Dzień Otwarty dla dziewczyn w Politechnice Warszawskiej

7 kwietnia (czwartek) w godz. 9:30-15:00 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii odbędzie się Dzień Otwarty dla dziewczyn. Mottem tegorocznej edycji są słowa Alberta Einsteina - Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.

Albert Einstein powiedział, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, bo wiedza jest ograniczona. Wiedza wskazuje na to, co jest, a wyobraźnia na to, co może być. Inspirowani tymi słowami, organizatorzy Dnia Otwartego dla dziewczyn w Politechnice Warszawskiej, przygotowali liczne atrakcje.

W programie zaplanowano między innymi wykłady i warsztaty pobudzające wyobraźnię, na przykład Lego Serious Play (uczestniczki będą mogły zaobserwować jak z klocków Lego można budować myśli, emocje, zapachy i dźwięki) oraz prototypowanie marzeń metodą Design Thinking.

Przewidziane są spotkania motywacyjne ze studentkami i absolwentkami Politechniki Warszawskiej. Obecna będzie także dr inż. Barbara Ostrowska, absolwentka PW (specjalistka z zakresu druku 3D w zastosowaniach medycznych dla potrzeb inżynierii tkankowej/medycyny regeneracyjnej), która opowie o swoich sukcesach i sposobach na wcielanie w życie najśmielszych pomysłów.

Dla uczestniczek Dnia Otwartego organizatorzy przygotowali konkurs #PowerWomen z pobudzającymi wyobraźnię nagrodami. Szczegóły dotyczące konkursu zostaną ogłoszone podczas wydarzenia, natomiast już teraz możemy zdradzić o co walczyć będą uczestniczki. Laureatka pierwszej nagrody otrzyma voucher na weekend w Hotelu Sound Garden w Warszawie, który jako pierwszy w Polsce stworzył piętro dedykowane kobietom. Dodatkiem do kobiecego weekendu będzie ekscytująca kolacja w całkowitych ciemnościach, w Restauracji Dine in the Dark. Trzy kolejne wyróżnione osoby zostaną obdarowane psotnymi słodkościami wprost od Psotnych Babek.

Szczegóły TUTAJ.

W Politechnice Warszawskiej Dzień Otwarty dla dziewczyn odbywa się już po raz dziewiąty. Jego celem jest bezpośrednie dotarcie do jak największej grupy uczennic szkół ponadgimnazjalnych, które odwiedzają uczelnię, spotykają się tam z kobietami-inżynierami, studentkami kierunków technicznych oraz ścisłych i w atrakcyjnej formule zapoznają się z ofertą dydaktyczną PW.

Grafika: BPI PW