Studenci PW z rekordem Polski w wysokości lotu rakiety amatorskiej

Studenci ze Studenckiego Koła Astronautycznego działającego przy Wydziale MEiL PW pobili rekord Polski w wysokości lotu rakiety amatorskiej. Ich „Grot” osiągnął pułap 18,5 km. Próba odbyła się na poligonie w Drawsku Pomorskim.

„Grot”, rakieta studentów ze Studenckiego Koła Astronautycznego działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW osiągnęła rekordowy pułap 18,5 km. Tym samym członkowie Koła zrealizowali 120% planu, który zakładał lot na 15 km.

Maksymalna prędkość rakiety podczas wznoszenia wyniosła 750 m/s, czyli 2700 km/h lub ponad dwukrotność prędkości dźwięku. „Grot” zamiast spaść na spadochronie, odbył lot balistyczny. Dzięki precyzyjnym wskazaniom GPS podanym przez rakietę studenci odzyskali jej elementy.

- Dziękujemy, że trzymaliście za nas kciuki! Nie zwalniamy, pracujemy nad kolejnymi projektami! - zapowiedzieli na swoim profilu na Facebooku studenci ze Studenckiego Koła Astronautycznego.

Próba odbyła się w Drawsku Pomorskim, na poligonie, gdzie w ramach Lotów Rakiet Eksperymentalnych Polskiego Towarzystwa Rakietowego swoje rakiety testowali także inni konstruktorzy z Polski i zagranicy.

Źródło i zdjęcie: www.facebook.com/SKA.PW