Rusza pierwsza w Polsce Akademia Wodorowa dla studentów

Grafika z kodem QR

grafika:akademiah2.pl

Trwa nabór do pierwszej w Polsce Akademii Wodorowej dla studentów. Partnerem programu jest Politechnika Warszawska.

Wymiana wiedzy pomiędzy ekspertami i praktykami z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie, a zainteresowanymi osobami, rozpoczynającymi pracę w branży to cele nowego programu edukacyjnego. Akademia H2 skierowana jest do studentów i absolwentów, osób zainteresowanych technologiami wodorowymi, które chcą związać z nimi swoją zawodową przyszłość.

Akademia obejmować będzie cykl wykładów, warsztatów, spotkań z ekspertami i naukowcami z branży wodorowej. Organizowane w różnych miejscach w Polsce wykłady pomogą nie tylko pogłębić wiedzę teoretyczną, a przede wszystkim pozwolą na własne oczy i na własnej skórze zobaczyć i przekonać się, jak technologie wodorowe funkcjonują w różnych aspektach przemysłu. Aplikacje można składać do 31 grudnia 2022 r.

Akademia Wodorowa to inicjatywa, która powstała w ramach Mazowieckiej Doliny Wodorowej. Organizatorem tego programu jest PKN ORLEN, a partnerami są m.in. przedstawiciele przemysłu motoryzacyjnego, tacy jak Toyota, czy kolejowego - PESA Bydgoszcz oraz uczelnie wyższe: Politechnika Łódzka, Politechnika Warszawska i Centrum Badawcze PAN - KEZO. Zajęcia będą odbywać się od marca do czerwca 2023 r. i weźmie w nich udział 30 osób.

Szczegóły dostępne są na stronie: www.akademiah2.pl