Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Student PW laureatem Seeds for the Future

Student PW laureatem Seeds for the Future

Inż. Łukasz Chorchos, student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych na kierunku telekomunikacja został laureatem III edycji konkursu Seeds for the Future. Nagrodą w konkursie był udział w dwutygodniowych warsztatach technologicznych w Chinach. 

„Seeds for the Future” to konkurs o zasięgu międzynarodowym, który organizowany jest przez firmę Huawei od 2008 r. Jego podstawowym zadaniem jest wyłonienie najbardziej utalentowanych spośród studentów uczelni wyższych i zapewnienie im wysokiej klasy szkolenia z zakresu najnowszych technologii. W Polsce konkurs odbywa się od 2014 r. Jest on realizowany we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji w ramach programu Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Dzięki niemu, co roku 12 najlepszych studentów z Polski wraz z laureatami konkursu z 77 krajów świata ma unikalną szansę wziąć udział w dwutygodniowych warsztatach technologicznych, które odbywają się w siedzibie firmy Huawei w Chinach. 

Tegoroczni laureaci konkursu podczas swojego pobytu w Państwie Środka uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych ekspertów Huawei w głównej siedzibie firmy w Shenzhen, gdzie m.in. mieli okazję zgłębić tajniki działania nowoczesnych sieci radiowych (4G i 5G) i światłowodowych (G-PON).

Ponadto, w ramach europejskiej edycji projektu, studenci odwiedzili Komisję Europejską oraz Europarlament. Podczas spotkania z wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego, Annelli Jaatteenmaki, studenci przekazali „Postulat na rzecz Cyfryzacji Europy". Głównym celem dokumentu przygotowanego z inicjatywy laureatów konkursu jest zwrócenie uwagi przywódców państw europejskich na zagadnienia związane z transformacją cyfrową.

Więcej informacji na temat inicjatywy znajduje się na stronie internetowej Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW

Zdjęcie: Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW

CYTAT TYGODNIA

"

Ważniejsze od robienia wszystkiego tak jak trzeba,
jest robienie tego co trzeba

Peter Drucker

"

22
Lis

Szlachetna Paczka w PW

08:00 - 10 Gru 08:00

9
Gru

Wampiriada - zbiórka krwi

09:00 - 14:00

9
Gru

Przyszła perspektywa UE 2021-2027 - warsztaty

12:00 - 14:30

14
Gru

Współczesne wyzwania zarządzania projektami

15:00 - 17:00

27
Wrz

TRIZ Future 2022

08:00 - 29 Wrz 19:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI