Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Rządowe stypendia naukowe w Izraelu

Rządowe stypendia naukowe w Izraelu

Ambasada Izraela w Warszawie zachęca polskich studentów, doktorantów i pracowników naukowych (zwłaszcza kierunków ścisłych i przyrodniczych) do nawiązania kontaktu z izraelskimi uczelniami i ubiegania się o stypendia naukowo-badawcze w Izraelu.

Na podstawie "Programu wykonawczego na lata 2011-2014" do "Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Państwa Izrael o współpracy kulturalnej, naukowej i oświatowej" strona izraelska przyznaje, co roku:

• 5 stypendiów specjalistycznych na 8-miesięczny (rok akademicki) pobyt naukowo-badawczy w Izraelu dla studentów, doktorantów i młodych naukowców;
  • 1 stypendium na 8-miesięczny (rok akademicki) pobyt naukowo-badawczy dla studentów i pracowników naukowych, reprezentujących różne dziedziny, w tym studia artystyczne;
  • 4 stypendia na letni kurs języka hebrajskiego, tzw. ulpan.

Program rządowych stypendiów wynikający z "Programu Wykonawczego do Umowy między Rządem RP, a Rządem Państwa Izrael o współpracy kulturalnej, naukowej i oświatowej na lata 2011-2014" został przedłużony na rok akademicki 2019/2020. Szczegóły dotyczące stypendiów oraz warunków ich przyznawania do momentu podpisania nowej międzyrządowej umowy pozostają bez zmian względem wyżej wymienionego programu wykonawczego.

Stypendium obejmuje opłatę za studia i częściowo pokrywa koszty pobytu w Izraelu. Nie obejmuje natomiast biletu lotniczego.

Warunki ubiegania się o stypendium:

• obywatelstwo polskie, wiek do 35 lat,
  • minimum stopień licencjata lub inżyniera (również zachęcamy osoby ze stopniem magistra, doktora i wyżej)
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • bardzo dobre osiągnięcia naukowe,
  • stan zdrowia pozwalający na odbycie studiów za granicą.

Szczegółowe informacje o stypendiach dostępne są na stronie internetowej Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej oraz Ambasady Izraela.

Źródło: Ambasada Izraela w RP

Szczęśliwy, komu pośród życia skwaru,

bukiet przyjaźni nie zwiędnie
u boku.