Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Koło Naukowe CMYK zaprojektowało bluzy „poligraficzne”

Koło Naukowe CMYK zaprojektowało bluzy „poligraficzne”

Koło Naukowe CMYK działające przy Zakładzie Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW zaprojektowało bluzy „poligraficzne” dla studentów kierunku Papiernictwo i Poligrafia.

Inspiracją były pojawiające się w przeszłości prośby dotyczące inicjatywy pierwszych w historii bluz dla poszczególnych kierunków, a także odnalezienie efektów rozpisanego wcześniej konkursu.

Spośród zgłoszonych wówczas prac wyróżniał się jeden koncept - zbudowany ze złotych konturów, zamknięty w okręgu gryf z koroną na głowie i pieczątkami w swych szponach. Dość skomplikowany w budowie i przez to, jak się później okazało, przysparzający wiele problemów przy przełożeniu na haft. Pomimo tego spełniał wystarczającą ilość kryteriów wyznaczonych jeszcze przez poprzednie władze, by zdobyć poparcie osób decyzyjnych i wygrać małe członkowskie zawody.

Pierwotna zwycięska praca została dopracowana, lecz nie obeszło się bez komplikacji. Główną trudność stanowiło dopasowanie kształtu i wzoru skrzydeł do wymogów maszyny haftującej.

Sam proces produkcji przebiegał pod ścisłym nadzorem odpowiedzialnych za projekt osób: Krzysztofa Prokopiuka i Kamila Żurka. Po ukończeniu haftowania kartony zapełnione bluzami przywieziono do Zakładu Technologii Poligraficznych, skąd w następnych dniach wydawane były w specjalnie przygotowanych opakowaniach.

Projekt stanowił bodziec do kolejnych aktywności Koła Naukowego CMYK, którego opiekunem jest dr inż. Marta Gajadhur. Obecnie jego członkowie prowadzą m.in. badania nad właściwościami hologramów, możliwościami wykorzystania e-papieru, video mappingu i rozszerzoną rzeczywistością. Dodatkowo wznowiono prace przeprojektowywania poprzedniego sztandarowego projektu - gry planszowej „Poligraszówki” oraz tworzenie materiałów promocyjnych własnych i innych organizacji.

Źródło: Kamil Żurek, Koło Naukowe CMYK
Zdjęcia: Koło Naukowe CMYK

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów