Samochód „Selfie” na podium zawodów Carolo-Cup 2020

Studenci Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW zajęli 2. miejsce w Carolo-Cup 2020. W międzynarodowych zawodach rozgrywanych w dniach 10-11 lutego 2020 r. w Niemczech rywalizowały samochody autonomiczne małej skali.

Studenci z Koła Naukowego Robotyków, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW, po raz trzeci wystartowali w Carolo-Cup. Zawody autonomicznych modeli samochodów organizuje Uniwersytet Techniczny w Brunszwiku. Drużyna wystąpiła z samodzielnie zaprojektowanym nowym modelem pojazdu „Selfie”.

Zespół rywalizował w kategoriach: przejazd z parkowaniem, przejazd z przeszkodami oraz prezentacja zastosowanych rozwiązań. W każdej z nich był na drugim stopniu podium i 2. miejsce zajął również w klasyfikacji generalnej.

- Czuliśmy się dobrze przygotowani zarówno przed wyjazdem na Carolo-Cup 2020, jak i podczas testów na miejscu, ale osiągnięte miejsce przerosło nasze najśmielsze oczekiwania! - podsumowali swój występ studenci.

Rok temu studenci z Koła Naukowego Robotyków zajęli 6. miejsce w klasyfikacji generalnej i 3. w konkurencji jazda z parkowaniem, a w swoim debiucie dwa lata temu w łącznej punktacji znaleźli się na 7. pozycji.

Projekt Selfie jest współfinansowany z programu „Najlepsi z Najlepszych! 4.0” przy udziale Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Funduszy Europejskich.

Źródło: Koło Naukowe Robotyków
Zdjęcia: www.facebook.com/kolo.naukowe.robotykow.knr/