VI Dzień Popularyzacji Matematyki

Plakat VI Dnia Popularyzacji Matematyki

Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny.

15 września br. zapraszamy uczniów szkół średnich oraz starszych klas szkół podstawowych, nauczycieli oraz pasjonatów matematyki na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Podczas VI Dnia Popularyzacji Matematyki będzie można przekonać się jak bardzo jest ona użyteczna i fascynująca. 

Uczestnicy VI Dnia Popularyzacji Matematyki będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć matematycznych oraz związanych z zastosowaniami matematyki. W programie znalazło się kilkadziesiąt wykładów i warsztatów o bardzo różnorodnej tematyce, przygotowanych przez wybitnych matematyków i popularyzatorów z całej Polski. Zajęcia pozwolą pogłębić wiedzę matematyczną, a także dostrzec szerokie zastosowania królowej nauk w fizyce, informatyce oraz w naukach technicznych.

Obok wykładów dla matematycznych erudytów pojawiły się i takie o mniej lub bardziej zaawansowanych zastosowaniach matematyki, jak też takie, które pokażą ją jako rodzaj intelektualnej rozrywki.

Dopełnieniem oferty wykładów są warsztaty. Ich uczestnicy będą mogli sami niemal namacalnie dotknąć matematycznych zjawisk w laboratorium komputerowym lub sali ćwiczeniowej.

Podczas wydarzenia będzie również okazja zmierzyć się z zadaniami olimpijskimi. Nie zabraknie gier matematycznych, łamigłówek i konkursów. Zaplanowano też zajęcia specjalnie dla nauczycieli matematyki i spotkania w języku angielskim.

Plakat VI Dnia Popularyzacji Matematyki

W trakcie Dnia Popularyzacji Matematyki cały nowoczesny gmach Wydziału MiNI będzie we władaniu matematyki – w salach wykładowych i ćwiczeniowych wykłady i warsztaty, a na korytarzach wystawy i prezentacje oferty wydawnictw. Do tego projekcje filmów matematycznych, możliwość zagrania w komputerowe gry edukacyjne stworzone w ramach projektu Archipelag Matematyki albo w tradycyjne planszówki, na które zaproszą studenci Wydziału MiNi.

Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny. Na niektóre wykłady i warsztaty obowiązują zapisy.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie dpm.mini.pw.edu.pl oraz na Facebooku.