MiNI Akademia Matematyki zaprasza na zajęcia

MiNI Akademia Matematyki ponownie zaprasza na zajęcia dla uczniów, których celem jest popularyzacja matematyki, pokazanie jej piękna oraz zachęcenie do studiowania na kierunkach ścisłych i technicznych. Zajęcia przygotowują i prowadzą pracownicy, doktoranci oraz studenci Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.

W MiNI Akademii Matematyki uczestniczą uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz często ich nauczyciele. Każde zajęcia składają się z dwóch części: wykładu oraz warsztatów, podczas których uczniowie mają możliwość zetknąć się bezpośrednio z problemami, zadaniami i łamigłówkami związanymi z tematyką wykładu. Warsztaty dopasowane są do poziomu uczestników.

W programie kursu znajdują się zajęcia rozszerzające program szkolny, zajęcia warsztatowe rozwijające umiejętności logicznego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów - przydatne przy egzaminach, konkursach i olimpiadach.

Część zajęć jest pomyślana tak, aby przygotować uczestników do tego, co ich czeka w trakcie studiów - uczniowie poznają uczelnię, prowadzących oraz w formie dostosowanej do ich możliwości niektóre zagadnienia matematyki wyższej.

W programie są też zajęcia pokazujące zastosowania matematyki oraz otwarte problemy matematyczne pokazujące matematykę jako naukę użyteczną i ciągle rozwijającą się. Co roku jest też miejsce na zajęcia z matematyki rekreacyjnej, pokazujące piękno matematyki.

W tym roku zajęcia będą odbywały się w formie zdalnej, w dwóch cyklach: sobotnim i czwartkowym. W programie:

  • 18 lutego, godz. 16.00 - Paweł Wójcicki, „Funkcje kwadratowe, wykładnicze i logarytmiczne w praktycznym użyciu”;
  • 27 lutego, godz. 14.00 oraz 4 marca, godz. 16.00 - Leszek Sidz, „Zadania geometryczne na minimum i maksimum”;
  • 20 marca, godz. 14.00 oraz 25 marca, godz. 16.00 - Agnieszka Piliszek, „Studium przypadku”;
  • 24 kwietnia, godz. 14.00 oraz 29 kwietnia, godz. 16.00 - Mirosława Reńska, „Wielościany”.

Na cały cykl zajęć można zapisywać się do 26 lutego lub do wyczerpania miejsc TUTAJ>>

Wszystkie wykłady MiNI Akademii Matematyki są rejestrowane i udostępniane na kanale YouTube, dzięki czemu mogą z nich korzystać uczniowie i nauczyciele.

Źródło: Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW