Absolwent PW wicemistrzem w kolarstwie

Zdjęcie przedstawia zwycięzców zawodów na podium

Krzysztof Łukasik zajął drugie miejsce z czasem 3:53:59/ fot. Twitter UEC_cycling

Krzysztof Łukasik, absolwent Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w maratonie MTB. Zawody odbyły się na liczącej 100 km górskiej trasie w Czechach.

W niedzielę 19 czerwca br. w ramach Mistrzostw Europy w maratonie MTM miała miejsce zacięta rywalizacja. Ostatecznie najlepszych zawodników dzieliło tylko 29 sek. Zwyciężył Włoch Fabian Rabensteiner – Willier Pirelli z czasem 3 godziny 53 minuty i 30 sekund. Drugi był Krzysztof Łukasik – JBG-2 CryoSpace, absolwent Wydziału Fizyki PW. Pochodzący z Pomiechówka zawodnik tłumaczył, że jego zawodowa przygoda ze sportem zaczęła się dość późno. Trudno w to uwierzyć patrząc na obecne sukcesy drugiego wicemistrza Polski w Cross Country kat. Elita oraz wicemistrza Polski w maratonie kat. Elita.

Trzeci na podium znalazł się Czech - Jarolsav Kulhav. W wyścigu wystartowało ponad stu zawodników, jednak z powodu upałów wiele osób zrezygnowało.