władze Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW oraz pracownicy naukowi spotkają się z przedstawicielami Engineering Design Center (EDC) na seminarium technologicznym „Od nauki do wdrożeń” zorganizowanym przy współpracy obu instytucji.
Przedstawiciele środowiska akademickiego spotkają się na konferencji na temat autonomii uczelni. Wydarzenie organizowane jest przez Komisję ds. Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej KRASP, Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha oraz Politechnikę Warszawską.
Studenci z Międzynarodowego Koła Naukowego Sustainable Business, działającego przy Wydziale Zarządzania PW, zapraszają na drugą edycję wydarzenia TEDx Warsaw University of Technology. Tematem tegorocznej edycji będzie „Wsparcie”.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Politechniką Gdańską zapraszają do udziału w konferencji „Zróżnicowanie modeli uczelni i instytucji badawczych - kierunek i instrumenty zmian”, którą zaplanowano w Gdańsku w dniach 26-27 kwietnia br.
Mechaniczna pszczoła zespołu dr. inż. Rafała Dalewskiego z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej będzie reprezentować polskie R&D w pawilonie na targach w Hanowerze.
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW zaprasza na marcowe seminarium MATLAB i Simulink na Politechnice Warszawskiej dotyczące praktycznego zastosowania specjalistycznego oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich.
Centrum Studiów Zaawansowanych, Wydział Zarządzania oraz Centrum Informatyzacji PW zapraszają na Seminarium „Wyzwania modelowania inżynierskiego i biznesowego”, które zostanie przeprowadzone w semestrze letnim.
Prezentacja projektów założeń systemu szkolnictwa wyższego Ustawa 2.0, przygotowane przez trzy zespoły ekspertów wyłonione w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego to główny cel konferencji, która odbędzie się 1 marca 2017 r. o godz. 15:00 w Auli Głównej PW.
Ponad stu czołowych szermierzy z dwudziestu pięciu krajów, w tym Polacy, powalczy w Warszawie po raz 62. „O Szablę Wołodyjowskiego”. Gala finałowa turnieju zostanie rozegrana w Dużej Auli w Gmachu Głównym PW.
Wydział Inżynierii Produkcji PW oraz Wydział Zarządzania PW zapraszają na seminarium „International transfer of the Japanese-style management and Production systems: Hybrid factories in Six continents”, które poprowadzi prof. Tetsuo ABO z Uniwersytetu Tokijskiego.
Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (PIAP) zachęca do wzięcia udziału w IV edycji Nocy Robotów, która odbędzie się w czerwcu br. Zgłoszenia udziału można nadsyłać do 31 marca 2017 r. Udział w imprezie dla uczelni publicznych jest bezpłatny.
„Doskonałość naukowa - jak równać do najlepszych” to tytuł piątej już konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki (NKN). Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-24 lutego 2017 r. w Poznaniu.
2017 rok będzie przełomowy dla polskiej nauki. Powstanie projekt nowej ustawy Prawa o szkolnictwie wyższym. Wypracowaniu rozwiązań i krytycznej analizie projektu służy Narodowy Kongres Nauki wraz z poprzedzającym go cyklem 9 konferencji programowych.