Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Druga edycja „mpiBIM” za nami

Druga edycja „mpiBIM” za nami

Zakończyła się druga edycja przedmiotu „Międzywydziałowy Projekt Interdyscyplinarny BIM” („mpiBIM”). Prezentacja całego przedsięwzięcia oraz powstałych projektów odbyła się 6 marca 2019 r. w Politechnice Warszawskiej.

W wydarzeniu podsumowującym doświadczenia studentów i wykładowców, prezentacji projektów oraz otwarciu prac wzięli udział m.in. prof. Krzysztof Lewenstein - Prorektor ds. Studiów PW oraz prof. Jan Słyk, Dziekan Wydziału Architektury PW.

„Międzywydziałowy Projekt Interdyscyplinarny BIM” to wspólne przedsięwzięcie pięciu Wydziałów PW: Architektury, Inżynierii Lądowej, Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, Elektrycznego, Zarządzania. Studenci utworzyli pięć interdyscyplinarnych zespołów, które pracowały nad projektami budynków na terenie centralnego kampusu PW:

• dwiema wersjami nowego gmachu Wydziału Inżynierii Lądowej;
  • komercyjnym budynkiem biurowym między gmachem WIL a biurowcem IBC;
  • budynkiem administracyjnym w miejscu stołówki PW;
  • Centrum Konferencyjnym, między gmachem WIL i projektowanym biurowcem.

Studenci mieli za zadanie przygotować modele BIM 3D, które integrują dane geometryczne z obszerną bazą danych wykorzystywanych przez specjalistów z różnych dyscyplin. BIM to ang. akronim Building Information Modeling (Budownictwo Informacja Modelowanie), określający zespół intensywnie rozwijanych w ostatnich latach narzędzi, technik i procesów umożliwiających cyfryzację procesu inwestycyjno-projektowo-wykonawczego.

Zasadniczym celem zajęć było rozwijanie umiejętności współpracy i komunikacji w zespole interdyscyplinarnym. Studenci współpracowali na spotkaniach, korzystając z informatycznych narzędzi komunikacyjnych oraz z konsultacji w trakcie zajęć na uczelni z udziałem koordynatorów z pięciu wspomnianych wydziałów.

Więcej informacji o „mpiBIM 2018” dostępnych jest TUTAJ>>

Powiązany materiał:
Międzywydziałowy projekt interdyscyplinarny BIM

Źródło: Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW
Zdjęcia: Biuletyn PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry