XXVI Zjazd AZS w Politechnice Warszawskiej

W dniach 10-11 czerwca 2016 r. Politechnika Warszawska gościła XXVI Zjazd Akademickiego Związku Sportowego (AZS), który wybrał nowego przewodniczącego. Zarządem Głównym tej organizacji w latach 2016-2018 będzie kierował prof. Tadeusz Słomka.

W XXVI Zjeździe AZS wzięli udział członkowie honorowi AZS, ustępujące władze AZS, przedstawiciele władz państwowych (Piotr Nowacki - doradca Prezydenta RP, Jan Widera - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk - dyrektor biura Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego), rektorzy warszawskich uczelni, prezesi polskich związków sportowych, zaproszeni goście oraz przede wszystkim delegaci jednostek AZS. Politechnikę Warszawską reprezentował prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej. Medal im. Bronisława Czecha odebrał Paweł Zagumny - siatkarz AZS Politechniki Warszawskiej.

Prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju PW wita członków XXVI Zjazdu AZS/fot. Biuletyn PW

Uroczyste wprowadzenie sztandaru AZS/fot. Biuletyn PW

Prof. Marek Rocki, ustępujący Prezes AZS/fot. Biuletyn PW

Specjalne gratulacje i podziękowania złożono prof. Markowi Rockiemu, pod kierunkiem którego AZS działał przez 13 ostatnich lat. Ustępujący prezes AZS, wybrany Rektorem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na nową kadencję, otrzymał najważniejsze wyróżnienie organizacji - Złotego Gryfa AZS.

Nowe władze AZS

Nowym prezesem został prof. Tadeusz Słomka, Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa i Przewodniczący Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Prowadzona przez niego uczelnia w ostatnich latach dwukrotnie wygrywała klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski.

W swoim pierwszym wystąpieniu nowy prezes wskazał kilka kluczowych obszarów, na których powinien skupić się AZS. Wśród najważniejszych zadań wymienił m.in. objęcie kolejnych uczelni programem Akademickich Centrów Szkolenia Sportowego, upowszechnienie w szkołach wyższych dobrych praktyk dotyczących sportu akademickiego, poszerzenie współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz zwiększenie oferty zajęć sportowo- rekreacyjnych dla studentów.

Więcej informacji i zdjęć na stronie AZS

Źródło: AZS
Zdjęcia: Biuletyn PW