Studenci Poligrafii z wizytą w Niemczech

W dniach 9-11 października 2017 r. studenci Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej odwiedzili fabrykę maszyn drukujących firmy Koenig&Bauer w miejscowości Radebeul.

W wycieczce wzięli udział studenci trzeciego i czwartego roku studiów inżynierskich kierunku Papiernictwo i Poligrafia, realizowanego przez Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej oraz studenci Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej. Jest to już kolejna wycieczka zagraniczna naszych studentów sponsorowana przez firmę KBA. Również i w tym roku program szkolenia był bardzo napięty. Wykłady w języku angielskim na temat najnowszych technologii w produkcji maszyn drukujących Koenig&Bauer wygłosili: Jörg Henkel oraz Wolfgang Ley.

Studenci zwiedzili halę montażową, automatycznie sterowane centrum logistyczne oraz centrum treningowe, w którym zobaczyli pokaz maszyn drukujących. Odwiedzili też drukarnię internetową Unitedprint w Radebeul. W drodze do Niemiec zwiedzili fabrykę UDS - Universal Display Solutions. Studentów po zakładzie oprowadzał Piotr Bielawski, Dyrektor operacyjny w UDS.

Studenci Zakładu Technologii Poligraficznych z wizytą w Niemczech/fot. Marta Gajadhur

Organizacja tego typu wycieczek dla studentów poligrafii jest inicjatywą pracowników polskiego oddziału firmy KBA: Pawła Krasowskiego - Product&Marketing Managera oraz Grzegorza Szymczykowskiego - Dyrektora ds. Sprzedaży i Serwisu w firmie KBA CEE. Opiekunem wycieczki ze strony Zakładu Technologii Poligraficznych była dr inż. Marta Gajadhur.

Oprócz czasu spędzonego na zdobywaniu wiedzy praktycznej organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji, takich jak zwiedzanie Drezna czy browaru w Miśni.

Tego typu projekty edukacyjne firmy KBA umożliwiają studentom ZTP wzbogacenie zdobytej podczas studiów wiedzy teoretycznej o wiedzę praktyczną. Jest to inicjatywa wpływająca na uatrakcyjnienie procesu nauczania, a także na integrację środowiska studenckiego.

Źródło: WIP PW