Student PW laureatem Seeds for the Future

Inż. Łukasz Chorchos, student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych na kierunku telekomunikacja został laureatem III edycji konkursu Seeds for the Future. Nagrodą w konkursie był udział w dwutygodniowych warsztatach technologicznych w Chinach. 

„Seeds for the Future” to konkurs o zasięgu międzynarodowym, który organizowany jest przez firmę Huawei od 2008 r. Jego podstawowym zadaniem jest wyłonienie najbardziej utalentowanych spośród studentów uczelni wyższych i zapewnienie im wysokiej klasy szkolenia z zakresu najnowszych technologii. W Polsce konkurs odbywa się od 2014 r. Jest on realizowany we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji w ramach programu Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Dzięki niemu, co roku 12 najlepszych studentów z Polski wraz z laureatami konkursu z 77 krajów świata ma unikalną szansę wziąć udział w dwutygodniowych warsztatach technologicznych, które odbywają się w siedzibie firmy Huawei w Chinach. 

Tegoroczni laureaci konkursu podczas swojego pobytu w Państwie Środka uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych ekspertów Huawei w głównej siedzibie firmy w Shenzhen, gdzie m.in. mieli okazję zgłębić tajniki działania nowoczesnych sieci radiowych (4G i 5G) i światłowodowych (G-PON).

Ponadto, w ramach europejskiej edycji projektu, studenci odwiedzili Komisję Europejską oraz Europarlament. Podczas spotkania z wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego, Annelli Jaatteenmaki, studenci przekazali „Postulat na rzecz Cyfryzacji Europy". Głównym celem dokumentu przygotowanego z inicjatywy laureatów konkursu jest zwrócenie uwagi przywódców państw europejskich na zagadnienia związane z transformacją cyfrową.

Więcej informacji na temat inicjatywy znajduje się na stronie internetowej Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW

Zdjęcie: Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW