Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Student PW z nagrodą specjalną w konkursie Interstudent 2020

Student PW z nagrodą specjalną w konkursie Interstudent 2020

Student Politechniki Warszawskiej Mikhail Urmich otrzymał nagrodę specjalną za integrację społeczną i aktywność zawodową w konkursie Interstudent 2020. Gala konkursu odbyła się 27 stycznia 2020 r. podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2020” w Politechnice Łódzkiej.

Mikhail Urmich z powodzeniem łączy pracę zawodową ze studiami i działalnością społeczną. Pochodzi z Uzbekistanu, jest ambasadorem swojego kraju i kultury.

Studiuje po angielsku na jednym z najtrudniejszych kierunków na Politechnice Warszawskiej - Computer Science. Już na drugim roku otrzymał stypendium dla najlepszego studenta zagranicznego. Aktywnie angażuje się w życie studenckie, m.in. promuje studia na PW i opiekuje się nowo przyjętymi studentami zagranicznymi.

Mikhail ma wielu przyjaciół wśród polskich i zagranicznych studentów swojej uczelni. Mówi biegle nie tylko po rosyjsku i angielsku, ale uczy się też języka polskiego, poznając naszą kulturę i tradycje.

Od 2017 r. pracuje - najpierw jako praktykant, potem jako inżynier oprogramowania - w firmie GMV Innovating Solutions. Projektuje, programuje oraz testuje oprogramowanie pokładowe dla przemysłu kosmicznego, tworzy dokumentację techniczną oraz reprezentuje firmę na spotkaniach z klientami. Dobrze radzi sobie, zarówno pracując samodzielnie, jak i w zespole. Jest ceniony przez studentów PW za gotowość do pomocy i zaangażowanie, a przez wykładowców za znakomite wyniki w nauce i pracowitość.

To już dziesiąta edycja konkursu na najlepszego studenta zagranicznego Interstudent, organizowanego w ramach programu „Study in Poland”, prowadzonego wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną Perspektywy. Jego celem jest promowanie najlepszych studentów obcokrajowców w polskich uczelniach.

Wyniki konkursu Interstudent 2020 dostępne są TUTAJ>>

Źródło: Perspektywy
Zdjęcia: BPiI PW

Początek jest najważniejszą częścią pracy