Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Koło Naukowe Energetyków rozpoczyna współpracę z Politechniką Kijowską

Koło Naukowe Energetyków rozpoczyna współpracę z Politechniką Kijowską

O przyszłość energetyki polskiej i ukraińskiej podczas konferencji „Problems of Energy Management System” dyskutowali studenci z Koła Naukowego Energetyków działającego przy Wydziale MEiL PW ze studentami z Politechniki Kijowskiej.

W ramach międzynarodowej współpracy Politechniki Warszawskiej i Politechniki Kijowskiej (KPI) - delegacja Koła Naukowego Energetyków (KNE) działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej w dniach 4 - 7 czerwca 2019 roku uczestniczyła w konferencji Problems of Energy Management System (PEMS’ 19) zorganizowanej przez Politechnikę Kijowską im. Igora Sikorsky’ego.

Studenci Politechniki Warszawskiej uczestniczyli w panelu dyskusyjnym dotyczącym przyszłości energetyki ukraińskiej i polskiej. Kluczowym punktem konferencji była debata oksfordzka pomiędzy studentami obu uczelni, której tematem były wyzwania związane z implementacją odnawialnych źródeł energii w systemach elektroenergetycznych Polski i Ukrainy. Wydarzenie to stanowi wstęp do dalszej współpracy ze studentami z Kijowa.

Zespół KNE PW

Drużyna KPI w czasie dyskusji „Za i przeciw OZE”. Tym razem debata pozostała nierozstrzygnięta (jury ogłosiło remis)

Już w listopadzie studenci będą mieli możliwość podtrzymania nawiązanych kontaktów poprzez spotkanie z przyjaciółmi z Ukrainy na Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Energetyków 2019 organizowanej przez Koło Naukowe Energetyków PW.
Informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie: www.facebook.com/events/298423674367649/.

Delegacja KNE oraz prof. PW Konrad Świrski, studenci KPI wraz z profesorami KPI

Wyjazd delegacji studenckiej był możliwy dzięki pomocy Władz PW i specjalnej dotacji Rektora Politechniki Warszawskiej.

Źródło i zdjęcia: Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, Instytut Techniki Cieplnej PW

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura