Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Studentka Wydziału Transportu PW laureatką konkursu „The Young Aviation Network”

Agata Koszewska, studentka Wydziału Transportu PW, zwyciężyła w konkursie „The Young Aviation Network”. W nagrodę będzie reprezentowała Polskę w pilotażowym programie rozwojowym dla przyszłych europejskich liderów w lotnictwie cywilnym.

Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (EUROCONTROL) uruchamia latem 2020 r. pilotażowy program rozwojowy dla przyszłych europejskich liderów w lotnictwie cywilnym („The Young Aviation Network – YAN”). Jego uczestnikami, wyłonionymi w konkursach krajowych, będą pasjonaci lotnictwa z państw członkowskich organizacji (41) oraz Izraela i Maroko w wieku 18-22 lat, którzy swoją ścieżkę kariery wiążą z lotnictwem cywilnym.

W polskiej odsłonie konkursu, ogłoszonej przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, zwyciężyła Agata Koszewska, studentka III roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia specjalności Sterowanie ruchem lotniczym na Wydziale Transportu PW.

Komisja, pod przewodnictwem Piotra Samsona - Prezesa ULC, sprawującego również funkcję Przewodniczącego Rady Zarządzającej Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego - doceniała dużą wiedzą studentki PW o lotnictwie, znajomość języka angielskiego i kreatywność.

Agata Koszewska będzie reprezentowała Polskę podczas letniego programu rozwojowego w Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej w Brukseli, który odbędzie się w dniach 1-15 lipca 2020 r.

Źródło: Wydział Transportu PW

Początek jest najważniejszą częścią pracy

Platon

Wrz