Start-up z cyfrową technologią – spotkania w ramach inicjatywy Watify

Już 18 marca na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbędzie się spotkanie w ramach projektu Watify, uruchomionego przez Komisję Europejską w celu popularyzacji wykorzystania cyfrowych technologii w biznesie.

Wydarzenie będzie okazją do rozmów przedsiębiorcami, które pomogą pokonać wątpliwości związane z rozpoczęciem własnej działalności. 

W najbliższej sesji Watify o spostrzeżeniach z początków swojej działalności oraz doświadczeniach związanych z wprowadzaniem najnowszych technologii do firmy opowiedzą: Stefan Batory, założyciel iTaxi i autor Booksy (absolwent Politechniki Warszawskiej), Krzysztof Chełpiński, założyciel i prezes mis24.pl (obecnie STB24), Przemysław Gacek, założyciel i prezes Grupy Pracuj, i Paweł Kurek twórca meblobranie.pl. Praktycznych porad związanych z rozpoczęciem biznesu udzieli także Tomasz Jabłoński ze Startup Academy.

Spotkania z ekspertami – przedsiębiorcami, którym udało się stworzyć własne firmy lub zbudować ich pozycję dzięki najnowszym technologiom – stanowią platformę pozyskiwania wiedzy i wymiany doświadczeń. Rozmowy z ludźmi sukcesu mają zainspirować i dostarczyć praktycznych wskazówek do wykorzystania w tworzeniu biznesu za pomocą cyfrowych technologii.

Patronat nad wydarzeniem objęła Politechnika Warszawska. Partnerami spotkania są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz Startup Academy. Do Patronów medialnych należą: portale ITWIZ, Mambiznes.pl i Pracuj.pl, współpraca medialna: TVP Regionalna.

Program spotkania i rejestracja na stronie: http://watify.communication.pl/events/watify-politechnika-warszawska/

Dlaczego Watify?

Analizy Komisji Europejskiej wykazały, że największym wyzwaniem dla przedsiębiorców nie jest brak pomysłów, ale pokonanie wątpliwości związanych z rozpoczęciem działalności. Europejczycy dwa razy rzadziej niż Amerykanie angażują się we własny biznes. Prawie jedna trzecia Polaków widzi dobre warunki do założenia firmy w miejscu zamieszkania, jednocześnie z powodu strachu przed niepowodzeniem połowa z nich nawet nie rozpoczyna własnej działalności [1]. Jednocześnie jedynie 2 proc. europejskiego biznesu w pełni wykorzystuje możliwości, jakie stwarzają technologie cyfrowe [2]. Długofalowo projekt Watify ma stymulować rozwój gospodarczy UE i przyśpieszyć stworzenie do 1,5 miliona miejsc pracy w obszarze cyfrowej przedsiębiorczości [3].

Informacje o projekcie

Projekt Watify o charakterze non-profit (www.watify.communication.pl) został zainicjowany przez Komisję Europejską w celu popularyzacji cyfrowej przedsiębiorczości. Ma pomóc zmniejszyć wątpliwości młodych ludzi w kwestii zakładania własnych firm i zachęcić do wykorzystywania w nich cyfrowych technologii poprzez cykl sesji z przedsiębiorcami, którzy odnieśli sukces w tym obszarze. Projekt, realizowany w 15 krajach członkowskich, jest w całości finansowany przez Komisję Europejską. Organizatorami są Komisja Europejska, Deloitte Belgium, DIGITALEUROPE oraz European Business and Innovation Centre Network (EBN).W Polsce koordynacja należy do Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (www.kigeit.org.pl).

Gdzie?
Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, sala 329, 3 piętro.
W godzinach: 17:00 - 20:30.

[1] Respondenci w wieku 18-64 lata,

dane The Global Enterprenership Monitor,

http://gemconsortium.org/key-indicators

[2] The Digital Enterpreneurship Monitor,

 ec.europa.eu/enterprise/dem

[3] Study published by Vlerick Business School

and carried out on behalf of IAB Europe

‘Online Jobs Boosting Europe’s Competitiveness, June 2013