62. turniej „O Szablę Wołodyjowskiego”

Ponad stu czołowych szermierzy z dwudziestu pięciu krajów, w tym Polacy, powalczy w Warszawie po raz 62. „O Szablę Wołodyjowskiego”. Gala finałowa turnieju zostanie rozegrana w Dużej Auli w Gmachu Głównym PW.

Turniej „O Szablę Wołodyjowskiego” to jedna z najstarszych imprez szermierczych na świecie zaliczana do klasyfikacji Pucharu Świata. Pierwsza edycja tego prestiżowego turnieju odbyła się w 1955 roku (walczono wówczas wyłącznie w drużynach). Dotychczas tylko czterech reprezentantów Polski zwyciężało w turnieju: Jerzy Pawłowski, Emil Ochyra, Tadeusz Piguła i Norbert Jaskot. Również w drużynie czterokrotnie Polacy stawali na najwyższym stopniu podium.

Uroczysta gala finałowa odbędzie się w sobotę (25.02.2017) w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej o godzinie 17.00. W tegorocznej edycji czekają nas również emocje związane z zawodami drużynowymi. Walki najlepszych zespołów rozegrane zostaną w niedzielę o godzinie 10.00 w Hali Arena Ursynów. Imprezie będzie towarzyszył integracyjny turniej w szermierce na wózkach.

Harmonogram zawodów:

Piątek, 24 lutego

  • godz. 10.00 - Arena Ursynów - rozpoczęcie eliminacji

Sobota, 25 lutego

  • godz. 10.00 - Arena Ursynów - 64 zawodników
  • godz. 17.00 - Duża Aula Politechniki Warszawskiej - gala finałowa

Niedziela, 26 lutego

  • godz. 10.00 - Arena Ursynów - rozpoczęcie turnieju drużynowego

Patronat honorowy nad całymi zawodami objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Źródło: BPI PW
Zdjęcie w zajawce: Tomasz Ryniec