Koło Naukowe CMYK zaprojektowało bluzy „poligraficzne”

Koło Naukowe CMYK działające przy Zakładzie Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW zaprojektowało bluzy „poligraficzne” dla studentów kierunku Papiernictwo i Poligrafia.

Inspiracją były pojawiające się w przeszłości prośby dotyczące inicjatywy pierwszych w historii bluz dla poszczególnych kierunków, a także odnalezienie efektów rozpisanego wcześniej konkursu.

Spośród zgłoszonych wówczas prac wyróżniał się jeden koncept - zbudowany ze złotych konturów, zamknięty w okręgu gryf z koroną na głowie i pieczątkami w swych szponach. Dość skomplikowany w budowie i przez to, jak się później okazało, przysparzający wiele problemów przy przełożeniu na haft. Pomimo tego spełniał wystarczającą ilość kryteriów wyznaczonych jeszcze przez poprzednie władze, by zdobyć poparcie osób decyzyjnych i wygrać małe członkowskie zawody.

Pierwotna zwycięska praca została dopracowana, lecz nie obeszło się bez komplikacji. Główną trudność stanowiło dopasowanie kształtu i wzoru skrzydeł do wymogów maszyny haftującej.

Sam proces produkcji przebiegał pod ścisłym nadzorem odpowiedzialnych za projekt osób: Krzysztofa Prokopiuka i Kamila Żurka. Po ukończeniu haftowania kartony zapełnione bluzami przywieziono do Zakładu Technologii Poligraficznych, skąd w następnych dniach wydawane były w specjalnie przygotowanych opakowaniach.

Projekt stanowił bodziec do kolejnych aktywności Koła Naukowego CMYK, którego opiekunem jest dr inż. Marta Gajadhur. Obecnie jego członkowie prowadzą m.in. badania nad właściwościami hologramów, możliwościami wykorzystania e-papieru, video mappingu i rozszerzoną rzeczywistością. Dodatkowo wznowiono prace przeprojektowywania poprzedniego sztandarowego projektu - gry planszowej „Poligraszówki” oraz tworzenie materiałów promocyjnych własnych i innych organizacji.

Źródło: Kamil Żurek, Koło Naukowe CMYK
Zdjęcia: Koło Naukowe CMYK