Politechnika Warszawska w rankingu THE

Brytyjski magazyn Times Higher Education opublikował coroczny ranking najlepszych uniwersytetów na świecie. W jednej z kategorii znalazła się Politechnika Warszawska.

Politechnika Warszawska jako jedna z czterech polskich uczelni została sklasyfikowana w rankingu BRICS & Emerging Economies Rankings 2014. Ranking ten uwzględnia uczelnie z państw rozwijających się oraz kraje BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, Republika Południowej Afryki).

Metodologia tego rankingu jest taka sama jak w przypadku rankingu globalnego Times Higher Education World University Ranking. Uwzględnia takie wyznaczniki jak: nauka, badania, transfer wiedzy i perspektywa międzynarodowa.

Politechnika Warszawska w rankingu BRICS & Emerging Economies Rankings 2014 uplasowała się na 64. pozycji. W rankingu znalazły się jeszcze trzy inne polskie uczelnie: Uniwersytet Warszawski (miejsce 23.), Uniwersytet Jagielloński (miejsce 41.) oraz Uniwersytet Łódzki (miejsce 100.).