Ze względu na sytuację związaną z epidemią koronawirusa organizatorzy podjęli decyzję o przesunięciu XLVI Nadzwyczajnego Zjazdu Fizyków Polskich na 16-18 października 2020 r.
Akademia Inżynierska w Polsce i Politechnika Warszawska zapraszają 11 grudnia 2019 r. na seminarium naukowe poświęcone sylwetce prof. Gabriela Narutowicza - prezydenta RP, wybitnego naukowca i polityka. Wydarzenie odbędzie się w Gmachu Głównym PW (Sala Senatu), w godz. 10.30-12.30.
Technologiczne start-upy oraz pomysły biznesowe wspierane w ramach programów preinkubacji czekają na uczestników trzeciej edycji DemoDay Inkubatora Innowacyjności Politechniki Warszawskiej, która odbędzie się 4 grudnia br. w CZIiTT PW.
„Ofiary zbrodni katyńskiej - studenci, absolwenci i wykładowcy Politechniki Warszawskiej” - to tytuł interdyscyplinarnej konferencji naukowej, która odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w godz. 10.00-14.00 w Małej Auli Gmachu Głównego PW. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa czasowa oraz wernisaż fotografii.
26 listopada 2019 r., w godz. 9.00-18.00, w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbędzie się konferencja „Internationability of Polish Science and Higher Education” organizowana przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej z okazji drugiej rocznicy działalności instytucji.
18 listopada 2019 r. o godz. 12.00 w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbędzie się uroczystość z okazji 20-lecia Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych.
Prof. Marek Demiański z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego wygłosi 14 listopada 2019 r. o godz. 12.15 odczyt pt. „Nagroda Nobla z fizyki 2019”. Spotkanie w ramach Konwersatorium PW - Scientia Suprema odbędzie się w audytorium Wydziału Fizyki PW (ul. Koszykowa 75).
Politechnika Warszawska w wyniku konkursu MNiSW „Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza” uzyskała status uczelni badawczej. Zapraszamy do uczestnictwa w Seminarium Uczelnianym, które odbędzie się 4 grudnia 2019 r. w godzinach 14.30-17.00 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.
Wydział Inżynierii Lądowej PW wspólnie z międzynarodową organizacją ICTCT zajmującą się bezpieczeństwem ruchu organizuje 32. Międzynarodową Konferencję ICTCT dedykowaną bezpieczeństwu w ruchu drogowym - „Vision zero for traffic fatalities and serious injuries - research questions and challenges”.
W dniach 28-29 października 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się konferencja naukowa „Transformacja akademickiego szkolnictwa wyższego w Polsce w okresie 30-lecia: 1989-2019”, organizowana przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, we współpracy z PW i przy wsparciu Fundacji Rektorów Polskich.
W dniach 21-23 listopada 2019 r. odbędzie się kolejna, 14. edycja Międzynarodowej Konferencji Doktorantów i Młodych Naukowców „International PhD Students and Young Scientists Conference - Young Scientists Towards the Challenges of Modern Technology”.
Inkubator Innowacyjności Politechniki Warszawskiej zaprasza osoby zainteresowane rozwijaniem swoich pomysłów biznesowych do udziału w programie „Preinkubacja - szybki start dla przedsiębiorczych”. Start programu w lipcu br.
W sobotę 1 czerwca br. w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej brydżyści zasiądą do rywalizacji w ramach Turnieju Par Brydża Sportowego. Rozegrane zostanie około 30 rozdań. Zawody stanowić będą zarazem Grand Prix Mazowsza.
Polskie osiągnięcia techniczne w przededniu II wojny światowej to temat tegorocznego sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”, które odbędzie się na Wydziale SiMR PW. 24 maja 2019 r. na sympatyków motoryzacji czekać będą referaty, wystawy oraz pokazy pojazdów.
21 maja 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się konferencja „Szanse i wyzwania dla polskich wydawnictw i czasopism naukowych”, organizowana przez KRASP, Politechnikę Warszawską oraz Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha.
21 maja 2019 r., w godz. 11.00-16.00, w Małej Auli Politechniki Warszawskiej (Pl. Politechniki 1) odbędzie się konferencja „Szanse i wyzwania dla polskich wydawnictw i czasopism naukowych”, organizowana przez KRASP, Politechnikę Warszawską oraz Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha.
Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW zaprasza 13 kwietnia 2019 r. na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. O godz. 16.00 rozpocznie się wykład pt. „Wyczerpująco na temat wyczerpywania”.
Strefa Młodego Inżyniera, futurystyczny pojazd Kropelka 2.0, lewitujący wagonik czy kuchnia molekularna - to tylko niektóre atrakcje Warszawskiego Pikniku Rodzinnego - „Od Mikro do Makro”, który odbędzie się 14 kwietnia 2019 r. na Stadionie Syrenki Politechniki Warszawskiej.
Podczas inauguracyjnego posiedzenia Komitetu Honorowego Obchodów 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich ogłoszono bogaty plan wydarzeń związanych z jubileuszem. Spotkanie odbyło się 29 marca 2019 r. w Ministerstwie Energii.
Warszawski Uniwersytet Medyczny wraz z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta zapraszają na spotkanie z Ambasadorem Programu Fulbrighta w Warszawie i okolicy dr. hab. n. med. Markiem Postułą oraz stypendystami programu.