Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Tysiące studentów na Inżynierskich Targach Pracy

Tysiące studentów na Inżynierskich Targach Pracy

Ponad 100 firm i tysiące studentów wzięło udział w 26. Inżynierskich Targach Pracy, które odbyły się w dniach 12-13 marca 2019 r. w Politechnice Warszawskiej. Podczas wydarzenia ogłoszono wyniki plebiscytu „Pracodawca dla Inżyniera”.

Targi otworzył prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich PW. Z okazji do spotkania z przedstawicielami firm, poznania potencjalnych pracodawców, znalezienia wymarzonej praktyki, stażu, a nawet pracy skorzystały tłumy studentów.

Podczas Inżynierskich Targów Pracy, organizowanych przez Stowarzyszenie Studentów BEST, zwiedzający mogli również uczestniczyć w prowadzonych przez firmy warsztatach. Ich tematyka była różnorodna. Studenci m.in. próbowali swoich sił w zadaniach, które na co dzień muszą rozwiązywać inżynierowie Tramwajów Warszawskich, podpowiadali, jak zoptymalizować pracę linii rozlewniczej czy poznawali podstawy analizy sensorycznej, dowiadując się o zastosowaniu zmysłu węchu w procesie projektowania nowych produktów spożywczych.

Studenci mogli również skonsultować swoje CV z profesjonalnymi doradcami, a także wziąć udział w konkursach.

Jak co roku podczas wydarzenia zostały ogłoszone wyniki plebiscytu „Pracodawca dla Inżyniera”, który wyłania najbardziej atrakcyjnego - w opinii studentów i absolwentów - pracodawcę. Zwycięzcą tegorocznej edycji została firma Samsung. Drugie miejsce zajęła firma Amazon, a na trzecim stopniu podium znalazł się AIRBUS PZL WARSZAWA-OKĘCIE S.A.

Więcej informacji o 26. Inżynierskich Targach Pracy dostępnych jest TUTAJ>>

Zdjęcia: Biuletyn PW