Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / SAE AeroDesign z medalami zawodów lotniczych

SAE AeroDesign z medalami zawodów lotniczych

W nietypowej, bo wirtualnej rywalizacji SAE Aero Design 2020 WEST, studenci Politechniki Warszawskiej wywalczyli dwa drugie miejsca. Jury doceniło zaproponowane przez nich rozwiązania dotyczące konstrukcji samolotu klasy micro.

Zawody SAE to prestiżowe wydarzenie, w którym biorą udział studenci uczelni technicznych z całego świata. Ich zadanie to zaprojektowanie i skonstruowanie samolotów udźwigowych, które potem biorą udział w konkursach lotów. W tym roku, ze względu na pandemię, organizatorzy byli zmuszeni do okrojenia zawodów o tę właśnie, najbardziej spektakularną część.

Reprezentanci Studenckiego Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, na początku roku przesłali dokumentację techniczną swoich konstrukcji. Jeszcze wtedy nie wiedzieli, że to ona będzie podstawą do wydania werdyktu w tegorocznej edycji zawodów. Półtora tygodnia przed planowanym wylotem studenci dowiedzieli się o zamknięciu granic, jednak postanowili się nie poddawać.

- Nasz zespół bardzo ciężko pracował nad przygotowaniem prezentacji naszych konstrukcji. Sama rozmowa z sędziami przebiegała zdalnie. Nasi przedstawiciele ubrani na galowo o wyznaczonej porze zajęli miejsca przed kamerkami internetowymi i rozpoczęli rozmowę z jury. Po omówieniu procesu badań, projektowania, budowy samolotów i krótkiej serii pytań mogliśmy już tylko czekać na wyniki - mówi Grzegorz Muchla z SMKN SAE AeroDesign.

Te okazały się szczęśliwe, komisja przyznała drużynie z PW 2. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 2. miejsce za prezentację techniczną samolotu klasy micro. Dodatkowo konstrukcję w klasie regular sklasyfikowano na 4. miejscu, a model klasy advanced pozwolił na zajęcie 5. lokaty. Osiągnięcie tak dobrych wyników było możliwe dzięki przygotowaniu niezwykle solidnej dokumentacji i wartościowych prezentacji.

- To wielki sukces, tym bardziej, że podczas tradycyjnych zawodów najwięcej punktów zdobywaliśmy w trakcie lotów. Teraz z niecierpliwością czekamy na publikację regulaminu przyszłorocznego konkursu i mamy nadzieję, że tym razem uda się wrócić do jego klasycznej formy - dodaje student.

Źródło: BPiI PW
Zdjęcie: Facebook/SAE AeroDesign Warszawa

CYTAT TYGODNIA

"

 

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

Albert Einstein

"

17
Wrz

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00

19
Wrz

Zjazd Fizyków Polskich

12:00 - 23 Wrz 14:00

24
Wrz

Koncert Juwenaliowy w Płocku

18:00

28
Wrz

Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii

09:00 - 30 Wrz 17:30

2
Paź

Science Gam Jam 2021

09:00 - 23:00

6
Paź

Infrastruktura Krytyczna Miast

09:00 - 8 Paź 15:00

7
Paź

Zapobieganie powodziom i ochrona przed suszą

00:00 - 8 Paź 00:00

7
Paź

Koncert XIX-wiecznych pieśni studenckich

20:00 - 22:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI