Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Wyniki Sondażu #PowiedzPW - Organizacje Studenckie

Wyniki Sondażu #PowiedzPW - Organizacje Studenckie

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej przeprowadziło wśród studentów sondaż na temat organizacji studenckich. Dział Badań i Analiz zapytał, jakie korzyści dostrzegają z uczestnictwa w takich organizacjach.

Według członków stowarzyszeń studenckich największymi benefitami okazały się: poznawanie nowych ludzi i udział w ciekawych projektach (odpowiednio 89% i 84%), a także praktyka przy prowadzeniu projektów. Na podobne korzyści wskazali studenci należący do kół naukowych. W tej grupie dostrzeżono również korzyści związane z rozwojem swoich zainteresowań (77%) oraz wzbogaceniem CV (69%).

- Politechnika Warszawska to znakomite miejsce dla studentów aktywnych z głowami pełnymi pomysłów. Studenci mogą realizować swoje pomysły działając w strukturach Samorządu Studentów, kołach naukowych, klubach i stowarzyszeniach. Mają do wyboru blisko 150 organizacji o różnym charakterze i celach, więc każdy z pewnością może znaleźć coś dla siebie. Wyniki tej edycji Sondażu potwierdzają, że przynależność do organizacji studenckich jest okazją do rozwijania swoich zainteresowań, zdobywania wartościowych kompetencji i poznawania nowych ludzi. To między innymi dzięki temu nasi studenci często znajdują się w gronie laureatów prestiżowych konkursów - skomentował wyniki badania Prorektor ds. Studenckich, prof. Janusz Walo.

Wyniki sondażu w formie infografiki dostępne są na stronie internetowej www.cziitt.pw.edu.pl.

Źródło: Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura