Dziewczyny na Politechniki 2016 za nami

7 kwietnia 2016 roku dziewczyny opanowały Politechnikę Warszawską. Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT) gościło prawie 300 dziewcząt, uczennic szkół średnich z całej Polski. Przyszłe studentki wzięły udział w akcji „Dziewczyny na Politechniki”.

Biuro ds. Promocji i Informacji przy współpracy z prelegentami i trenerami przygotowało program, który miał za zadanie podkreślić siłę wyobraźni i nakierować uczestniczki na sukces. Takie też było motto wydarzenia: „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy”. Poszczególne elementy Dnia Otwartego, zarówno wykłady, jak i warsztaty realizowały to hasło.

Fotorelacja wydarzenia

Na scenie pojawili się tacy spikerzy jak: Katarzyna Żbikowska, Kreatorka Jutra, która m.in. zachęcała do realizacji swoich marzeń, proponując, by własne życie potraktować jak projekt. W podobnym tonie wypowiadała się Magdalena Kowalska z Lego Serious Play, uświadamiając uczestniczki, że szczęście w 90% zależy od tego jak analizujemy rzeczywistość, natomiast sukces uzależniony jest w 75% od pozytywnego myślenia.

Każda z uczestniczek akcji otrzymała pakiet startowy, fot. Dariusz Kawka

O swojej karierze naukowej i sukcesach biznesowych opowiadała absolwentka Politechniki Warszawskiej dr inż. Małgorzata Ostrowska, prezes firmy Materials Care, w rozmowie z Zastępcą Dyrektor CZIiTT, Marcinem Postawką. Na zakończenie pierwszej części z niezwykłym naukowym show wystąpili przedstawiciele Chemicznego Koła Naukowego Flogiston, wprawiając publiczność w zachwyt.

Sketchnotatki w wykonaniu Piotra Poznańskiego, fot. Dariusz Kawka

Wszystkie wystąpienia ilustrował w czasie rzeczywistym Piotr Poznański, wizualizator idei, graphic recorder, psycholog, trener umysłu. Niezwykłą galerię jego notatek można było oglądać następnie w otwartej dla wszystkich Strefie Relaksu. Tam również dziewczęta miały okazję porozmawiać ze studentkami PW, z dziewczynami z Koła Naukowego ELEKTRA oraz doradczyniami zawodowymi z Biura Karier PW, jak również zrelaksować się na wygodnych pufach i poczęstować się słodkościami.

Strefa Relaksu, fot. Darek Kawka

Po smacznej przerwie uczestniczki powróciły do pracy z trenerami, którzy poprowadzili dla nich kreatywne warsztaty. Wiele radości, ale też i kreatywnych inspiracji dostarczyli uczestniczkom prowadzący zajęcia z Design Thinkng: Mateusz Kaliszewski i Anna Klatka.

Pomysłowość i twórczą odwagę wyzwoliła w swoich podopiecznych Magdalena Kowalska, poprzez  trening budowy myśli i emocji z klocków Lego. Z kolei Piotr Poznański nauczył uczestniczki rysować idee i tworzyć własny słownik wizualny.

Warsztaty Lego Serious Play z Magdą Kowalską, fot. Darek Kawka

Alternatywą dla warsztatów było zwiedzanie Politechniki Warszawskiej z przewodnikiem. Piotr Wierzbicki odkrył przed uczestniczkami akcji tajemnice Uczelni.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było ogłoszenie wyników konkursu #PowerWomen, który polegał na dokończeniu twierdzenia: „Wybieram Politechnikę Warszawską bo…”. Zwyciężczyni otrzymała voucher do hotelu Sound Garden Hotel na weekend na Piętrze tylko dla Kobiet, a także zaproszenie na kolację w ciemności.

Laureatki konkursu #PowerWomen, fot. Darek Kawka

Na zakończenie pełnego emocji i wrażeń dnia „Dziewczyny na Politechniki” Psotne Babki przygotowały dla wszystkich uczestniczek wydarzenia imponujący tort.

Źródło: Biuro ds. Promocji i Informacji PW
Zdjęcia: Darek Kawka