Konferencja „Polacy Zmieniają Świat”

24 listopada 2020 r. o godz. 14.00 rozpocznie się konferencja prasowa online - inauguracja projektu „Polacy Zmieniają Świat. Innovation Hub. Łączymy naukę z biznesem”. Politechnika Warszawska jest partnerem naukowym inicjatywy.

Projekt powstał z potrzeby wzmocnienia współpracy biznesowej (głównie dużych polskich firm i spółek Skarbu Państwa) z polskimi naukowcami, inżynierami i wynalazcami pracującymi i mieszkającymi poza granicami Polski. Celem jest wsparcie polonijnych naukowców i umożliwienie im rozwoju oraz współpracy z najlepszymi ekspertami oraz instytucjami.

Liderem naukowym projektu jest Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, któremu towarzyszą Politechnika Warszawska i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, w skład którego wchodzą spółki Skarbu Państwa: Grupa Azoty SA, KGHM Polska Miedź SA, PGNIG SA, PGE Dystrybucja SA, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych PZUW, Enea Operator, LW „Bogdanka”.

- Politechnika Warszawska jako uczelnia badawcza przywiązuje wielką wagę do współpracy ponad granicami. Od ponad 100 lat prowadząc kształcenie w języku polskim i realizując badania na najwyższym poziomie, nasza Uczelnia zapewnia kadry dla przemysłu i biznesu na całym świecie. Jestem przekonany, że umiędzynarodowienie działalności przyczyni się do zacieśniania więzi zarówno z wiodącymi ośrodkami naukowymi, jak i przedstawicielami różnych gałęzi gospodarki - mówi prof. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej, członek komitetu honorowego projektu.

- Wiedza polskich ekspertów w zestawieniu z programami wspierającymi innowacyjną działalność zyskuje tym samym realną szansę konkurencyjnego działania w otoczeniu społeczno-gospodarczym. Dlatego też inicjatywa „Polacy zmieniają świat” jest niezwykle cenna, gdyż otwiera przestrzeń dla nowych możliwości praktycznego wykorzystania doświadczenia, wiedzy i umiejętności polskich naukowców - dodaje.

Transmisja z wydarzenia dostępna będzie na stronach: pap-mediaroom.pl  oraz debata.infostrefa.tv.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są TUTAJ>>