Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / MedBiz Innovations Program

MedBiz Innovations Program

Umożliwienie współpracy studentom uczelni biznesowych, technicznych i naukowych z przedsiębiorstwami i studentami z całego świata to główny cel MedBiz Innovations.

Międzynarodowy hub studencki, charakteryzujący się działalnością non-profit obecnie realizuje trzy projekty: MedBiz Innovations Program, MedBiz Innovations Academy oraz Innovations Platform.

MedBiz Innovations Program tworzą młodzi ludzie o różnorodnych pasjach zogniskowanych w studenckim hubie innowacji, który planują utworzyć. Ten program mentoringowy jednoczy studentów z uczelni medycznych, biznesowych, technicznych i innych. Uczestnicy mają za zadanie grupowo wymyślić i opisać innowacyjny produkt, proces, czy usługę, związaną z połączeniem medycyny, nowych technologii i biznesu. Najlepsze zespoły otrzymują szansę rozwoju swoich projektów z pomocą czołowych polskich ekspertów z sektora MedTech. Współpraca z profesjonalistami jest szansą na dogłębne poznanie procesu tworzenia innowacji i wdrażania ich na rynek, a przede wszystkim znacznie zwiększa szanse na sukces projektu w przyszłości. Za zarządzanie projektem odpowiedzialne jest m.in. Koło Naukowe Aparatury Biomedycznej PW z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Dopełnieniem programu mentoringowego jest MedBiz Innovations Academy - seria wywiadów z inspirującymi młodymi przedsiębiorcami w branży MedTech. Oprócz inspiracji, MedBiz Innovations Academy stanowi niepowtarzalne źródło wiedzy i informacji dla uczestników. W poprzedniej edycji w MedBiz Innovations Program wzięło udział 240 uczestników, do drugiego etapu dotarło 50 z nich, a  11 projektów zostało zrealizowanych. Inicjatywa wspierana jest przez ponad dwudziestu partnerów, m.in. Narodowy Instytut Leków, MEDmeetsTech, portal Znany Lekarz, Women in Tech i UOTT. W tegorocznej edycji zostanie uruchomiona autorska platforma MedBiz Innovations Platform, która ma stanowić „most” pomiędzy różnymi sektorami nauki i działania. Ma umożliwiać studentom i młodym przedsiębiorcom całoroczną współpracę na poziomie krajowym oraz międzynarodowym.

W tym roku MedBiz Innovations Program nawiązał współpracę z organizacjami działającymi w Indiach, Anglii i Holandii. Plany rozwoju programu to rozszerzenie obszarów współpracy zagranicznej, popularyzowanie interdyscyplinarności poprzez MedBiz Innovations Academy, oraz znaczny rozwój platformy.

Informacje o inicjatywie dostępne są TUTAJ>>

Źródło i grafika: KN Aparatury Biomedycznej PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

Albert Einstein

"

17
Wrz

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00

19
Wrz

Zjazd Fizyków Polskich

12:00 - 23 Wrz 14:00

24
Wrz

Koncert Juwenaliowy w Płocku

18:00

28
Wrz

Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii

09:00 - 30 Wrz 17:30

1
Paź

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

10:00

2
Paź

Science Gam Jam 2021

09:00 - 23:00

6
Paź

Infrastruktura Krytyczna Miast

09:00 - 8 Paź 15:00

7
Paź

Zapobieganie powodziom i ochrona przed suszą

00:00 - 8 Paź 00:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI