Siemens zaprasza studentki do Programu Inżynierki 4.0

Grafika programu

Formularz zgłoszeniowy można wypełniać do 13 stycznia 2023 r./grafika: Siemens

Ruszyły zgłoszenia do piątej edycji programu Inżynierki 4.0 organizowanego przez firmę Siemens. W serii warsztatów i spotkań z ekspertami z branży weźmie udział 30 studentek uczelni technicznych, które przyślą najciekawsze eseje odpowiadające na pytanie: Co dla Ciebie oznacza bycie inżynierką?  

Z myślą o budowaniu potencjału i kompetencji zawodowych  młodych kobiet firma Siemens Polska organizuje serię warsztatów i spotkań z ekspertami w ramach programu Inżynierki 4.0. W tym roku odbywa się jego piąta edycja.

Warsztaty dla inżynierek są wyjątkową okazją do poznania praktycznej strony Przemysłu 4.0., środowiska pracy w firmie technologicznej, a także rozwijania sieci kontaktów z ekspertami i innymi studentkami uczelni technicznych. Udział w tego typu programach pomaga znacząco zwiększać szanse na rynku pracy.

- Udział w programie uświadomił mi, że warto dążyć do założonych celów, nawet jeśli są to cele ogólne, jeśli naprawdę “chcę być inżynierką”. Dał mi odwagę i motywację aby szukać warsztatów i praktyk, a nawet pracy w swoim zawodzie, aby przetestować i sprawdzić, czy to jest rzeczywiście dla mnie – mówi Klaudia Kościołek, uczestniczka drugiej edycji programu Inżynierki 4.0, Młodsza Inżynierka Serwisu Automatyki Budowlanej w Siemens Polska.

- Kierunki inżynierskie już dawno przestały być domeną wyłącznie mężczyzn. Każdego roku spotykamy wiele fantastycznych, ambitnych i chcących się rozwijać studentek uczelni technicznych, które dzięki nam wykonują swój pierwszy – najważniejszy – krok na ścieżce kariery zawodowej. W Siemensie wiemy, że warto inwestować w rozwój młodych talentów, dlatego już dziś nie możemy się doczekać zgłoszeń do najnowszej edycji programu Inżynierki 4.0 – zachęca Marta Benedyczak, Internal Communications Manager w Siemens Polska.

Jak dołączyć do programu Inżynierki 4.0? Do 13 stycznia 2023 roku trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy https://new.siemens.com/pl/pl/o-firmie/aktualnosci/inzynierki-40.html , załączając esej pt: Co dla Ciebie oznacza bycie inżynierką i jaki cel chcesz osiągnąć w tym zawodzie? Zaproszenie na warsztaty otrzymają autorki 30 najlepszych tekstów.